Poslední poklona pro Frantu Jelínka

08.10.2012 18:11:33 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Poslední poklona pro Frantu Jelínka

Spoluhráči a přátelé se v neděli sešli, aby se naposledy poklonili památce svého spoluhráče Franty Jelínka. Položili věnec v Huti na místě jeho posledního odpočinku, potom společně shlédli klání jabloneckých fotbalistů s Českými Budějovicemi a potom poseděli a zavzpomínali v hospůdce u Pavla Bartyzala na kousky, které s oblíbeným Frantou na hřišti ale i mimo hřiště prováděli.

Setkání bývalých hráčů zorganizovali Luboš Šrejma s Jirkou Zemlerem a pochopitelně nejvíce slov za celý večer zaznělo z úst legendy Rudy Svobody, hlavní osobnosti týmu, který v roce 1974 postoupil do nejvyšší fotbalové soutěže. Zavzpomínalo se pochopitelně už na ty, kteří už milovaný jablonecký fotbal sledují tam někde seshora. Letos odešel trenér Láďa Novák, je to již pěkná řádka let co svoje spoluhráče navždy opustili Mirek Čmarada a Jirka Vošta a tak z té legendární obrany zůstávají ve formě už jenom Luboš Šrejma, Ludva Húščava a Pepa Frydrych. Vzpomínalo se i na populárního „kličku" Luďka Štarcha, gólmana Jardu Vávru ale i třeba sekretáře Ivo Šelbického co by pro svoje ovečky udělal první poslední. Bylo to příjemné setkání starých fotbalových kamarádů pro které Střelnice, Jablonec a zelenobílý dres zůstává stále jako něco posvátného. Byla a stále to je fotbalová parta pro kterou rčení o staré lásce co nerezaví platí nade vše.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT