V osidlech dotací i klubový šéf Miroslav Pelta

04.05.2017 23:30:34 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V osidlech dotací i klubový šéf Miroslav Pelta

Tento způsob jara... parafrázoval bych klasika. Nejprve malér s Příbramí, potom šok (příjemný) na Slávii po stránce sportovní, ručník do ringu premiéra Sobotky na poli politickém a teď zátah na dotace a fotbal, a v novinách se to vaří.

Za všechno odpovídá šéf, to platilo a platí, takže pokud někde na cestě díky Peltovi významně narostlých dotačních objemů se něco zašmodrchalo, tedy pokud je to tak, jak sděluje denní tisk, pak se celé prošetřování a vyšetřování nemůže bez šéfa svazu obejít. To je prostě logika. Jaká je jeho angažovanost, spoluúčast či účast, případně provinění, to musí pod dohledem státních zástupců vyšetřit policie. Týká se to Miroslava Pelty, ale i šéfa české tělovýchovy Jansty a náměstkyně ministryně školství Kratochvílové a pražského radního co se do sportu angažoval Karla Březiny. Obvinění byli tři lidé a jedna právnická firma, nejčerstvější zpráva je uvalení vazby na náměstkyni ministra. To do této chvíle fakta. Nic více, nic méně!

Dnes je doba spekulací, a tak se spekuluje. Po oznámení demise se už dva dny spekuluje co a jak a přitom Sobotka tu demisi ještě ani nepodal. I nad Peltou se dělají závěry, řekl bych účet bez hostinského. Ten velký čáp z vesnice totiž mnoha ukřivděným či zapšklým leží v žaludku. On ovládl český fotbal! Fotbalová Praha těžce nese, že funkcionářsky je ovládána z Jablonce a fotbalově z Plzně. Proto ta nekritická mediální péče o pražskou a čínskou Slávii. Co na tom, že titíž komentátoři nemohou přijít na jméno prezidentovi, když jede do Číny nebo když tu vítá čínského prezidenta. Ale čínské prachy? Sem s nimi, ať žije Tvrdík! Mediální hnus, řekl bych.  

K tomu mediálnímu honu se připojují i ti, kteří kolem fotbalu prožili kus života. Třeba takový Láďa Vízek. Tomu Pelta sestřelil zeťáka, když v roli vedoucího reprezentace neukočíroval střihače šatů. Co si to dovolil? Vystřídal Ivana Haška, který se sám pasoval do role spasitele českého fotbalu, kandidoval na předsedu, byl zvolen s všeobecným potleskem (i mým) také proto, že měl čistý štít, je to doktor práv a dělá to zadarmo! Uprostřed mandátu to zabalil a málokdo chtěl vidět, že to nebylo nemožností napravit český fotbal jako spíše tím, že padla Sazka a jeho štědrý donátor Hušák.

Nic nebylo zadarmo Láďo, ale to se nehodilo a nehodí. Takže hurá na Peltu! V Čechách je taková letitá tradice. Když chceš něco dokázat, musíš se vyšplhat do pozice, na které fouká. Silně fouká. Když šlápneš nedej bože vedle, vrhne se na tebe nejen mediální mašinérie. Co na tom, kolik jsi toho pro společnost udělal, jaké byly tvoje přínosy a že jsi tomu obětoval veškerý čas? Vše zahozeno, pošlapáno, zostuzeno s přáním, tak, ty něco umíš, tak dobře ti tak! 

Je česky typické, že podobný mediální hon se nekoná na lidi, kteří nic neumí a přesto se na určitých místech vyhřívají. Ministr dopravy ani za tři roky nevyřešil šlendrián Eurovie a dálnice 47 u Ostravy se vlní dále jako krajta v močále. Výsledek? Žádný. Vykrucování, mnohaleté soudy, ale prašule dál šustí. Jsme v Čechách.

Odmítal jsem dva dny naskočit na tuto mediální dotační vlnu a s ní spojené osoby včetně našeho, podotýkám našeho Mirka Pelty. Na druhou stranu je potřeba ze strany novináře sdělit, co se děje. Je-li důvod, ať se děje! Je slušné počkat na konec prověřování a případně soud. A pak zainteresované v novinách proprat a nebo se jim omluvit. Ale to by to nemohlo trvat léta. Potom přijde čas vytáhnout ty pomyslné váhy se dvěma mističkami a nasypat do nich na jednu stranu co ten který dal a na druhou co vzal. A pak měřit a hodnotit.

I když ze Střelnice ujišťují, že tato aféra dopad na klubovou činnost nemá, tak já jsem si jistý, že má. Ten visící otazník průšvihu má totiž na krku nejen klubový šéf, byť na papíře je napsán někdo jiný, ale hlavně ligový tým. Čeká ho totiž zápas pravdy s Plzní. Tam nepůjde jenom o jeden ligový zápas. Hráči si na sebe přivodili nezáviděníhodné postavení. Odchodit, rozuměj umožnit, aby se podruhé za sebou mohla v lize zachránit Příbram, potom šokujícím způsobem zahrát v Edenu a sejmout Slávii z prvního místa (to určitě naštvalo celou mediální Prahu) a teď přijede Plzeň. Nezávidím, zvláště kdyby vládce Střelnice u toho nemohl být osobně.

Je jasné, že takový zásah, jaký je prováděn proti údajným manipulacím a je u toho český fotbal a jeho šéf, to nemůže projít bez povšimnutí. Ale povšimnutí a degradace osoby v potížích, to je setsakramentsky velký rozdíl. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poslední zpráva z aféry dotací
Policie zasahovala v sídle FAČR i na jabloneckém stadionu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu
Plavecký bazén v Jablonci potřebuje novou vzduchotechniku

Nejčtenější články

18.09.: Nejdříve naděje, potom debakl
18.09.: KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn