Líbánky na Jadranu rozesmály vyprodané divadlo

06.03.2019 21:10:40 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Líbánky na Jadranu rozesmály vyprodané divadlo

Na námět a v režii Patrika Hartla k nám přivezlo Studio Dva Divadlo Praha komediální příběh Líbánky na Jadranu. Hra o lásce po padesátce, ale i pětadvacítce, má hvězdné obsazení.

V roli stárnoucích manželů, kteří se jedou na Jadran ´připravit na důchod´ excelují Eva Holubová a Bob Klepl, v roli mladého páru Marika Šoposká a Václav Jílek (v alternaci se Štěpánem Benoni) a není tedy divu, že se do Městského divadla v Jablonci přišlo bavit tolik diváků, kolik jich byl kulturní stánek schopen pobrat. A nemuseli litovat, plejáda vtipů a vět, které už někdy slyšel i použil každý z nás, dotáhli protagonisté k dokonalosti svým absolutně nenapodobitelným projevem.

„Evičko, támhle vidím kraby, kteří si prorážejí cestu řadami mořských ryb," reagoval Bob Klep na pozdní příchod divačky. „Bohoušku, přestaň blbnout a vrať se ke mně. Lidi tě nevidí a přitom si zaplatili," pohotově Eva Holubová komentovala Kleplovy výlety mezi diváky do zadních řad. Zkrátka a dobře, bylo jich všude plno, byli vtipní a okouzlující a vyprodané divadlo řičelo smíchy od začátku do konce. Nechybělo stanování, ani plavání ve vlnách či šnorchlování, to všechno herci zvládli s bravurou sobě vlastní, až jsme se v hledišti báli, aby nás tou mořskou vodou moc nepocákali.

Komediální příběh Líbánky na Jadranu<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Skvěle dotažené dialogy, reagující na období života protagonistů byly humorné, i sarkastické, přesto však pravdivé a reálné. Skvělé byly i písně v podání Mariky Šoposké a Bohumila Klepla, pohybové nadání nechybělo na pódiu nikomu a tak není divu, že se zábava dá bez problémů označit za královskou.

„Sodoma Gomora," vykřikla paní vedle mne, když se na jevišti objevilo vajíčko a spermie do něj začala pronikat. Nepřestala tak dlouho, dokud se jí oplodnění nepovedlo a přes počáteční zděšení dámy v letech si následně nešlo nevšimnout jejího spontánního smíchu. A takové byly Líbánky na Jadranu celé. Zábavné, plné životních pravd a okamžiků, které bychom si měli pamatovat a zážitek to byl velmi, velmi osvěžující. A já, přestože už věkové nepatřím k té mladé dvojici a postupně se blížím k duu Holubová - Klepl, začala jsem se během představení na tu dobu těšit. A troufám si říct, že spolu se mnou to tak měla i většina mých vrstevníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v březnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech

Odbor přátel SK Slavia Praha v Semilech pořádá v pondělí 25. března od 17 hodin pro fanoušky z okolí další besedu s vedením pražského klubu. Do restaurace ve Sportovním centru Semily by měl zavítat mluvčí klubu Michal Býček, trenér Slavie Jindřich Trpišovský nebo některý z jeho asistentů a také někdo z hráčů. Více podrobností

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Páté výročí Studia Hamlet bilancuje výstava Pětka s hvězdičkou
Důležité vítězství házenkářů v Ústí nad Labem
Na krajském úřadě se bude konat výstava Lesy a myslivost
V krajském kole soutěže Zlatý erb zvítězily Křižany, Semily a Jablonec
Kraj reaguje na námitky proti zadáním na rekonstrukce silnic

Nejčtenější články

24.03.: Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa
23.03.: Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
24.03.: Obrazem: Velikonoční hala byla přehlídkou atletických nadějí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT