Petr Beitl je jabloneckým starostou

11.11.2010 20:07:33 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Petr Beitl je jabloneckým starostou

Nového starostu má od čtvrtka Jablonec nad Nisou. Je jím dle očekávání Petr Beitl z Občanské demokratické strany (ODS).

Zastupitelstvo 11.11.2010 Slib

„Chci navázat na dobrou práci občansko-demokratických starostů v minulosti," uvedl. Hlavním úkolem je nyní podle něj stabilizovat městský rozpočet. „Reálně hrozí, že si město bude půjčovat peníze na provoz, což je nepřijatelné. Musíme udělat analýzu, personální audit," konstatoval.

Místostarostou se stal dosavadní starosta Petr Tulpa z Domova nad Nisou. Bude mít na starosti školství a kulturu. Zároveň je místostarostou statutárním, to znamená, že přebírá povinnosti starosty v době jeho nepřítomnosti.

Děti vyměnil za míchačku

Dalšími místostarosty ustavující jablonecké zastupitelstvo zvolilo Petra Vobořila z Domova nad Nisou a Miloše Vele z ODS. Vobořil zodpovídá za rozvoj města a investice. „Jdu od dětí k míchačce," zhodnotil v nadsázce fakt, že v minulém volebním období byl místostarostou pro školství. Hlavně chce zprůhlednit veřejné zakázky. „Je třeba zlepšit jejich publicitu na webu města," zdůraznil. Vele vzal na svá bedra oblast financí a majetku. „Nebude lehké spravovat finance v době, kdy je nutné šetřit," zmínil.

 

Další videa ze zastupitelstva: 

Zastupitelstvo 11.11.2010 Slib     Volba místostarostů Jablonec n.N. 11.11.2010

Ve vedení je šest Petrů

Starosta a místostarostové jsou uvolnění, za výkon své funkce pobírají plat. Zastupitelstvo zvolilo i radu města. Pikantní je, že šest z nich jsou Petrové. Kromě starosty Beitla a místostarostů Tulpy a Vobořila ještě Petr Karásek, Petr Louda a Petr Roubíček. Doplňuje je senátorka Soňa Paukrtová a Miroslav Pelta.

V Jablonci utvořily koalici dvě největší strany vzešlé z komunálních voleb - ODS s devíti mandáty a Domov nad Nisou s osmi. V třicetičlenném zastupitelstvu tak mají dohromady 17 hlasů. Podle Beitla je to výhoda. „V minulém období vládla koalice složená ze čtyř stran, ve dvou je vždy snadnější se dohodnout," sdělil. Koalici podporuje i TOP 09 se čtyřmi hlasy.

U této nové strany je zajímavé, že dva její zvolení členové odstoupili ještě před prvním zasedáním zastupitelstva. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek odstoupil z důvodu časového zaneprázdnění, nahradil ho Jaroslav Kraus. Eva Novákovou Radoslav Topol.

Opozice prý bude konstruktivní

Největší opoziční stranou jsou sociální demokraté s pěti zástupci. Jejich lídrem je odstupující místostarosta Otakar Kypta. „Město se musí rozvíjet, budeme konstruktivní opozicí," uvedl. Po volbách ho překvapilo, že Domov nad Nisou šel do koaliční spolupráce s ODS. „Domov měl s ODS ostré boje, velmi silně se proti nim profiloval. Podle ohlasů lidí si myslím, že trošku tímto krokem pomátli voliče. Nicméně jejich rozhodnutí respektuji," doplnil šéf jablonecké opozice. Zbývající čtyři místa obsadili po dvou zástupci Věcí veřejných a komunistů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn