Příjemné setkání fotbalových legend

22.10.2017 19:50:23 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Příjemné setkání fotbalových legend

Ti fotbaloví kluci jsou pořád báječní, mají si pořád o čem vyprávět a tak se to krásnými vzpomínkami jenom hemžilo. Jeden motiv pak vládl celému setkání: ať jsme dnes v Praze, Brně či bůh ví kde, srdcem jsme pořád Jablonečáci! Nechyběli ani hráči, kteří absolvovali první historický prvoligový zápas Jablonce 18. srpna 1974 právě s pražskou Spartou.

Ti fotbaloví kluci jsou pořád báječní, mají si pořád o čem vyprávět a tak se to krásnými vzpomínkami jenom hemžilo. Jeden motiv pak vládl celému setkání: ať jsme dnes v Praze, Brně či bůh ví kde, srdcem jsme pořád Jablonečáci! Nechyběli ani hráči, kteří absolvovali právě ten první historický prvoligový zápas Jablonce 18. srpna 1974 právě s pražskou Spartou.

Tak hezky popořadě:
• Rudolf Svoboda, ústřední postava jabloneckého fotbalu, ten spolu s křídly Petříčkem a Štarchem Spartu senzačně sestřelili 3:1.
• Luboš Šrejma, přišel do Jablonce z Bohemky, nejprve jako křídlo, ale trenér Kolský z něho udělal zadáka, skvělý levý bek bez výkonnostních výkyvů, dlouholetý kapitán mužstva. Později trenér, vedoucí mužstva, sekretář a nakonec správce hřišť ve Mšeně
• Ludva Húščava, přišel z Brna, bek či stoper jako břitva
• Josef Frydrych, dnes doktor práva, žije v Budějicích, svými výkony v dresu LIAZ si řekl o dres pražské Slávie, skvělý parťák.
• Franta Patlejch, přišel z Dukly Žatec, přes své mládí se brzy prosadil do základu a svými výkony si také vybojoval dres pražské Slávie
Milan Matoušek, odchovanec Desné, tehdy nejmladší člen kádru, který vybojoval Jablonci nejvyšší soutěž
• Jarda Dočkal, přišel z Teplic výměnou za Frantu Vítů, dispečer hry, později asistent trenéra a spolu s Mirkem Peltou později zachránce jabloneckého fotbalu a stavitel základů, ze kterých klub žije dodnes
• Petr Majer, rychlonožka z Bíliny co vojákoval v Táboře a tehdejší útok Dukly Štibrányi, Majer, Kantor, Kára, to byla fotbalová bomba! Jako většina spoluhráčů v Jablonci zůstal, oženil se tu a fotbal tu „dělá" prakticky celý život až do dnešních dnů. Je vedoucím současného ligového týmu.

Horčičkovi mladíci i hvězda z Rychnova

Jirka Boček, kanonýr tehdy hvězdného Horčičkova dorostu, když napřáhl levou, spoluhráči se mohli jít radovat. Jeho spoluhráčem byl Radim Straka, gólman s ohromnou aktivitou, i po kariéře pracoval dlouhá léta pro Jablonec, ač ho život zavál do Mladé Boleslavi. Jirka Tupec, útočník a fotbalový myslitel, odchovanec Břízek se po toulkách ve Vlašimi a Teplicích vrátil do Jablonce a řádí tu dodnes. Josef Jarolím, odchovanec Rychnova, jeden z největších talentů jabloneckého fotbalu. Splnil svému tatíkovi jeho sen a prodral se do pražské Sparty. Skvělý technik, na něho se tenkrát dívalo stejně, jako dnes na Rosu, fotbalový básník.

Slavná byla také éra trenéra Vlasty Chobota. Ten hodně spoléhal na gólmana Bohouše Cholenského, dnes občana Poděbrad. Když odešel Ruda Svoboda do Slávie, zastoupit se ho snažil jemný technik z Pardubic Mirek Jirousek, který přišel z Teplic, stal se Jablonečanem. Z Dukly Žatec spolu se Svobodou přišel do jablonecké brány Milan Haman, tichý kluk a perfektní parťák dlouhá léta jistil jabloneckou bránu z pozice dvojky. Vilda Hnízdo, toho si do Jablonce přivedl trenér Kolský, pravé křídlo sehrálo za Jablonec řadu výtečných zápasů. To nejlepší nakonec? Ano, Jirka Zemler, elastický brankář a jedna z největších opor mužstva trenéra Ládi Čulíka, který v roce 1963 vybojoval pro Jablonec tehdy touženou druhou ligu.Když si proberete ta jména, tak se určitě nebudete divit, že bylo o čem si povídat a že to byla báječná jablonecká sobota. Pánové, křížky přibývají, tak hodně zdraví a optimismu a ještě celou řadu podobných setkání v místě, kde jste i podle vašich slov prožili svá nejkrásnější léta - v Jablonci nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 62 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT