Tůčko doletělo k šedesátce

13.01.2014 08:20:07 | Autor: Ladislav Janata,Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tůčko doletělo k šedesátce

Na některé osobnosti jabloneckého sportu fanouškové docela rychle zapomenou, na některé se zapomenout nedá a stanou se z nich legendy. Takovou se pro jablonecký fotbal stal i Jiří Tupec.


S fotbalem začal v Břízkách, ale když začal legendární Mirek Horčička budovat na Střelnici silný dorostenecký tým, jeho talent pochopitelně nezůstal bez povšimnutí a se svým „dvojčetem" Jardou Petrtýlem Jiří Tupec na Střelnici přestoupil. To už dorost LIAZ vedl Mikuláš Macháček, vedoucím byl Pepa Kohoutek a jablonecký dorost se dvakrát probojoval až do finále mistrovství republiky.

Do áčka k trenéru Novákovi se dostal dříve Jarda Petrtýl jehož chilský kapitán nechal debutovat v poháru proti Plzni. Zavolala Dukla, tentokrát ta žatecká a Jirka začal kopat třetí ligu. Žatecká Dukla měla výborný tým, vzadu stoper Belej ze Zásady, v halvu Mirek tehdy Prieložný později Příložný a útok? Vízek-Tupec-Fišer. Láďu Vízka pan Polák silně naháněl protože tehdy ligový Jablonec sháněl posily hlavně do útoku. Nevyšlo to: Jirka se vrátil do Jablonce a s ním přišel spoluhráč Kocourek, Láďu Vízka uchvátil Vejvoda pro pražskou Duklu a Fišer skončil v Teplicích. V lize se v Jablonci Jirka neprosadil a když jednou dal vlašimský Dozorec gól pražské Spartě - šup a přišla výměna. Tupec pod Blaník a Dozorec na Střelnici.

Ve Vlašimi našel skvělé uplatnění, tým co na hřišti usměrňovali výteční sparťané Olda Urban a Jirka Rosický, ano, táta Tomáše, válel. A právě ve Vlašimi si svými střeleckými manévry vysloužil přezdívku „tůčko" a když z Vlašimi odcházel do ligových Teplic, byl pod Blaníkem smutek. Zato na Stínadlech bylo veselo a když už Jirka nemohl kopat ligu v Jablonci, tak ji kopal za Teplice! Léta šla a jablonecký trenér Vlastimil Chobot si Jirkův návrat do jabloneckého dresu na hybateli liazáckého fotbalu Oldovi Kylouškovi doslova vymodlil a Jirka pak odkopal v dresu, kde začínal s velkým fotbalem řadu výborných zápasů. Když pověsil kopačky na hřebík, dal se dohromady se spoluhráčem Jirku Tymichem, založili firmu a s ní rozjeli svoje podnikání. V jeho rámci se na fotbalové trávníky občas dostane, byť v odlišné roli.

Ve Vlašimi „tůčko", v Jablonci spíše „Tupík" tak docela nenápadně v neděli 12. ledna doputoval ke své šedesátce ! Jirko, do dalších let hodně zdraví, pohody a stále hodně Tvého typického neutuchajícího humoru ti jménem řady Tvých přátel i spoluhráčů přeje Tvůj Jirásek, alias -hk-

Snímek Jaroslava Poloprutského zachytil Jirku Tupce v rodném dresu. Ale když dnes dědu Tupce potkáte, on ten kluk je pořád stejnej!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Baráž o první ligu se Liazu Jablonec vydařila na jedničku
Pavlína Filipovská vyrazila medaili svého otce, českého krále dabingu
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Nejčtenější články

14.09.: FK Velké Hamry slaví další vítězství v divizi
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
14.09.: V Muzeu Českého ráje otevřeli novou expozici Horolezectví

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn