Rekordních sedm stovek běžců na přehradě

29.04.2014 07:34:23 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rekordních sedm stovek běžců na přehradě

Druhou akci během dvou víkendů uspořádala parta nadšenců jabloneckého TRI clubu a plaveckého oddílu Bižuterie, po Českém poháru v aquatlonu se v okolí jablonecké přehrady uskutečnil IV. ročník jabloneckého Běhu do pohody. Již se stalo tradicí, že tento závod je zařazen mezi závody Mizuno Running Cupu a v sobotu to byl třetí díl letošního ročníku s účastí více jak sedmi stovek běžců od těch nejmenších až po veterány.

Celkem v jedenácti kategoriích na různých tratích dle věku a na té nejdelší desetikilometrové se mohli účastníci o desetikilometrovou trať podělit na třikrát. Těchto štafet nakonec startovalo 33 v různorodém složení, na trať vyběhly rodinné štafety, firemní týmy, sportovní týmy, ale i dětské. Nejmladší štafeta měla věk celkem 22 let (!) a všichni kluci byli z rodiny Klimovových. Perličkou bylo, že nadějný český lyžařský reprezentant Petr Knop, který absolvoval první úsek vítezné štafety a jako poslední člen rodinné štafety Knopáků doběhl na jedenáctém místě. A například i štefeta lyžařských žákyň ( Marxová, Pažoutová, Janderová ) si oběhla i individuelní závody. Štafety mohly být mužské, smíšené či ženské jako například ligové basketbalistky Bižuterie startující jako Kajmanky.

Dopolední program byl za pěkného počasí nabitý závody pro děti, kterých se zúčastnili závodníci od dvouletých až po dorostence na trati obsahující jedno kolečko kolem přehrady.

Nejvíce byli obdivovaní ti nejmenší - předškoláci, kterých se do bojů pustila celá stovka a jedničkou bylo určitě startovní číslo 1 - Kryštof Hubáček (2012) z Liberec běžící s dudákem a konkurovala mu i o rok starší jablonecká Magda Honsová se zajíčkem v náručí. Další stovka dětí byla ročníků narození 2002 - 2007 a těm již na tratích 100 - 300 metrů těžko stačil i známý jablonecký triatlonista Honza Francke, který působil v roli vodiče.

Běh do pohody 2014<br />Autor: Ladislav Janata

Po dorosteneckých kategoriích přišla na řadu jablonecká specialitka Zkus - klus na jeden okruh kolem přehrady, kde se prezentoval řada známých sportovců z jiných odvětví sportu. První doběhla Míša Pušová - Balatková, bývalá úspěšná biatlonistka, druhá zase extriatlonistka Štěpánka Šebelková - Michaličková z České Lípy a třetí dokonce těhotná Lucie Vavrušková z Jablonce bývalá atletka. Do desítky mezi ženami se dostala i bývala halové mistryně světa i Evropy ve skoku o tyči Pavla Rybová - Hamáčková.

Mezi pány se to slavnými jmény tak bohatě nehemžilo, ale startoval zde nejstarší účastník jablonecký Vojtěch Jantsch (1935). Z mužů byl nejdříve v cíli učitel ze ZŠ Liberecká Petr Hlaváček, ale kolem něj se naskládalo hned deset dorostenců, kteří ho odstavili na celkové páté místo, když vítězem byl běžec Slovanu Liberec Oliver Krákora před jabloneckými lyžaři Janem Šaníkem a Matějem Hájkem.

Přes tři stovky závodníků se postavilo na trať hlavního závodu na 10 kilometrů, což čítá třikrát kolem první části jablonecké přehrady.

Oba vítězové hlavního závodu zvítězili systémem start - cíl, ale vítězná Tereza Zuzánková měla ze své předloňské premiéry v Jablonci nemilou zkušenost, když pár stovek metrů před cíle horkem zkolabovala. To letos nehrozilo! Během druhého kola, zhruba v polovině závod pro ty nejlepší se setmělo a zahřmělo, což vedlo vydatné bouřce s krupobitím. Vinou počasí zůstaly prémie za překonání traťových rekordů nevyplaceny.

Vítězem se stal v barvách domácího Eleven teamu Jiří Čivrný, před Jablonečanem Jiřím Vavruškou, který se tam posunul ze třetího, když původně vyhlášený Pavel Skřivánek byl posunut na čtvrté, protože v rovince minul cílový oblouk. Za kladenskou Zuzánkovou do cíle na druhém místě doběhla Daniela Havránková z Kerteamu a třetí Vendula Peteříková Slavia Praha. I na hlavní trati bylo několik zajímavých postav, např. na devátém místě šedesátiletý Miloš Smrčka z BK Říčany a o rok mladší exreprezentant v biatlonu Jaromír Šimůnek na 28. místě.

Tradicí závodu je i přítomnost známých sportovců Jablonecka - letos v dopoledním programu předávala dětem ceny mistryně světa v  biatlonu Kateřina Jakešová - Holubcová a celý den byl startérem a odpoledne dekoroval vítěze olympionik a držitel českého rekordu v letech na lyžích Antonín Hájek. 

Kompletní výsledky jsou k dispozici ke stažení pod tímto článkem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - 10km jednotlivci | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - 10km štafety | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - starší dorost | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - mladší dorost | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - 1200 metrů | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - 600 metrů | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - 300 metrů | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - chlapci ročník 2008-2009 | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - dívky ročník 2008-2009 | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - chlapci ročník 2010 a mladší | Kompletní výsledky Jablonecký běh do pohody - Zkus klus - dívky ročník 2010 a mladší

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 231 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy
Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn