Aktuality strana 3301
První miminko se v Jablonci narodilo až odpoledne
01.01.2012 | Zprávy | Jablonec nad Nisou
Prvním přírůstkem roku 2012 se v jablonecké nemocnici stala holčička Ema. Narodila se na Nový rok po 14. hodině. | více
Rachejtle popálila i čtyřletého chlapce
01.01.2012 | Zprávy | Jablonecko
Záchranáři zasahovali na Nový rok na Jablonecku u dvou lidí, kteří se zranili od petard. Tragická událost se stala v Tanvaldu, kde byl zastřelený dvaadvacetiletý muž. Z pohledu hasičů byl Silvestr relativně klidný. | více
Karamboly v herně Bižuterie zkoušeli neregistrovaní
01.01.2012 | Sport | Jablonec nad Nisou
Tradiční Vánoční turnaj neregistrovaných hráčů v karambolu ve hře na tři koule pro zájemce z Libereckého kraje uspořádal v úterý mezi svátky oddíl sportovního kulečníku při TJ Bižuterie Jablonec n. N. na svých závodních stolech o rozměru 210 x 105 = k210. | více
Obrazem: Silvestrovské oslavy v MC Jablíčko
01.01.2012 | Volný čas | Jablonec nad Nisou | foto (38)
Již pátým rokem mohou děti se svými rodiči oslavit poslední den v roce v jabloneckém Mateřském centru Jablíčko, které pro všechny připravuje veselý silvestrovský program.
| více
Peníze z vánočního koncertu dají na opravu kostela
01.01.2012 | Kultura | Lučany nad Nisou | foto (15)
Příznivci Smíšeného pěveckého sboru TJ Sokol Huntířov zaplnili již tradičně lavice lučanského kostela Navštívení Panny Marie. Ve vánočně nazdobeném kostele zazněla ve středu 28. prosince Česká mše vánoční od Eduarda Marhouly, české a krkonošské koledy a další zpěvy vánoční. Jako hosté vystoupili Jarmila Klokočníková, Štěpán Růžička a Nela Kadavá. | více
Obrazem: Nový rok 2012 je tu!
01.01.2012 | Společnost | Jablonec nad Nisou | foto (18)
Lidé na celém světě oslavují příchod nového roku 2012. Stejně tak slaví Nový rok i Jablonečané.
| více
Silvestrovský desetiboj
31.12.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (96)
Jako každý rok i letos se sešli atleti z TJ Liaz na posledních závodech roku - Silvestrovském desetiboji. | více
Nalezeno článků: 40328, zobrazeno: 33001-33010
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
31.12.: Z Lučan se půjde na Nový rok na rozhlednu Bramberk
31.12.: Turisté zahájí nový rok tradičním výstupem na Štěpánku
31.12.: Uzavřeli pro nákladní auta přechod v Harrachově
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.