Rekordních sedm stovek běžců na přehradě

29.04.2014 07:34:23 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rekordních sedm stovek běžců na přehradě

Druhou akci během dvou víkendů uspořádala parta nadšenců jabloneckého TRI clubu a plaveckého oddílu Bižuterie, po Českém poháru v aquatlonu se v okolí jablonecké přehrady uskutečnil IV. ročník jabloneckého Běhu do pohody. Již se stalo tradicí, že tento závod je zařazen mezi závody Mizuno Running Cupu a v sobotu to byl třetí díl letošního ročníku s účastí více jak sedmi stovek běžců od těch nejmenších až po veterány.

Celkem v jedenácti kategoriích na různých tratích dle věku a na té nejdelší desetikilometrové se mohli účastníci o desetikilometrovou trať podělit na třikrát. Těchto štafet nakonec startovalo 33 v různorodém složení, na trať vyběhly rodinné štafety, firemní týmy, sportovní týmy, ale i dětské. Nejmladší štafeta měla věk celkem 22 let (!) a všichni kluci byli z rodiny Klimovových. Perličkou bylo, že nadějný český lyžařský reprezentant Petr Knop, který absolvoval první úsek vítezné štafety a jako poslední člen rodinné štafety Knopáků doběhl na jedenáctém místě. A například i štefeta lyžařských žákyň ( Marxová, Pažoutová, Janderová ) si oběhla i individuelní závody. Štafety mohly být mužské, smíšené či ženské jako například ligové basketbalistky Bižuterie startující jako Kajmanky.

Dopolední program byl za pěkného počasí nabitý závody pro děti, kterých se zúčastnili závodníci od dvouletých až po dorostence na trati obsahující jedno kolečko kolem přehrady.

Nejvíce byli obdivovaní ti nejmenší - předškoláci, kterých se do bojů pustila celá stovka a jedničkou bylo určitě startovní číslo 1 - Kryštof Hubáček (2012) z Liberec běžící s dudákem a konkurovala mu i o rok starší jablonecká Magda Honsová se zajíčkem v náručí. Další stovka dětí byla ročníků narození 2002 - 2007 a těm již na tratích 100 - 300 metrů těžko stačil i známý jablonecký triatlonista Honza Francke, který působil v roli vodiče.

Běh do pohody 2014<br />Autor: Ladislav Janata

Po dorosteneckých kategoriích přišla na řadu jablonecká specialitka Zkus - klus na jeden okruh kolem přehrady, kde se prezentoval řada známých sportovců z jiných odvětví sportu. První doběhla Míša Pušová - Balatková, bývalá úspěšná biatlonistka, druhá zase extriatlonistka Štěpánka Šebelková - Michaličková z České Lípy a třetí dokonce těhotná Lucie Vavrušková z Jablonce bývalá atletka. Do desítky mezi ženami se dostala i bývala halové mistryně světa i Evropy ve skoku o tyči Pavla Rybová - Hamáčková.

Mezi pány se to slavnými jmény tak bohatě nehemžilo, ale startoval zde nejstarší účastník jablonecký Vojtěch Jantsch (1935). Z mužů byl nejdříve v cíli učitel ze ZŠ Liberecká Petr Hlaváček, ale kolem něj se naskládalo hned deset dorostenců, kteří ho odstavili na celkové páté místo, když vítězem byl běžec Slovanu Liberec Oliver Krákora před jabloneckými lyžaři Janem Šaníkem a Matějem Hájkem.

Přes tři stovky závodníků se postavilo na trať hlavního závodu na 10 kilometrů, což čítá třikrát kolem první části jablonecké přehrady.

Oba vítězové hlavního závodu zvítězili systémem start - cíl, ale vítězná Tereza Zuzánková měla ze své předloňské premiéry v Jablonci nemilou zkušenost, když pár stovek metrů před cíle horkem zkolabovala. To letos nehrozilo! Během druhého kola, zhruba v polovině závod pro ty nejlepší se setmělo a zahřmělo, což vedlo vydatné bouřce s krupobitím. Vinou počasí zůstaly prémie za překonání traťových rekordů nevyplaceny.

Vítězem se stal v barvách domácího Eleven teamu Jiří Čivrný, před Jablonečanem Jiřím Vavruškou, který se tam posunul ze třetího, když původně vyhlášený Pavel Skřivánek byl posunut na čtvrté, protože v rovince minul cílový oblouk. Za kladenskou Zuzánkovou do cíle na druhém místě doběhla Daniela Havránková z Kerteamu a třetí Vendula Peteříková Slavia Praha. I na hlavní trati bylo několik zajímavých postav, např. na devátém místě šedesátiletý Miloš Smrčka z BK Říčany a o rok mladší exreprezentant v biatlonu Jaromír Šimůnek na 28. místě.

Tradicí závodu je i přítomnost známých sportovců Jablonecka - letos v dopoledním programu předávala dětem ceny mistryně světa v  biatlonu Kateřina Jakešová - Holubcová a celý den byl startérem a odpoledne dekoroval vítěze olympionik a držitel českého rekordu v letech na lyžích Antonín Hájek. 

Kompletní výsledky jsou k dispozici ke stažení pod tímto článkem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - 10km jednotlivci | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - 10km štafety | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - starší dorost | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - mladší dorost | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - 1200 metrů | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - 600 metrů | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - 300 metrů | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - chlapci ročník 2008-2009 | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - dívky ročník 2008-2009 | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - chlapci ročník 2010 a mladší | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - dívky ročník 2010 a mladší

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 231 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu
Plavecký bazén v Jablonci potřebuje novou vzduchotechniku

Nejčtenější články

18.09.: Nejdříve naděje, potom debakl
18.09.: KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn