Závody psích spřežení se o víkendu v Zásadě i přes oblevu pojedou

19.02.2015 10:38:28 | Autor: pjs | Rubrika: Sport | Obce: Zásada

Závody psích spřežení se o víkendu v Zásadě i přes oblevu pojedou

I přes nevelkou sněhovou nadílku, dělají organizátoři závodů psích spřežení v Zásadě maximum pro to, aby se závody konaly. Je přihlášeno téměř 30 posádek včetně Oty Janka, se spřežením chundelatých samojedů nebo Jany Henychové se sibiřskými husky, s kterými absolvuje nejnáročnější světové musherské závody.

„Musíme sice přizpůsobit trať a prostor startu a cíle sněhovým podmínkám, ale i přesto se mají diváci na co těšit. V našem regionu se podobná akce nekoná často a nejen pořadatelé, ale i samotní účastníci - tedy i pejsci, se do okolí Zásady moc těší," uvedl hlavní organizátor a otec myšlenky uspořádat takovéto divácky atraktivní závody Miroslav Princ.

Zázemí, kde si budou moci diváci prohlédnout spřežení, pohodlně parkovat a dát si něco na zahřátí, bude v areálu fotbalového hřiště. Start a cíl bude u zásadské Masarykovy základní školy. Tratě pak povedou směrem na Držkov, Hamrska a nad Zásadou směrem na osadu Zbytky. V prostoru startu budou k dispozici mapky trati a diváci si tak budou moci zajít na atraktivní místa. V závodu MID čeká na posádky 16kilometrový okruh, který budou posádky absolvovat dvakrát. Sprint je pak na kratší trati. Závody startují v sobotu 21. února ve 12 hodin a v neděli 22. února již v 10 hodin dopoledne.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

KAM ZA SPORTEM: 21. 2. - 25. 2. 2015

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Závody psích spřežení Zásada 2015

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu
Léto roztančilo jablonecké Eurocentrum podvaadvacáté

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn