To není apríl – Luboš Šrejma slaví 70

02.04.2012 18:26:51 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

To není apríl – Luboš Šrejma slaví 70

Přesně na den 1. dubna 1942 se panu zubaři v Městci Králové narodil hošík, jemuž dali jméno Luboš. K zubům ho to netáhlo, o to víc na místní sportoviště a od malička, když tam byl míč, tak i Luboš. Na vojnu narukoval do RH Pardubice, kde hrál s několika borci z Hradce Králové, a tak není divu, že levonohého borečka vedla další fotbalová cesta do Bohemky, tam měl na levém křídle nahradit legendárního prcka Kauru, a tam, vedle kanonýra Píši, odehrál řadu zápasů.

Až jednou potkal jistou slečnu Ivu, ta byla z Jablonce a bylo rozhodnuto. Od roku 1965 se levý křídelník začal prohánět na Střelnici, to tu ještě vládl trenér Buchta, v bráně svými akrobatickými zákroky udivoval Jirka Zemler, už tehdy „dědek" Dočkal či Jihočech Jirka Vávra a další dnes už pamětníci. O zlom v kariéře se mu postaral trenér Karel Kolský, nebyl spokojen s obranou a z ničeho nic levé křídlo poslal na předstopera - a hned v poháru proti Spartě! Fandové si klepali na čelo, ale po zápase v úžasu konstatovali: „ten Šrejma byl nejlepší na place a rudého kanonýra Maška zkrotil jako pejska"! Levého beka tehdy hrál v Jablonci internacionál a kapitán slavné chilské jedenáctky Láďa Novák, ale jakmile pověsil kopačky na hřebík, dres s číslem 4 oblékl Luboš Šrejma na dlouhých deset let, k tomu kapitánskou pásku a skvělé výkony týden co týden. Co by dnes Komňacký dal za tak jak se říká moderně „ostré" kraje jakými v dresu LIAZ bývali vlevo Šrejma a vpravo Čmarada! Jeho kariéru přibrzdilo zranění, následníkem měl být exliberecký Zdeněk Florian, ovšem toho v lize v Edenu „srovnal" Luža a bylo po kariéře. Luboš pomalu přešel od hráčské kariéry k funkcionářské. Chobotovi dělal léta nejen asistenta, ale i vedoucího mužstva, a když postihly Střelnici turbulentní doby posadil se do sekretářského křesla a byl jedním z těch, kdo tehdy mladého odvážlivce Peltu podpořili a spolu s dalším matadorem Jardou Dočkalem zvedli jablonecký fotbal doslova z popela. Ale to se již přiblížila šedesátka a Luboš svoji fotbalovou kariéru prodlužuje jako správce sportoviště ve Mšeně a potvrzuje tak starou pravdu, že kdo má srdce na pravém místě, a to srdce věnuje fotbalu, je to celoživotní láska.

Jako hráč i v dobách železné opony poznal vyspělý fotbal za hranicemi, kam se občas liazácký fotbal dostal. A zatímco při průjezdu Alpami jeho spoluhráči mastili filky, Luboš neváhal a na nějakou tu výšinku spolu s Láďou Pleštilem vykročil se slovy „celej život jsem na rovným place, tak trošku těch kopečků neuškodí!" Ta neuvěřitelná sedmdesátka je příležitostí k ohlédnutí a k oslavě. Luboši, je určitě co slavit, a také určitě s kým, těším se, jak tu jabloneckou historii probereme, zavzpomínáme a hlavně průvod gratulantů, do kterého se určitě zařadím, s Tebou nejen zavzpomíná, poděkuje za krásné chvíle s fotbalem a bude si vážit toho, že právě Luboš Šrejma, jablonecká fotbalová legenda, patří k těm, jehož podání ruky je ctí. Tak to cítím nejen já, za to Tě Luboši celá léta obdivujeme a vážíme si Tě.

Tak hodně zdraví, mnoga ljeta a živijó s fotbalem, bez kterého to ale fakt nejde. Luboši, díky za vše co jsi pro jablonecký fotbal udělal a ta sedmdesátka? Copak je to pro tak aktivního člověka jako jsi Ty nějaký věk?

V úctě Tvůj obdivovatel Jarda Hrabák a jistě i spousta dalších fanoušků !

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 50 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT