Program Městského divadla Jablonec v únoru

05.02.2019 16:20:40 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec v únoru

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na únor 2019 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka

Sobota 2. 2. 19.00 hodin

ANTONÍN DVOŘÁK: RUSALKA
Divadlo F. X. Šaldy Liberec. Režie: Martin Otava. Účinkují sólisté, sbor, balet a orchestr Divadla F. X. Šaldy. Dirigent - František Babický, sbormistr Martin Veselý, pohybová spolupráce Marika Hanousková. Iluze, barvy, světla a stíny... Jak dopadne ten, kdo se vzepřel zákonům světa. „Lyrická pohádka" právem náleží k vrcholným dílům Dvořákova génia. Libreto napsal básník Jaroslav Kvapil inspirován pohádkou H. CH. Andersena Malá mořská víla a příběhy K. J. Erbena. Pestrými jazykovými prostředky vyjádřil pohádkový příběh o tragické lásce lesní žínky Rusalky k princi a neslučitelnosti skutečného světa a nadpřirozena. Antonín Dvořák mistrně použil pro hudební vyjádření reálného světa a nadpřirozena výrazných hudebních kontrastů, velký důraz kladl na zpodobnění a vykreslení přírody a okolí, ve kterém se děj pohádkové opery odehrává.
Ceny vstupenek: 370, 340, 320, 300 Kč. Představení Skupiny ND 2018/2019 - náhradní za původně plánované Příběhy Lišky Bystroušky. Pozvánka se soutěží o vstupenky! a recenze

Jablonecký ples v opeře již potřinácté na jedničku

Pátek 8. 2.  20.00 hodin

XIII. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTSKÉHO DIVADLA PLES V OPEŘE aneb VE DVOU SE TO LÉPE TANČÍ
Hosté: čtyři tenoři - Marián Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž, Michal Bragagnolo. Další host: swingový a jazzový zpěvák Jan Smigmator. K tanci a poslechu hraje Big Band Relax Přemysla Vlasty a sólisté. Ceny vstupenek: 1. 1. - 31. 1. 2019 1200 Kč, 1. 2. - 8. 2. 2019 1300 Kč. V ceně vstupenky je zahrnut slavnostní přípitek a bohaté celovečerní menu ve formě bufetu. Článek s rozsáhlou fotogalerií

Hrdinové zvedli publikum ze sedadel Neděle 10. 2.  19.00 hodin

GÉRALD SIBLEYRAS: HRDINOVÉ
Divadlo v Rytířské Praha. Režie: Petr Slavík. Hrají: Petr Kostka, Jaroslav Satoranský a Miroslav Vladyka. Tři veteráni z první světové války, Gustav, René a Fernand, spolu žijí v domově důchodců. Pravidelně se setkávají na terase svého současného útočiště a vzpomínají na svou minulost a vedou neúnavné každodenní slovní přestřelky plné jízlivého pošťuchování, kořeněného současně potřebnou dávkou laskavého humoru. Tihle pánové se hledali až se našli, neboť se vzájemně doopravdy potřebují víc, než si chtějí přiznat. Tento fakt podtrhne náhlé vzplanutí pro společný cíl hodný hrdiny jejich formátu - naplánují výpravu na kopec na obzoru, kde se vítr prohání větvemi topolů...
Vstupenky od III. míst 380, 360 Kč. Předprodej od 2. 1. Recenze a fotografie

Neděle 17. 2. 15.00 hodin

LIBUŠE KOUTNÁ - LUBOŠ LAMKA: KÁŤA A ŠKUBÁNEK
Divadlo D5 Praha. Režie: Vlastimil Peška. Hrají: Dita Zábranská/Františka Brzobohatá, Zbigniew Kalina/Jiří Kohout, Lukáš Kunz/Lukáš Klíma, Tomáš Pospíšil/Lukáš Kofroň. Veselá pohádka o dvou nerozlučných kamarádech - holčičce Káťě a strakatém psíku jménem Škubánek. Káťa a Škubánek spolu prožívají nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství. Škodolibý kocour Luciáš se snaží všemožným způsobem jejich pevné kamarádství překazit, ale nepodaří se mu to.
Ceny vstupenek 80, 70 Kč

Středa 20. 2. 19.00 hodin

SAXWORK QUARTET
Kateřina Pavlíková - sopránový saxofon, Magdalena Malíková - altový saxofon, Magdalena Křepelová - tenorový saxofon, Stanislav Tischler - barytonový saxofon.
Ceny vstupenek 200, 180 Kč

Čtvrtek 21. 2. 19.00 hodin - odloženo!

Z důvodu hlasové indispozice hlavního protagonisty se představení Freddie - čtvrtek 21. 2. překládá. O náhradním termínu divadlo jedná a nový termín zveřejní. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

KAREL JANÁK: FREDDIE
Divadlo Radka Brobohatého Praha. Režie: Karel Janák. Hrají a zpívají: Michael Kluch a skupina Queenie, Jiří Korn/Ernesto Čekan, Rudolf Hrušínský ml., Roman Tomeš/Roman Říčař, Simona Potstlerová/Tereza Nekudová, Přemysl Pálek/Lukáš Kumpricht, Romana Goščíková/Charlotte Doubravová a další. Strhující příběh inspirovaný životem Freddieho Mercuryho. Ty největší hity skupiny Queen, živě v podání kapely Queenie, provedou jedním z nejvýraznějších osudů minulého století. Života legendy, na kterou se nedá zapomenout.
Ceny vstupenek 480, 450, 400, 380 Kč

Pátek 22. 2. 19.00 hodin

WILLY RUSSELL: SHIRLEY VALENTINE
Kateřina Schauerová - Diavdlo Rokoko Praha. Režie: Zdeněk Kaloč. Hraje Simona Stašová. Bravurní komedie o tom, že život je zapotřebí žít a nikdy není pozdě na změnu. Život manželky, matky, ženy v domácnosti jedné liverpoolské rodiny je každým dnem beznadějně stejný. Ale jen do chvíle, než vyrazí s kamarádkou na dovolenou do Řecka vstříc novým zážitkům.
Ceny vstupenek 450, 400, 380, 350 Kč.

Neděle 24. 2. 19.00 hodin

ARNOŠT GOLDFLAM: DÁMSKÁ ŠATNA
Agentura Harlekýn Praha. Režie: Arnošt Goldflam. Hrají: Daniela Kolářová, Dana Batulková, Evellyn Pacoláková, Petra Tenoro. Laskavá komedie, v níž je poodhaleno jindy tak skryté atraktivní prostředí divadelního zákulisí. Prostřednictvím rozhovorů a setkání v dámské divadelní šatně dává komedie nahlédnout do osudů čtyř hereček. Do života Marie vstupuje nový muž, Truddu s malou dcerkou zase již po několikáté opustil manžel, mladičká Klára přirozeně touží po roli, divadelním růstu a úspěchu. Nejstarší Líza řeší problém smysluplnosti hereckého povolání.
Ceny vstupenek 350, 330, 300, 280 Kč.

Středa 27. 2. 19.00 hodin

ONDŘEJ HAVEKA A JEHO MELODY MAKERS: RHAPSÓDIE V MODRÉM POKOJI
aneb Jaroslav Ježek a George Gershwin - dva muži mezi nebem a jazzem
Ceny vstupenek 450, 400, 380, 350 Kč.

PŘIPRAVUJÍ:

Neděle 3. 3. 15.00 hodin

JIŘÍ ONDRA (podle K. J. Erbena): O PLAVÁČKOVI
Divadlo Rozmanitostí Most. Režie: Jiří Ondra. Hrají: Jitka Raková, Kamila Raková, Tereza Karásková, Pavel Zikmund, Tomáš Alferi, Pavel Hendrych. Klasický příběh o nesmrtelnosti dobra, které poráží zlo, i když se zlo hodně snaží kazit všechny dobré úmysly. V dobrodružném pohádkovém kabaretu se děti setkají se třemi sudičkami, mrzutým, ale spravedlivým Dědem Vševědem, hodným a poctivým chlapcem, krásnou princeznou, ale také se zlým králem.
Ceny vstupenek 80, 70 Kč.

Úterý 5. 3. 19.00 hodin

PATRIK HARTL: LÍBÁNKY NA JADRANU
Studio Dva Divadlo Praha. Režie: Patrik Hartl. Hrají: Eva Holubová, Bohumil Klepl, Marika Šoposká, Václav Jílek/Štěpán Benoni. Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i pětadvaceti, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu. Manželé Eva a Bob si vyjedou připomenout svatební cestu, aby si připravili na blížící se každodenní důchodové soužití. Vydrží čelit tak velkému množství společně tráveného času? Budou si mít vůbec co říct? A jakou roli sehrají mladí milenci, kteří si postaví stan vedle nich?
Vstupenky pouze k stání 280 Kč.

Pátek 8. 3. 19.00 hodin

LARS VON TRIER: KDO JE TADY ŘEDITEL?
Švandovo divadlo Praha. Režie: Daniel Hrbek. Hrají: Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Alexej Pyško/Dušan Sitek, Kristýna Frejová, Robert Jašków a další. Svérázná komedie o řediteli, kterého nikdy nikdo neviděl. Ravn je ředitelem a zároveň majitelem firmy, to ovšem před svými kolegy skrývá a vydává se se již deset let za pouhého řadového zaměstnance. Všechna nepopulární opatření tak může svést na vymyšleného ředitele, kterého dosud nikdo neviděl. Vše až do chvíle, kdy chce firmu prodat. Je nutné najít někoho, kdo roli ředitele sehraje. Najme si proto neznámého a všemi podceňovaného herce. Ovšem nic není tak jednoduché, jak se na počátku zdálo.
Ceny vstupenek 450, 400, 380, 360 Kč.

Pondělí 11. 3. 19.00 hodin

FLORIAN ZELLER: PRAVDA
Divadlo na Fidlovačce Praha. Režie: Mikoláš Tyc. Hrají: Marek Taclík, Iva Pazderková, Martina Śťastná a David Hák. „Kdyby si lidi ze dne na den přestali lhát, nezbyl by na Zemi jediný pár. Vlastně by byl konec civilizace. Brilantní komedie o nevěře a „umění" lhát.
Vstupenky od III. míst 380, 360 Kč.

Úterý 12. 3. 19.00 hodin

OSKAR WILDE: JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI FILIPA
Městské divadlo Mladá Boleslav. Lehkovážná komedie s mistrnými dialogy, plná vtipů, aforismů a bonmotů, jiskřivé ironie a dvojsmyslných výroků. Gentleman Jack žije dvojí život, na venkově vystupuje pod svým jménem, ale v Londýně si říká Filip. V Londýně má přítele Algernona, na venkově krásnou schovanku Cecilíi. Té tvrdí, že má v Londýně prostopášného bratra Filipa, který ovšem neexistuje. Jack se uchází o dívku Gwendolínu, Algernon zase miluje Cecílii. Obě mladé dámy milují Filipa, který vlastně neexistuje, ale je důležité ho mít...
Režie: Pavel Khek. Hrají: Matouš Ruml jh., Aleš Petráš, Svatava Milková/Anna Marie Maroušková, Sandra Černodinská, Ivana Nováčková a další.
Vstupenky od III. míst 350, 330 Kč.

Čtvrtek 28. 3. 19.00 hodin

SUE TOWNSENDOVÁ - MIROSLAV HANUŠ: TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA VE VĚKU 13 a ¾
Divadlo V Dlouhé Praha. Režie: Miroslav Hanuš. Hrají: Martin Matejka, Marie Poulová, Eva Hacurová, Pavel Tesař, Jaroslava Pokorná, Jiří Wohanka, Čeněk Koliáš a další. Hudební retro inscenace podle světového bestselleru. Příběh na první pohled normální rodiny - matka Pauline, otec George a syn Adrian Moleovi. A také babička s radikálními názory. A také spolužáci, spolužačky a sousedé. Příběh dospívání Adriana Molea, britského puberťáka. Nejtěžší okamžiky v životě, které zažil každý z nás - dětství mizí v dáli, hormony se bouří, rodiče se rozvádějí a navíc problémy s pletí...
Ceny vstupenek 370, 350, 330, 320 Kč.

VÝSTAVA

SOUNÁLEŽITOST - JANA HAVELKOVÁ
Malba horkým voskem. Od 22. 2. do 3. 4. 2019, vernisáž 22. 2. od 17 hodin. Výstavy ve foyer divadla jsou zpřístupněny v době divadelních představení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hrdinové zvedli publikum ze sedadel
Jablonecký ples v opeře již potřinácté na jedničku
Rusalka nadchla publikum od dětí až po seniory
Program Městského divadla Jablonec v lednu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT