V krajském přeboru fotbalistů se Hamrům a Brodu dařilo

15.05.2018 19:36:13 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Železný Brod,Jablonecko

Oba zástupci Jablonecka zvítězili a také oba si zajistili postup do finálové šestky po odehrání základní skupiny. U týmu stále vedoucích Velkých Hamrů to bylo předem jasné, ale Brodští si postup vybojovali výbornými výkony v závěru základní části.

FK Velké Hamry - FK Sedmihorky 2:0 (1:0)

Utkání na jaře mají ve Velkých Hamrech stále stejný scénář, soupeř přijel s defenzivní taktikou a domácí dobývali jeho branku. I když se Hamrům zpočátku hra příliš nedařila, tak se rychlým průnikem prosadil v 36. minutě Jaroslav Rudolf. Druhý a vítězný gól vstřelil dvě minuty po přestávce z trestného kopu Tomáš Kováčik. Postavil si míč cca dva metry za velké vápno a obstřelil poněkud „hladovou" zeď hostů. Hosté zahrozily v závěru, kdy vykopával z prázdné brány Šidlo.

Branky: 36. Rudolf, 47. Kováčik. Rozhodčí: Hnětýnka. ŽK: 1:2. Diváků: 150. Sestava Velké Hamry: Kobachidze - Barcuch (61. Vitkovič), Macháček, Šidlo, Dorničák - Kováčik, Šedý, Linka, Soukup (46. Vencbauer) - Rudolf, Hlubuček (75. Žitka).

Višňová - FK Železný Brod 1:4 (1:2)

V posledním zápase základní části krajského přeboru Brod opět potvrdil svou jarní formu. Prvních deset minut byl ale nebezpečnější soupeř, který se dvakrát dostal jednoduše za brodskou obranu, ale nakonec se do zakončení domácí nedostali. Brod v začátku trápila nepřesná rozehrávka, ale zhruba od desáté minuty byli hosté lepší. Největší šanci otevřít skóre měl Hloušek, kterému naservíroval míč před branku Picek, ale domácí hráč skluzem střelu Hlouška vytěsnili na roh. Přesto Brod svou převahu rychle přetavil ve vedení. Ve 23. minutě se po pěkné akci dostal do zakončení Svoboda a střelou na přední tyč otevřel skóre zápasu 0:1. Druhý gól přišel o dvě minuty později, kdy na konci další pěkné akce byl Kotlár 0:2. Pak byl blízko ke skórování Hloušek, ale jeho krásná střela skončila těsně nad. Ve 29. minutě zbytečně chyboval na velkém vápně Kotlár a domácí měli přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Střela naštěstí šla hodně vedle. Brod byl těchto chvílích jasně lepší. Jenže v 38. minutě Kopal rozehrál na volného Aubrechta, který míč zbytečně ztratil a domácí následně získaly roh. Ten Brod sice ubránil, ale odrazil se na roh velkého vápna, kde si domácí hráč pohrál s dvojicí Picek, Kotlár a následný centr do vápna si našel zcela neobsazený Mazánek, který snížil na 1:2. A mohlo být hůř. Hned po následném výkopu znovu chyboval Kotlár a domácí hráč poté pádil sám na bránu. Po kličce Kopalovi dokonce měl před sebou již jen prázdnou branku, ale Maryško předvedl zákrok dne a z brankové čáry skluzem dokázal míč dostat. Akce ale pokračovala dále a vykopnutý míč se dostal zpět k domácímu hráči, který míč dal zpět pod sebe a další tutovka skončila naštěstí nad brodskou brankou. Takže Brod mohl během 30 vteřin přijít o dvoubrankové vedení.

Na začátku druhého poločasu pěkně střílel Makula a domácí brankář se blýskl krásným zákrokem. Poté však bylo vyrovnání na vlásku. Jednou uchránil Brod od pohromy Kopal, jednou domácí hráč přestřelil a jednou míč projel celým malým vápnem. Brodu se v té chvíli drželo štěstí. V 70.min. přišla druhá velká chvíle Maryška, který z přímého kopu vymetl šibenici a zvýšil na 1:3. Od té doby se dostal Brod zase nahoru a měl již zápas pevně ve své moci. V 74. minutě se prosadil Šilhán, a bylo to 1:4. Další gól na kopačkách měli v závěru již jen hosté, ale skóre se už neměnilo. Brod tak dokázal i díky ztrátě Hrádku v Semilech se dostat do finálové šestky krajského přeboru.

Branky - 39. Mazánek - 23. Svoboda, 25. Kotlár, 70. Maryško, 74. Šilhán. Rozhodčí: Šmíd. ŽK: 1:3. Diváků: 70. Železný Brod: Kopal - Šilhán, Musílek (56. Novotný), Maryško, Aubrecht - Picek, Vanc, K. Makula (85. Král), T. Kotlár - Hloušek, Svoboda (77. Šefr).