V přeboru Liberecka Mšeno stále na čele

02.11.2016 08:44:47 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou,Železný Brod,Jablonecko

Své postavení v čele fotbalového přeboru našeho kraje potvrdili fotbalisté Jiskry Mšeno, kteří rozstříleli neškodný Frýdlant a na třetí místo tabulky se drápe Sokol Velké Hamry, který využívá svého kvalitního kádru k útoku na tuto příčku. Horší už to je s Brodem, který prohrál potřetí v řadě a na jaře ho čeká perný boj o záchranu!

Velké Hamry - Bílý Kostel 3:0 (1:0)

V předposledním utkání podzimní části krajského přeboru fotbalistů přivítal A tým Hamrů soupeře z Bílého Kostela. Hosté si drží pozici v druhé polovině tabulky. Domácí patří mezi pětici nejlepších. Své fanoušky potěšili dalšími třemi body, které zůstaly doma. Asistent trenéra hamrovského týmu Rudolf Říha k úspěšnému duelu svého týmu řekl: „Soupeř přijel poctivě bránit. A dařilo se mu to. Nám se povedlo v prvním poločase dát jeden gól ze standardní situace hlavou," popsal první části hry.

Ve druhé půli domácí drželi míč, hosté bránili. Až kolem 60. minuty pustily Hamry soupeře do dvou šancí, ale ty on nevyužil. Pak už si pojistily výhru dalšími dvěma góly. Domácí měli územní převahu, ale na svoji půli je soupeř moc nepustil. V prvním poločase zahrozil Bílý Kostel jednou, ve druhé dvakrát. A to ve chvíli, kdy se Hamrům zrovna moc nedařilo. Celý tým podal opět soustředěný výkon a střelecky se dařilo Hlubučkovi, který byl autorem všech tří gólů.

Po tomto odehraném kole je tým Velkých Hamrů na čtvrtém místě tabulky a o víkendu bude bojovat v posledním zápase podzimu o třetí příčku tabulky. V tabulce má Hrádek o dva body více a případný zisk by poslal Hamry na třetí místo v přeboru Liberecka.

Branky: 22., 83. a 87. Hlubuček. Rozhodčí: Marek. Bez karet. Diváků: 120. Velké Hamry: Kobachidze - Mätzelt (70. Vodrážka), Bistiak, Macháček, Šidlo - Hlubuček, Linka, Dorničák, Žitka (86. Štětkář) - Mihálik, Paldus (76. Svoboda).

FK Jiskra Mšeno - Slovan Frýdlant 8:1 (5:0)

V dalším kole krajského fotbalového přeboru se střetly dva týmy, jeden z horní a druhý ze spodní části tabulky. A na úrovni hry to bylo znát. Nad předposledním mužstvem tabulky domácí vyhráli pohodlně a s přehledem. Průběh zápasu odpovídal postavení týmů v tabulce. Hosté ovšem zaznamenali alespoň čestný úspěch do odkryté domácí obrany. Ale to už bylo při rozhodnutém stavu 8:0.

„Soupeř z nás asi měl respekt. S pochvalami svého týmu ale ještě týden počkám, až bude konec soutěže," uvedl k duelu trenér mšenského áčka Jaroslav Vodička. Poslední zápas podzimní sezony čeká jeho mužstvo už příští týden, v neděli v 10,30 hodin. A za soupeřem se tentokrát vypraví do Skalice. Obě mužstva ale ještě jednají o změně termínu na sobotu.

Branky: 19. a 71. Helm, 41. a 53. Štemberk, 18. Bém, 22. Pelta (PK), 37. Rozkovec, 50. Krejčík (PK) - 81. Stýbal. Rozhodčí: Havel. ŽK: 1:0. Diváků: 80. Mšeno: Braniš ml. - Váňa, Bém (63. Hrnčíř), Halama Rozkovec - Vrabec (52. Chropůvka), Pelta, Jiroušek, Helm - Krejčík, Štemberk (56. Veselouš).

Železný Brod - Hrádek n. N. 0:2 (0:1)

Po prohře se Skalicí a v Bílém Kostele potřeboval Brod bodovat. Úkol to byl těžký, protože do Brodu přijel Hrádek, kterému se na podzim velmi daří. Brod začal zápas z pozorné obrany a nechal soupeře kombinovat. A tak se na hřišti toho moc nedělo. Až přišla 23.min., kdy byl faulován hostujícím brankářem Picek a Brod měl výhodu pokutového kopu. Bohužel Šimek penaltu neproměnil, když brankář Hrádku vyrazil střelu na tyč. Ve 31. minutě chyboval při rozehrávce Šilhán, který namazal hostům do šance. Navíc se snadno nechal obejít i Kovář a hosté si s gólovou šancí poradili dokonale - 0:1. Opaření domácí hráči se do poločasu již nedokázali vzpamatovat.

Ve druhém poločase měl Brod převahu, ale koncovka domácí hráče opakovaně zrazovala. V 51. minutě Kovář v tutovce přestřelil snad ze čtyř metrů. Vyrovnání měl na kopačce i Maňkoš, ale hostující brankář byl nepřekonatelný. A tak trápení Brodu potvrdila druhá branka Hrádku v 80. minutě, kdy Brod měl výhodu rohového kopu. Jenže to výhoda nebyla a přišel samostatný brejk na Kopala, kterému udělal hostující hráč kličku a do prázdné branky zvýšil na 0:2. Pak ještě Brod nastřelil břevno, ale na nepříznivém výsledku se již nic nezměnilo.

Branky: 30. Švejkovský, 81. Holeček. Rozhodčí: Trejbal. ŽK: 0:2. Diváků: 87. Železný Brod: Kopal - Aubrecht, Šilhán, Kovář (82. Štastný), Kotlár - Picek, Šimek, Maryško, Maňkoš (75. Salaba) - Holeček, M. Šefr (62. Kučera).