Program Městského divadla Jablonec v lednu

06.01.2019 20:49:37 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec v lednu

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na leden 2019 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Novoroční koncert proběhl znovu v úchvatné atmosféře

Úterý 1. 1. 19.00 hodin

NOVOROČNÍ KONCERT
Filharmonie Hradec Králové. Dirigent: Kaspar Zehnder. Cena 350 Kč. Část vstupenek zadána pro statutární město Jablonec nad Nisou. Recenze

Tříkrálové zpívání letos pojedenadvacáté Neděle 6. 1. 15.00 hodin

TŘÍKRÁLOVÉ ZPÍVÁNÍ
Tradiční setkání dětských pěveckých sborů Jablonecka. Jednotné vstupné 50 Kč. Předprodej od 3. 12. Recenze a fotografie

Čtvrtek 10. 1. 19.00 hodin

LADISLAV SMOLJAK - ZDENĚK SVĚRÁK: DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU
Ansámbl Mikoláše Dačického z Heslova. Severské drama - Dobytí Severního pólu Čechem Karlem Němcem 5 . dubna 1909. Osobité provedení cimrmanovského představení. Jednotné vstupné 80 Kč. Představení v rámci projektu Ochotnické divadlo v našem regionuza finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Drobečky z perníku s famózní Simonou Stašovou

Pátek 11. 1. 19.00 hodin

NEIL SIMON: DROBEČKY Z PERNÍKU
Agentura Harlekýn Praha. Režie: Milan Schejbal. Hrají: Simona Stašová, Čestmír Gebouský, Helena Karochová, Ernesto Čekan/Filip Cíl a Vojtěch Záveský. Dojemná komedie inspirovaná skutečným příběhem. Barová zpěvačka Evy je člověk plný lásky a života a hlavně miluje legraci a své přátele z branže, ke kterým se vrací z protialkoholní léčebny domů. K jejímu životu patří o deset let mladší milenec a nedospělá dcera , která je vlastně dospělejší než její matka.
Ceny vstupenek 420, 400, 380, 320 Kč. Předprodej od 22. 11. Recenze

Neděle 13. 1. 15.00 hodin

BOŽENA NĚMCOVÁ - MIROSLAV KRÁL: TŘI KMOTŘINKY
I. Neratovická divadelní společnost. Režie: Miroslav Král. Hrají: Petr Kotál, Zuzana Rusová, Marta Veselá, Eliška Junková ml., David Hylský a další. Výpravná pohádka, v níž je vyprávěn příběh chudého rybáře, který se díky kouzelným schopnostem své dcery Milady stává velkým boháčem. Začne se ovšem chovat nelidsky a je ochoten pro zlato a perly obětovat i štěstí svých nejbližších. Nakonec ale i on pozná, že láska je mnohem víc než bohatství.
Ceny vstupenek 80, 70 Kč. Přeložené představení z 14. 10. 2018.

Cizinec naplnil divadlo vírou ve společnost Pondělí 14. 1. 19.00 hodin

LARRY SHUE: CIZINEC
Divadlo na Fidlovačce Praha. Režie: Kateřina Dušková. Hrají: Martin Písařík, Zdeněk Maryška, Ludmila Molínová, Lukáš Pečenka, Lukáš Rous, Vanda Chaloupková a další. Bravurní situační komedie se silným humánním posláním. Do opuštěného letoviska v americké Georgii přiváží seržant Frogg svého přítele z vojny, Charlieho. Člověka, který je na konci sil, bez důvěry v cokoli. Charlie dokonce nechce ani s nikým mluvit. Froggy proto všem přítomným namluví, že je to cizinec a nerozumí ani slovo anglicky. Netuší, do jak prekérní situace Charlieho dostane. Vstupenky od III. míst 380, 360 Kč. Předprodej od 3. 12. Recenze

Vysavač zafungoval na jedničku

Úterý 15. 1. 19.00 hodin

PATRIK HARTL: VYSAVAČ
Studio Dva Divadlo Praha. Režie: Patrik Hartl. Hraje Bohumil Klepl. Jedinečná One man show o zamilovaném stárnoucím uklízeči z nákupního centra. Romantická komedie plná vtipných eskapád a neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů na držku a snění. Ceny vstupenek 390, 370, 320, 300 Kč. Předprodej od 22. 11. Recenze

Deburau umí publikum bavit stále

Středa 16. 1. 19.00 hodin

LENKA SMRČKOVÁ - PAVEL KHEK: DEBURAU
Městské divadlo Maldá Boleslav. Režie: Pavel Khek. Hrají: Radim Madeja, Svatava Milková, Malvína Pachlová, Milan Ligač, Petr Prokeš, Ivo Teimer, Oldřich Vízner a další. Životní příběh nejslavnějšího mima s českými kořeny Jean Gaspard Deburau. Příběh muže, který rozdával smích a štěstí a sám zůstával smutným králem ticha.
Ceny vstupenek 320, 300, 280, 260 Kč. Předprodej od 3. 12. Recenze

Neděle 20. 1. 15.00 hodin

BOŽENA NĚMCOVÁ - DANA BARTŮŇKOVÁ: PYŠNÁ PRINCEZNA
Divadelní společnost Julie Jiřištové Praha. Režie: Dana Bartůňková. Hraje soubor Divadelní společnosti Julie Jurištové. Pohádka na motivy Boženy Němcové s písničkami Radima Linharta. V půlnočním království žije pyšná princezna Krasomila. Odmítá i ruku prince Miroslava. Ten se za ní přesto vydá, ovšem v přestrojení za zahradníka. Podaří se mu vypěstovat krásnou zpívající květinu a najít i cestu k srdci pyšné princezny.
Ceny vstupenek 80, 70 Kč. Předprodej od 3. 12.

Matyáš Novák omámil hudbou a svěřil se s chovem slepic Středa 23. 1. 19.00 hodin

MATYÁŠ NOVÁK - klavír
Koncert mladého talentovaný klavíristy, na jehož uměleckém rozvoji se podíleli významní klavíristé - M. Vlčková, J. Turková, M. Langer a I. Kahánek.
Ceny vstupenek 180, 160 Kč. Předprodej od 17. 12. Recenze

Hradišťan změnil publikum na sehraný sbor a věnoval píseň Munzarovi Pondělí 28. 1. 19.00 hodin

HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA
Koncert dnes již legendárního seskupení, překračujícího hudební žánry, přesto však založeného na lidové hudbě.
Ceny vstupenek 400, 380, 360, 320 Kč. Předprodej od 22. 11. Recenze

Středa 30. 1.

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC JABLONECKA ROKU 2018
Vyhlašovatelé ankety: Česká unie sportu, statutární město Jablonce nad Nisou, Jablonecký deník, Sport Action s.r.o. Vstup zdarma. Pořadatelem této akce není Městské divadlo.

Skleněný strop v divadle překvapil Čtvrtek 31. 1. 19.00 hodin

DAVID HARE: SKLENĚNÝ STROP
Divadlo Ungelt Praha. Režie: Vít Vencl. Hrají: Tatiana Vilhelmová, Jiří Langmajer, Vincent Navrátil/Vladimír Pokorný. Fascinující setkání dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoliv je vše proti. Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu, dva protikladné názory a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit.
Vstupenky od III. míst 380, 360 Kč. Předprodej od 17. 12. Recenze

PŘIPRAVUJÍ:

Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka

Sobota 2. 2. 19.00 hodin

ANTONÍN DVOŘÁK: RUSALKA
Divadlo F. X. Šaldy Liberec. Režie: Martin Otava. Účinkují sólisté, sbor, balet a orchestr Divadla F. X. Šaldy. Dirigent - František Babický, sbormistr Martin Veselý, pohybová spolupráce Marika Hanousková. Iluze, barvy, světla a stíny... Jak dopadne ten, kdo se vzepřel zákonům světa. „Lyrická pohádka" právem náleží k vrcholným dílům Dvořákova génia. Libreto napsal básník Jaroslav Kvapil inspirován pohádkou H. CH. Andersena Malá mořská víla a příběhy K. J. Erbena. Pestrými jazykovými prostředky vyjádřil pohádkový příběh o tragické lásce lesní žínky Rusalky k princi a neslučitelnosti skutečného světa a nadpřirozena. Antonín Dvořák mistrně použil pro hudební vyjádření reálného světa a nadpřirozena výrazných hudebních kontrastů, velký důraz kladl na zpodobnění a vykreslení přírody a okolí, ve kterém se děj pohádkové opery odehrává.
Ceny vstupenek: 370, 340, 320, 300 Kč. Představení Skupiny ND 2018/2019 - náhradní za původně plánované Příběhy Lišky Bystroušky. Pozvánka se soutěží o vstupenky!

VÝSTAVA:

TAM, KDE NENÍ NAHOŘE ANI DOLE
Výstava Zdeňka Daniela - akryl na plátně. Od 13. 1. do 22. 2. 2019. Vernisáž v neděli 13. ledna od 17 hodin. Výstavy ve foyer divadla jsou zpřístupněny v době divadelních představení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skleněný strop v divadle překvapil
Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka
Hradišťan změnil publikum na sehraný sbor a věnoval píseň Munzarovi
Matyáš Novák omámil hudbou a svěřil se s chovem slepic
Deburau umí publikum bavit stále
Vysavač zafungoval na jedničku
Cizinec naplnil divadlo vírou ve společnost
Drobečky z perníku s famózní Simonou Stašovou
Tříkrálové zpívání letos pojedenadvacáté
Novoroční koncert proběhl znovu v úchvatné atmosféře
Cenu Pro Meritis převzala pěstounka Dobroslava Kricklová
Program Městského divadla Jablonec v prosinci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn