Svezte se na saních z Černé Studnice do Smržovky

25.01.2017 09:40:25 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka,Jablonec nad Nisou

Svezte se na saních z Černé Studnice do Smržovky

Výchozím bodem sáňkařské dráhy se stala Černá Studnice již v roce 1911. Jablonečané si vyšlápli nahoru, kde je čekaly saně, na kterých sjeli zpět do města. Nyní je již druhým rokem ve zkušebním provozu 4 km dlouhá trať končící ve Smržovce. Vyzkoušejte si ji, budete nadšeni! 

V současnosti zažívá sáňkování na přírodních drahách obnovenou premiéru. Obnovenou sáňkařskou premiéru měla Černá Studnice již loni. Za vznikem atrakce stojí několik nadšenců. Zmiňme alespoň dva. Bývalý závodník Miloš Morávek je autorem nápadu a starosta Smržovky Marek Hotovec má lví podíl na tom, že se věci nejen daly do pohybu, ale že se dnes již čile jezdí. Dráha byla obnovena díky entuziasmu lidí, kteří na myšlence pracovali nezištně, takže ani není možné přesně určit náklady na vybudování trati. Vlastně zatím asi největší investicí města Smržovky (řádově desetitisíce korun) byly letní úpravy trasy, aby jí v zimě mohla projíždět technika. Při letošním dostatku je trať nyní v provozu a již ji projelo několik set sáňkařů.

Na otázku, proč do toho vlastně šli, Marek Hotovec odpovídá: „Je to synergie více věcí, jen to množství lidí, co nám volá, jestli fungujeme nebo ne, pak ty odezvy na sociálních sítích, to všechno nám ukazuje, že jdeme správným směrem, že jsme vyplnili místo, které lidem chybělo. Vezměte si jen takovou elementární věc, kdysi se sáňkovalo na každém kopci. Dnes se všechno sype, solí, málokde najdete bezpečné místo, kde by nehrozil střet s veřejnou dopravou. Cílíme na to, aby se děti s rodiči vrátily na bezpečné lesní cesty."

Přírodní trať není závodní a tak se připravte, že kousek i sportovního nářadí potáhnete za sebou, ale se také připravte, sjedete-li jednou, budete chtít znovu. Přírodní sáňkařská dráha Černá Studnice - Smržovka je ideální zábava pro rodiny s dětmi. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!
Jablonečtí senioři se zajímají o život ve městě
V divadle jsme prožili čtvero ročních období, může za to Hudeček
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
24.09.: Evakuace žáků ZŠ Rýnovice nebyla cvičením, hořelo elektrické vedení

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn