Novoroční koncert proběhl znovu v úchvatné atmosféře

05.01.2019 20:32:38 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Novoroční koncert proběhl znovu v úchvatné atmosféře

Začalo to státní hymnou, při níž publikum samozřejmě povstalo, pokračovalo mile lidským projevem nového primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy, dojemným předáním ceny Pro Meritis, jenž z primátorských rukou převzala nádherná osobnost - pěstounka Dobroslava Kricklová a gradovalo famózním hudebním zážitkem, který milovníkům klasické hudby připravila Filharmonie Hradec Králové v čele se švýcarským dirigentem Kasparem Zehnderem.

Řeč je samozřejmě o Novoročním koncertu, kterým si naše město již od roku 2012 tradičně v Městském divadle v Jablonci připomíná vznik samostatného Československa.

Letošní ročník ozvučil malebné prostory místního kulturního stánku hudbou Antonína Dvořáka, Ernsta Fishera, Johanna Strausse ml., Edvarda Hagerup Griega, Josefa Strausse, Johannese Brahmse, Roberta Stolze či Julia Fučíka. Entusiasmus, mistrovství a energie dirigenta Zehndera jakoby napěchovaným divadlem prostoupily a tak se dá říct, že jsme pod jeho taktovkou prožili ´vážně veselý večer.´

„Víte, já jsem přišla jen kvůli Dobrušce, mám k ní úzké vazby a je to miliónová ženská, krom toho se ale celý život pohybuji mezi hudebníky, muzikou žiju, a tak si myslím, že hudbě, převážně klasické, rozumím. A tady se mi té nejlepší dostalo měrou vrchovatou. Na dirigentovi bylo jasně vidět, jak ho to baví a hlavně to ve výsledku bylo slyšet. Však jsem také byla jednou z prvních, které svoji spokojenost vyjádřili vestoje," se vstřícným úsměvem popsala osmdesátiletá Maruška. Stejně jako ona byli spokojeni i ostatní návštěvníci Novoročního koncertu. Svoji spokojenost totiž jasně prokázali nejen bouřlivým potleskem, ale i standing ovation.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v lednu
Cenu Pro Meritis převzala pěstounka Dobroslava Kricklová
Novoroční koncert nabídl klasiku i lehkost bytí

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn