Tůčko doletělo k šedesátce

13.01.2014 08:20:07 | Autor: Ladislav Janata,Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tůčko doletělo k šedesátce

Na některé osobnosti jabloneckého sportu fanouškové docela rychle zapomenou, na některé se zapomenout nedá a stanou se z nich legendy. Takovou se pro jablonecký fotbal stal i Jiří Tupec.


S fotbalem začal v Břízkách, ale když začal legendární Mirek Horčička budovat na Střelnici silný dorostenecký tým, jeho talent pochopitelně nezůstal bez povšimnutí a se svým „dvojčetem" Jardou Petrtýlem Jiří Tupec na Střelnici přestoupil. To už dorost LIAZ vedl Mikuláš Macháček, vedoucím byl Pepa Kohoutek a jablonecký dorost se dvakrát probojoval až do finále mistrovství republiky.

Do áčka k trenéru Novákovi se dostal dříve Jarda Petrtýl jehož chilský kapitán nechal debutovat v poháru proti Plzni. Zavolala Dukla, tentokrát ta žatecká a Jirka začal kopat třetí ligu. Žatecká Dukla měla výborný tým, vzadu stoper Belej ze Zásady, v halvu Mirek tehdy Prieložný později Příložný a útok? Vízek-Tupec-Fišer. Láďu Vízka pan Polák silně naháněl protože tehdy ligový Jablonec sháněl posily hlavně do útoku. Nevyšlo to: Jirka se vrátil do Jablonce a s ním přišel spoluhráč Kocourek, Láďu Vízka uchvátil Vejvoda pro pražskou Duklu a Fišer skončil v Teplicích. V lize se v Jablonci Jirka neprosadil a když jednou dal vlašimský Dozorec gól pražské Spartě - šup a přišla výměna. Tupec pod Blaník a Dozorec na Střelnici.

Ve Vlašimi našel skvělé uplatnění, tým co na hřišti usměrňovali výteční sparťané Olda Urban a Jirka Rosický, ano, táta Tomáše, válel. A právě ve Vlašimi si svými střeleckými manévry vysloužil přezdívku „tůčko" a když z Vlašimi odcházel do ligových Teplic, byl pod Blaníkem smutek. Zato na Stínadlech bylo veselo a když už Jirka nemohl kopat ligu v Jablonci, tak ji kopal za Teplice! Léta šla a jablonecký trenér Vlastimil Chobot si Jirkův návrat do jabloneckého dresu na hybateli liazáckého fotbalu Oldovi Kylouškovi doslova vymodlil a Jirka pak odkopal v dresu, kde začínal s velkým fotbalem řadu výborných zápasů. Když pověsil kopačky na hřebík, dal se dohromady se spoluhráčem Jirku Tymichem, založili firmu a s ní rozjeli svoje podnikání. V jeho rámci se na fotbalové trávníky občas dostane, byť v odlišné roli.

Ve Vlašimi „tůčko", v Jablonci spíše „Tupík" tak docela nenápadně v neděli 12. ledna doputoval ke své šedesátce ! Jirko, do dalších let hodně zdraví, pohody a stále hodně Tvého typického neutuchajícího humoru ti jménem řady Tvých přátel i spoluhráčů přeje Tvůj Jirásek, alias -hk-

Snímek Jaroslava Poloprutského zachytil Jirku Tupce v rodném dresu. Ale když dnes dědu Tupce potkáte, on ten kluk je pořád stejnej!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
FK Jablonec U19 přivezl z dánského Odense stříbro!
Na boj s drogovou závislostí dá letos kraj přes čtyři miliony korun
Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu
24.01.: Tomáš Slavík byl do třetice vítězný v Brazílii

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn