V Aleji nechtějí nové byty, založili občanské sdružení

05.11.2010 22:11:48 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Aleji nechtějí nové byty, založili občanské sdružení

Připravovaná výstavba bytových domů v ulici V Aleji v Jablonci nad Nisou se nelíbí lidem, kteří v této lokalitě žijí. Vytvořili si proto občanské sdružení Žijeme tu s Vámi ve snaze plánovanou výstavbu ovlivnit.

„Chceme se aktivně podílet na všech fázích schvalovacího procesu územního řízení stavebního úřadu souvisejících s plánovanou výstavbou bytových domů v ulici V Aleji, případně účinně ovlivňovat úkony správních orgánů, které by s touto výstavbou nějak souvisely," píše se v prohlášení nového sdružení, které ve čtvrtek předali na jablonecké radnici.

Členům sdružení se nelíbí, že by tady měl soukromý investor postavit 61 bytů. Nové výstavbě se zcela nebrání, za přijatelné ale považují postavení maximálně dvaceti bytů.


Zástupci sdružení očekávají, že radnice bude s nimi o jejich dvanácti námitkám jednat. Zároveň  přitom zvažují i podání trestního oznámení na představitele města. (text prohlášení)

Radnice zatím požadavky sdružení komentovat nechce. "Vedení města se k celé záležitosti vyjádří na tiskové konferenci, která se uskuteční v pátek 12. listopadu," uvedla tisková mluvčí radnice Jana Fričová 

Občanské sdružení vzniklo po nedávném kácení 150 let starého buku. Někteří lidé žijící V Aleji si myslí, že památný strom odstranili kvůli chystané výstavbě bytových domů. To ale vedení města odmítá.

„Pokácení památného stromu bylo nezbytné, protože tahové i biologické zkoušky byly bohužel negativní. Oddělení životního prostředí města velmi přísně posuzuje jakékoliv kácení porostů v městské zeleni, proto věřím tomu, že jejich rozhodnutí bylo nezbytné a podložené. Občané nic neztratili, naopak získali kvalitnější životní prostředí a samozřejmě i náhradní výsadbu," řekl starosta Petr Tulpa.

Památný strom je nutné pokácet kvůli bezpečnosti

Někteří místní se ale s takovým vysvětlením spokojit nechtějí. „Nevyslyšena zůstala i moje námitka, že jinde si nechají památný strom za všech okolností, omotají ho lany, vyztuží betonem a vlastně nechají dožít už jen jakýsi olistěný skelet, tak proč se to nemohlo udělat i tady," zlobí se Daniel Habětínek, který se stal předsedou nového sdružení.

Boj o buk jsme prohráli, říká předseda sdružení

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Profesor Suchomel získal Poctu České komory architektů

Muž, který před pětadvaceti lety založil Fakultu umění a architektury TUL a vedl ji jako první děkan, převzal 10. června v Praze prestižní uznání od členů své profesní komory. „Letos si připomínáme 25. výročí založení FUA a založení zcela nové školy architektury je jistě významnou součástí právě uděleného ocenění profesora Jiřího Suchomela za celoživotní dílo a přínos k rozvoji architektonického oboru," uvedl k ocenění děkan Osamu Okamura. Zásluhou Jiřího Suchomela vznikla liberecká fakulta k 1. prosinci 1994 inspirována školou architektury Michiganské univerzity v americkém Ann Arbor, na které Jiří Suchomel počátkem 90. let působil. Jejímu založení předcházelo několik ročníků letní školy architektury, kterou profesor Suchomel v Liberci organizoval.

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtyři góly v pařáku
Na otevření Letního kina v Jablonci dorazilo téměř tisíc návštěvníků
Liberecký hasič posbíral cenné kovy v závodě Championships FireFit
Douglaska tisolistá z Lomnice se uchází o titul Strom roku 2019
Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi
26.06.: Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn