Příjemné setkání fotbalových legend

22.10.2017 19:50:23 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Příjemné setkání fotbalových legend

Ti fotbaloví kluci jsou pořád báječní, mají si pořád o čem vyprávět a tak se to krásnými vzpomínkami jenom hemžilo. Jeden motiv pak vládl celému setkání: ať jsme dnes v Praze, Brně či bůh ví kde, srdcem jsme pořád Jablonečáci! Nechyběli ani hráči, kteří absolvovali první historický prvoligový zápas Jablonce 18. srpna 1974 právě s pražskou Spartou.

Ti fotbaloví kluci jsou pořád báječní, mají si pořád o čem vyprávět a tak se to krásnými vzpomínkami jenom hemžilo. Jeden motiv pak vládl celému setkání: ať jsme dnes v Praze, Brně či bůh ví kde, srdcem jsme pořád Jablonečáci! Nechyběli ani hráči, kteří absolvovali právě ten první historický prvoligový zápas Jablonce 18. srpna 1974 právě s pražskou Spartou.

Tak hezky popořadě:
• Rudolf Svoboda, ústřední postava jabloneckého fotbalu, ten spolu s křídly Petříčkem a Štarchem Spartu senzačně sestřelili 3:1.
• Luboš Šrejma, přišel do Jablonce z Bohemky, nejprve jako křídlo, ale trenér Kolský z něho udělal zadáka, skvělý levý bek bez výkonnostních výkyvů, dlouholetý kapitán mužstva. Později trenér, vedoucí mužstva, sekretář a nakonec správce hřišť ve Mšeně
• Ludva Húščava, přišel z Brna, bek či stoper jako břitva
• Josef Frydrych, dnes doktor práva, žije v Budějicích, svými výkony v dresu LIAZ si řekl o dres pražské Slávie, skvělý parťák.
• Franta Patlejch, přišel z Dukly Žatec, přes své mládí se brzy prosadil do základu a svými výkony si také vybojoval dres pražské Slávie
Milan Matoušek, odchovanec Desné, tehdy nejmladší člen kádru, který vybojoval Jablonci nejvyšší soutěž
• Jarda Dočkal, přišel z Teplic výměnou za Frantu Vítů, dispečer hry, později asistent trenéra a spolu s Mirkem Peltou později zachránce jabloneckého fotbalu a stavitel základů, ze kterých klub žije dodnes
• Petr Majer, rychlonožka z Bíliny co vojákoval v Táboře a tehdejší útok Dukly Štibrányi, Majer, Kantor, Kára, to byla fotbalová bomba! Jako většina spoluhráčů v Jablonci zůstal, oženil se tu a fotbal tu „dělá" prakticky celý život až do dnešních dnů. Je vedoucím současného ligového týmu.

Horčičkovi mladíci i hvězda z Rychnova

Jirka Boček, kanonýr tehdy hvězdného Horčičkova dorostu, když napřáhl levou, spoluhráči se mohli jít radovat. Jeho spoluhráčem byl Radim Straka, gólman s ohromnou aktivitou, i po kariéře pracoval dlouhá léta pro Jablonec, ač ho život zavál do Mladé Boleslavi. Jirka Tupec, útočník a fotbalový myslitel, odchovanec Břízek se po toulkách ve Vlašimi a Teplicích vrátil do Jablonce a řádí tu dodnes. Josef Jarolím, odchovanec Rychnova, jeden z největších talentů jabloneckého fotbalu. Splnil svému tatíkovi jeho sen a prodral se do pražské Sparty. Skvělý technik, na něho se tenkrát dívalo stejně, jako dnes na Rosu, fotbalový básník.

Slavná byla také éra trenéra Vlasty Chobota. Ten hodně spoléhal na gólmana Bohouše Cholenského, dnes občana Poděbrad. Když odešel Ruda Svoboda do Slávie, zastoupit se ho snažil jemný technik z Pardubic Mirek Jirousek, který přišel z Teplic, stal se Jablonečanem. Z Dukly Žatec spolu se Svobodou přišel do jablonecké brány Milan Haman, tichý kluk a perfektní parťák dlouhá léta jistil jabloneckou bránu z pozice dvojky. Vilda Hnízdo, toho si do Jablonce přivedl trenér Kolský, pravé křídlo sehrálo za Jablonec řadu výtečných zápasů. To nejlepší nakonec? Ano, Jirka Zemler, elastický brankář a jedna z největších opor mužstva trenéra Ládi Čulíka, který v roce 1963 vybojoval pro Jablonec tehdy touženou druhou ligu.Když si proberete ta jména, tak se určitě nebudete divit, že bylo o čem si povídat a že to byla báječná jablonecká sobota. Pánové, křížky přibývají, tak hodně zdraví a optimismu a ještě celou řadu podobných setkání v místě, kde jste i podle vašich slov prožili svá nejkrásnější léta - v Jablonci nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 62 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči z Tanvaldu cvičili na laně v rámci odborné přípravy
Kempem roku 2018 Stříbrný rybník, opět uspěl i Autocamp Sedmihorky
Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, v Jablonci vítr sroloval střechu
Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze
O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče

Nejčtenější články

23.04.: Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT