Svezte se na saních z Černé Studnice do Smržovky

25.01.2017 09:40:25 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka,Jablonec nad Nisou

Svezte se na saních z Černé Studnice do Smržovky

Výchozím bodem sáňkařské dráhy se stala Černá Studnice již v roce 1911. Jablonečané si vyšlápli nahoru, kde je čekaly saně, na kterých sjeli zpět do města. Nyní je již druhým rokem ve zkušebním provozu 4 km dlouhá trať končící ve Smržovce. Vyzkoušejte si ji, budete nadšeni! 

V současnosti zažívá sáňkování na přírodních drahách obnovenou premiéru. Obnovenou sáňkařskou premiéru měla Černá Studnice již loni. Za vznikem atrakce stojí několik nadšenců. Zmiňme alespoň dva. Bývalý závodník Miloš Morávek je autorem nápadu a starosta Smržovky Marek Hotovec má lví podíl na tom, že se věci nejen daly do pohybu, ale že se dnes již čile jezdí. Dráha byla obnovena díky entuziasmu lidí, kteří na myšlence pracovali nezištně, takže ani není možné přesně určit náklady na vybudování trati. Vlastně zatím asi největší investicí města Smržovky (řádově desetitisíce korun) byly letní úpravy trasy, aby jí v zimě mohla projíždět technika. Při letošním dostatku je trať nyní v provozu a již ji projelo několik set sáňkařů.

Na otázku, proč do toho vlastně šli, Marek Hotovec odpovídá: „Je to synergie více věcí, jen to množství lidí, co nám volá, jestli fungujeme nebo ne, pak ty odezvy na sociálních sítích, to všechno nám ukazuje, že jdeme správným směrem, že jsme vyplnili místo, které lidem chybělo. Vezměte si jen takovou elementární věc, kdysi se sáňkovalo na každém kopci. Dnes se všechno sype, solí, málokde najdete bezpečné místo, kde by nehrozil střet s veřejnou dopravou. Cílíme na to, aby se děti s rodiči vrátily na bezpečné lesní cesty."

Přírodní trať není závodní a tak se připravte, že kousek i sportovního nářadí potáhnete za sebou, ale se také připravte, sjedete-li jednou, budete chtít znovu. Přírodní sáňkařská dráha Černá Studnice - Smržovka je ideální zábava pro rodiny s dětmi. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
Hrad Houska bude mít v zelené světnici nové malby, přispěl na to i kraj
Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn