V Aleji nechtějí nové byty, založili občanské sdružení

05.11.2010 22:11:48 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Aleji nechtějí nové byty, založili občanské sdružení

Připravovaná výstavba bytových domů v ulici V Aleji v Jablonci nad Nisou se nelíbí lidem, kteří v této lokalitě žijí. Vytvořili si proto občanské sdružení Žijeme tu s Vámi ve snaze plánovanou výstavbu ovlivnit.

„Chceme se aktivně podílet na všech fázích schvalovacího procesu územního řízení stavebního úřadu souvisejících s plánovanou výstavbou bytových domů v ulici V Aleji, případně účinně ovlivňovat úkony správních orgánů, které by s touto výstavbou nějak souvisely," píše se v prohlášení nového sdružení, které ve čtvrtek předali na jablonecké radnici.

Členům sdružení se nelíbí, že by tady měl soukromý investor postavit 61 bytů. Nové výstavbě se zcela nebrání, za přijatelné ale považují postavení maximálně dvaceti bytů.


Zástupci sdružení očekávají, že radnice bude s nimi o jejich dvanácti námitkám jednat. Zároveň  přitom zvažují i podání trestního oznámení na představitele města. (text prohlášení)

Radnice zatím požadavky sdružení komentovat nechce. "Vedení města se k celé záležitosti vyjádří na tiskové konferenci, která se uskuteční v pátek 12. listopadu," uvedla tisková mluvčí radnice Jana Fričová 

Občanské sdružení vzniklo po nedávném kácení 150 let starého buku. Někteří lidé žijící V Aleji si myslí, že památný strom odstranili kvůli chystané výstavbě bytových domů. To ale vedení města odmítá.

„Pokácení památného stromu bylo nezbytné, protože tahové i biologické zkoušky byly bohužel negativní. Oddělení životního prostředí města velmi přísně posuzuje jakékoliv kácení porostů v městské zeleni, proto věřím tomu, že jejich rozhodnutí bylo nezbytné a podložené. Občané nic neztratili, naopak získali kvalitnější životní prostředí a samozřejmě i náhradní výsadbu," řekl starosta Petr Tulpa.

Památný strom je nutné pokácet kvůli bezpečnosti

Někteří místní se ale s takovým vysvětlením spokojit nechtějí. „Nevyslyšena zůstala i moje námitka, že jinde si nechají památný strom za všech okolností, omotají ho lany, vyztuží betonem a vlastně nechají dožít už jen jakýsi olistěný skelet, tak proč se to nemohlo udělat i tady," zlobí se Daniel Habětínek, který se stal předsedou nového sdružení.

Boj o buk jsme prohráli, říká předseda sdružení

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Baráž o první ligu se Liazu Jablonec vydařila na jedničku
Pavlína Filipovská vyrazila medaili svého otce, českého krále dabingu
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Nejčtenější články

14.09.: FK Velké Hamry slaví další vítězství v divizi
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
14.09.: V Muzeu Českého ráje otevřeli novou expozici Horolezectví

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn