Při koncertu Berušek se křehkost a jemnost snoubily s temperamentem

24.07.2013 20:43:58 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Při koncertu Berušek se křehkost a jemnost snoubily s temperamentem

Další koncert z cyklu Jablonecké kostely otevřeny se odehrál v kostele Povýšení sv. Kříže v úterý 23. července. Tentokrát vystoupila dívčí skupina Berušky, která je stálicí jablonecké country-pop-folkové scény.

Posluchači, kteří zcela zaplnili kostel, si poslechli průřez autorskou tvorbou skupiny přes písně převzaté či upravené. Tři krásné a zároveň zabarvením odlišné hlasy vytvořily neopakovatelnou atmosféru.

Překvapením byla skladba na neobvyklý nástroj - keltskou harfu, který si kapelnice Alena Vítová přivezla až z Anglie. Spolu s Aničkou Drábkovou, která doprovázela harfu na příčnou flétnu, pak zahrály anglickou lidovou píseň Greensleeves. Tato hudební vložka byla výjimkou, protože běžně  harfu do svého repertoáru skupina nezařazuje. V prostorách kostela byla však píseň nadmíru působivá a vyvolala velký potlesk. Celý koncert pak děvčata zakončila písní Kéž slunce svítí z muzikálu Vlasy. Poté následovalo několik přídavků.

„Děkujeme starokatolické církvi, která zpřístupnila letos kostel Povýšení sv. Kříže i přes pokračující opravné práce v prostoru oltáře a stavební práce probíhající na přilehlé komunikaci přímo před kostelem," uvedla za pořadatele Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. Regína Fučíková.

Kompletní přehled koncertů najdete v našem článku. Pořadatelem akce je Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2013.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů na Jablonecku
Zámecké saxofonové kvarteto vzbudilo bouřlivý potlesk
Aries zahájil sezonu otevřených jabloneckých kostelů
Jablonecké svatostánky se přes prázdniny otevřou pro širokou veřejnost

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn