Tůčko doletělo k šedesátce

13.01.2014 08:20:07 | Autor: Ladislav Janata,Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tůčko doletělo k šedesátce

Na některé osobnosti jabloneckého sportu fanouškové docela rychle zapomenou, na některé se zapomenout nedá a stanou se z nich legendy. Takovou se pro jablonecký fotbal stal i Jiří Tupec.


S fotbalem začal v Břízkách, ale když začal legendární Mirek Horčička budovat na Střelnici silný dorostenecký tým, jeho talent pochopitelně nezůstal bez povšimnutí a se svým „dvojčetem" Jardou Petrtýlem Jiří Tupec na Střelnici přestoupil. To už dorost LIAZ vedl Mikuláš Macháček, vedoucím byl Pepa Kohoutek a jablonecký dorost se dvakrát probojoval až do finále mistrovství republiky.

Do áčka k trenéru Novákovi se dostal dříve Jarda Petrtýl jehož chilský kapitán nechal debutovat v poháru proti Plzni. Zavolala Dukla, tentokrát ta žatecká a Jirka začal kopat třetí ligu. Žatecká Dukla měla výborný tým, vzadu stoper Belej ze Zásady, v halvu Mirek tehdy Prieložný později Příložný a útok? Vízek-Tupec-Fišer. Láďu Vízka pan Polák silně naháněl protože tehdy ligový Jablonec sháněl posily hlavně do útoku. Nevyšlo to: Jirka se vrátil do Jablonce a s ním přišel spoluhráč Kocourek, Láďu Vízka uchvátil Vejvoda pro pražskou Duklu a Fišer skončil v Teplicích. V lize se v Jablonci Jirka neprosadil a když jednou dal vlašimský Dozorec gól pražské Spartě - šup a přišla výměna. Tupec pod Blaník a Dozorec na Střelnici.

Ve Vlašimi našel skvělé uplatnění, tým co na hřišti usměrňovali výteční sparťané Olda Urban a Jirka Rosický, ano, táta Tomáše, válel. A právě ve Vlašimi si svými střeleckými manévry vysloužil přezdívku „tůčko" a když z Vlašimi odcházel do ligových Teplic, byl pod Blaníkem smutek. Zato na Stínadlech bylo veselo a když už Jirka nemohl kopat ligu v Jablonci, tak ji kopal za Teplice! Léta šla a jablonecký trenér Vlastimil Chobot si Jirkův návrat do jabloneckého dresu na hybateli liazáckého fotbalu Oldovi Kylouškovi doslova vymodlil a Jirka pak odkopal v dresu, kde začínal s velkým fotbalem řadu výborných zápasů. Když pověsil kopačky na hřebík, dal se dohromady se spoluhráčem Jirku Tymichem, založili firmu a s ní rozjeli svoje podnikání. V jeho rámci se na fotbalové trávníky občas dostane, byť v odlišné roli.

Ve Vlašimi „tůčko", v Jablonci spíše „Tupík" tak docela nenápadně v neděli 12. ledna doputoval ke své šedesátce ! Jirko, do dalších let hodně zdraví, pohody a stále hodně Tvého typického neutuchajícího humoru ti jménem řady Tvých přátel i spoluhráčů přeje Tvůj Jirásek, alias -hk-

Snímek Jaroslava Poloprutského zachytil Jirku Tupce v rodném dresu. Ale když dnes dědu Tupce potkáte, on ten kluk je pořád stejnej!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT