Tůčko doletělo k šedesátce

13.01.2014 08:20:07 | Autor: Ladislav Janata,Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tůčko doletělo k šedesátce

Na některé osobnosti jabloneckého sportu fanouškové docela rychle zapomenou, na některé se zapomenout nedá a stanou se z nich legendy. Takovou se pro jablonecký fotbal stal i Jiří Tupec.


S fotbalem začal v Břízkách, ale když začal legendární Mirek Horčička budovat na Střelnici silný dorostenecký tým, jeho talent pochopitelně nezůstal bez povšimnutí a se svým „dvojčetem" Jardou Petrtýlem Jiří Tupec na Střelnici přestoupil. To už dorost LIAZ vedl Mikuláš Macháček, vedoucím byl Pepa Kohoutek a jablonecký dorost se dvakrát probojoval až do finále mistrovství republiky.

Do áčka k trenéru Novákovi se dostal dříve Jarda Petrtýl jehož chilský kapitán nechal debutovat v poháru proti Plzni. Zavolala Dukla, tentokrát ta žatecká a Jirka začal kopat třetí ligu. Žatecká Dukla měla výborný tým, vzadu stoper Belej ze Zásady, v halvu Mirek tehdy Prieložný později Příložný a útok? Vízek-Tupec-Fišer. Láďu Vízka pan Polák silně naháněl protože tehdy ligový Jablonec sháněl posily hlavně do útoku. Nevyšlo to: Jirka se vrátil do Jablonce a s ním přišel spoluhráč Kocourek, Láďu Vízka uchvátil Vejvoda pro pražskou Duklu a Fišer skončil v Teplicích. V lize se v Jablonci Jirka neprosadil a když jednou dal vlašimský Dozorec gól pražské Spartě - šup a přišla výměna. Tupec pod Blaník a Dozorec na Střelnici.

Ve Vlašimi našel skvělé uplatnění, tým co na hřišti usměrňovali výteční sparťané Olda Urban a Jirka Rosický, ano, táta Tomáše, válel. A právě ve Vlašimi si svými střeleckými manévry vysloužil přezdívku „tůčko" a když z Vlašimi odcházel do ligových Teplic, byl pod Blaníkem smutek. Zato na Stínadlech bylo veselo a když už Jirka nemohl kopat ligu v Jablonci, tak ji kopal za Teplice! Léta šla a jablonecký trenér Vlastimil Chobot si Jirkův návrat do jabloneckého dresu na hybateli liazáckého fotbalu Oldovi Kylouškovi doslova vymodlil a Jirka pak odkopal v dresu, kde začínal s velkým fotbalem řadu výborných zápasů. Když pověsil kopačky na hřebík, dal se dohromady se spoluhráčem Jirku Tymichem, založili firmu a s ní rozjeli svoje podnikání. V jeho rámci se na fotbalové trávníky občas dostane, byť v odlišné roli.

Ve Vlašimi „tůčko", v Jablonci spíše „Tupík" tak docela nenápadně v neděli 12. ledna doputoval ke své šedesátce ! Jirko, do dalších let hodně zdraví, pohody a stále hodně Tvého typického neutuchajícího humoru ti jménem řady Tvých přátel i spoluhráčů přeje Tvůj Jirásek, alias -hk-

Snímek Jaroslava Poloprutského zachytil Jirku Tupce v rodném dresu. Ale když dnes dědu Tupce potkáte, on ten kluk je pořád stejnej!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT