Jablonecké svatostánky se přes prázdniny otevřou pro širokou veřejnost

01.07.2013 09:44:56 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké svatostánky se přes prázdniny otevřou pro širokou veřejnost

Již šestým rokem mohou návštěvníci po dobu letních prázdnin každé úterý v době od 9 do 17 hodin obdivovat interiéry jabloneckých kostelů. Součástí této akce jsou i koncerty, které se pravidelně konají v jednom z kostelů vždy od 17 hodin.

V rámci cyklu Jablonecké kostely otevřeny, jehož pořadatelem je Jablonecké kulturní a informační centrum, bude zpřístupněn kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, kostel Dr. Farského, kostel sv. Anny a kostel Povýšení sv. Kříže. „Přijďte si poslechnout klasiku, jazz, spirituály nebo varhanní koncerty, vstupné je dobrovolné. Těšíme se na setkání," uvedla za Jablonecké kulturní a informační centrum Regína Fučíková. 

První koncert se uskuteční již 2. července v kostele sv. Anny. Představí se ARIES - soubor bicích nástrojů ze ZUŠ a ZŠ Jabloňové v Liberci. Soubor působí již patnáctým rokem pod vedením výborného hudebníka a pedagoga S. Grygorenka. „Originalita nástrojů, jako jsou marimba, xylofon, vibrafon, zvonkohra, bicí souprava, percussion a tympány, široký žánrový záběr a elán, se kterým žáci vystupují, činí soubor ojedinělým v České republice. V rámci akce Jablonecké kostely otevřeny vystoupí ARIES již potřetí," doplnila informace Fučíková. 

Doprovodný program formou koncertů, které se konají každé úterý od 17 hodin v jednom z kostelů:

2. 7. , Kostel sv. Anny:  Aries, soubor bicích nástrojů

Klasická i moderní díla v podání marimby, xylofonu, vibrafonu,  zvonkohry, bicí soupravy, percussion či tympánů.

9. 7., Kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova: Zámecké saxofonové kvarteto

Zkušení hudebnícipod vedením J. Žemličky nabízejí klasický i moderní repertoár - od skladeb J. S. Bacha, W. A. Mozarta přes slavné písně J. Ježka, G. Gershwina až po neslavnější muzikálové melodie.

16. 7.,Kostel Dr. Farského: Karel Jiroš, kytarový koncert

Zahraje skladby světových hudebních skladatelů od renesance až po 20. století včetně skladeb vlastních.

23. 7. , Kostel Povýšení sv. Kříže: Berušky, dívčí folk-country-pop kapela

Uslyšíte spirituály a autorské skladby.

30. 7. , Kostel sv. Anny: Jakub Slezák - varhany, Ivan Orság - baryton

Zaznějí sólové varhanní skladby starých mistrů a Biblické písně od Antonína Dvořáka.

6. 8., Kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova: Komponovaný koncert  klasické hudby v podání žáků a učitelů ZUŠ Jablonec nad Nisou. Vystoupí J. Klokočníková, H. Herkommerová, N. Kadavá - zpěv. Host: Smyčcové kvarteto Ad libitum ze ZUŠ Turnov.

13. 8., Kostel Dr. Farského:  Jana Havlíčková, skladby J. S. Bacha, G. F. Händela, J. Blahoslava, B. Smetany, A. Dvořáka na klávesové nástroje.

20. 8., Kostel Povýšení sv. Kříže: Jazz-h-faktor, jablonecká kapela s širokým stylovým záběrem. S chutí zahraje jak moderní swing, tak latinu či dokonce funk a jazzrock ale i nestárnoucí standardy.

27. 8., Kostel sv. Anny: Komponovaný koncert žáků a absolventů ZUŠ Jablonec nad Nisou. Skladby starých mistrů v podání A. Tvrdíka - zobcová flétna, K. Jiroše - kytara a J. Slezáka - varhany.

Akci pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2013 a grantového fondu Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů na Jablonecku
Aries zahájil sezonu otevřených jabloneckých kostelů
Poznejte Jablonec z ptačí perspektivy

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty
Zahájení tanečních kurzů v Desné je plánováno na únor 2020
Cestovatelská diashow Pavly Bičíkové v Desné o Kyrgyzstánu

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn