Z Pěnčína u Turnova Desná body neveze

10.04.2011 09:58:44 | Autor: Petr Kopal | Rubrika: Sport | Obce: Desná v Jizerských horách

K těžkému utkání Krajského přeboru zajížděla Desná do Pěnčína u Turnova bez zraněných opor Pipka a Štěpánka, navíc chyběl z osobních důvodů střelec Vokál. Hosté nakonec body z horké půdy Pěnčína u Turnova neurvali, když prohráli 1:0.

Již sestava domácích, hemžící se bývalými či stávajícími členy divizního A mužstva, budila velký respekt, ale kolena se hostujícím hráčům před utkáním nerozklepala. Naopak šli do utkání s chutí, ale s opodstatněným respektem.

Utkání se hrálo za silného větru, který dělal problémy oběma mužstvům.

Od úvodu utkání měli více míč na kopačkách domácí hráči, ale desenští aktivní obranou nedovolovali domácím vytvořit si nějakou nebezpečnou příležitost. Naopak byli to hosté, kteří dvakrát zahrozili z rychlých protiútoků, bohužel ani jeden samostatný únik Ráce, který v 5. a 14. minutě postupoval sám na vyběhnuvšího brankáře domácích, brankou neskončil. V obou akcích, které byly podobné jako vejce vejci, přeloboval brankáře, ale bohužel i branku domácích. Domácí měli jedinou vážnější příležitost první půle ve 36. minutě, když střelu Jaška po rychlém protiútoku vyrazil na roh Maňák. Ve 40. minutě měl již třetí příležitost ke skórování Rác, kterého uvolnil Blažečka, ale jeho střelu z levé strany zlikvidoval domácí gólman.

Neproměnění velkých příležitostí z první půle nakonec Desnou stálo body. Ve druhé půli domácí tlak zvýraznili, dostali nás do velké defenzivy, které hosté jen stěží odolávali, hlavně díky výbornému výkonu brankáře Maňáka, který držel dlouho čisté konto. Ve 48. minutě Křemen na penaltě hlavičkou posunul na svého brankáře, ale Maňákovi jeho přihrávka způsobila nemalé problémy a musel hlavičku vyrazit na roh. V 65. minutě Maňák sebral míč pádem pod nohy Kulhánkovi v samostatné akci. O tři minuty měl další práci domácí brankář. Nebezpečnou střelu Smolného vyrazil na roh a vzápětí vyřešil i nebezpečnou situaci po rozehraném rohu. V 71. minutě se k míči dostal Škréta a z pravé strany z 25 metrů mířil přesně na zadní tyč. Maňák se za jeho prudkou střelou natahoval marně a tento úspěšný pokus rozhodl o domácí výhře.

FK Pěnčín/Turnov B - Desná 1:0 (0:0)

Branka: 71. Škréta

Rozhodčí: Poživil, Huřťák, Salač. ŽK: 2 : 1 (Zelinka). ČK: Kulhánek (Pěnčín). Diváků: 100

Sestava Desná: Maňák - Kopal, Křemen, Bartoš, Zelinka - Šindelář, Hlubuček, Zonyga, Hudec (79. Kobylka) - Blažečka (82. Kořínek), Rác (75. Rimský).