Zpěv a smyčce rozezněly největší jablonecký chrám

08.08.2013 08:09:09 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Zpěv a smyčce rozezněly největší jablonecký chrám

Další z cyklu koncertů letní akce Jablonecké kostely otevřeny se konal 6. srpna v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí. Ani tento koncert neměl nouzi o návštěvníky, přestože za tak horkého odpoledne dala spousta lidí asi přednost koupání v přehradě.

Posluchači zaplnili lavice do posledních řad, aby si vychutnali vystoupení učitelů a žáků ze ZUŠ Jablonec nad Nisou a smyčcového kvarteta Ad libitum ze ZUŠ Turnov. Ave Maria od A. Dvořáka a G. Cacciniho, duet O, lovely Peace z oratoria Juda Makabejský od G. F. Händela, Alleluja od W. A. Mozarta a mnoho dalších skladeb zaznělo v podání Jarmily Klokočníkové a jejích žákyň Hanky Herkommerové a Nely Kadavé za doprovodu smyčcového kvarteta.

Nejmladší interpretkou byla Anička Klokočníková, která zahrála skladbu Romantický kus č. 1 od A. Dvořáka. Hře na housle se učí již od 4 let a její vystoupení sklidilo velký potlesk.

„Dalším koncertem bude vystoupení Jany Havlíčkové z Pardubic, která zahraje skladby starých mistrů na klávesové nástroje v kostele Dr. Farského 13. srpna 2013 od 17 hodin. Těšíme se na setkání," uvedla za pořádající Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. Regína Fučíková.

V našem předchozím článku najdete kompletní přehled koncertů v rámci cyklu Jablonecké kostely. Pořadatelem akce je Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2013.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při koncertu Berušek se křehkost a jemnost snoubily s temperamentem
Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů na Jablonecku
Zámecké saxofonové kvarteto vzbudilo bouřlivý potlesk
Aries zahájil sezonu otevřených jabloneckých kostelů
Jablonecké svatostánky se přes prázdniny otevřou pro širokou veřejnost

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn