Oslabená družstva atletů LIAZU skončila šestá

09.07.2021 14:50:22 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Druhé kolo první atletické ligy proběhlo v Mladé Boleslavi. Muži nastoupili bez pěti stabilních závodníků. Družstvo žen bylo rovněž oslabeno a nastoupilo pouze s jedenácti závodnicemi.

Nejúspěšnějším bodujícím byl Tomáš Pulíček, který vybojoval pro družstvo celkem 28,75 bodů. V dálce byl druhý výkonem 693, stejného umístění dosáhl v běhu na 110 metrů překážek časem 15.16, třetí skončil na 400 metrů překážek 55.51 a svůj bodový zisk dovršil jako člen vítězné štafety, která běžela ve složení Papoušek, Pulíček, Schubert, Princ a dosáhla času 42.78.

Druhým nejvíce bodujícím s 18.75 body byl Štěpán Schubert, ten si vytvořil v běhu na 200 metrů osobní rekord 22.19. To znamenalo druhé místo a čtvrtý skončil ve finále na 100 metrů 11.19. Další body pro družstvo získalo 13 závodníků. Je třeba ocenit zejména Lukáše Preislera, který obětavě nastoupil v běhu na 3000 metrů překážek a vybojoval šestým místem pět bodů. Ve skoku o tyči byl třetí Jáchym Štancl výkonem 436, v dálce Jan Lechner čtvrtý 673, stejného umístění dosáhla také štafeta na 4x 400 metrů ve složení Plaček, Václavů, Jehlička, Zajíček 3:31.31 a na pátém místě skončila štafeta B v běhu na 4x 100 metrů ve složení Štancl, Kadavý, Lechner, Hacuš 45.52. Štafety získaly pro družstvo celkem 24 bodů.

Bodový stav ve druhém kole: 1. Sokol Hradec Králové 218 bodů, 2. Sokol Kolín 201,5, 3. AC Mladá Boleslav 141, 4. AC Ústí n/L 117, 5. Atletika Stará Boleslav 111, 6. LIAZ Jablonec 104, 7. AC Slovan Liberec 64, 8. SK Nové Město nad Metují 28,5.

Družstvo žen nastoupilo pouze s 11 závodnicemi, což je vzhledem k získaným bodům velký zázrak. Nejúspěšnější závodnicí se ziskem 22 bodů byla Adéla Sochorová, která zvítězila v trojskoku výkonem 11.71, v dálce byla třetí 544 a tři body přidala za osmé místo v běhu na 100 metrů časem 12.76. Druhou nejlépe bodující byla Kateřina Kadavá druhá v dálce 544, čtvrtá na 100 metrů překážek 15.11 a dva body k celkovým 19 bodům získala jako členka štafety v běhu na 4x 100 metrů, která skončila třetí ve složení Burianová, Rappová, Kadavá, Jégrová časem 50.26. Skvěle závodila také Pavla Kumstátová, byla třetí nejvíce bodující 15,75, když si vytvořila dva osobní rekordy v běhu na 400 metrů překážek 65.05 a na 400 metrů 58.03, a byla členkou vítězné štafety na 4x 400 metrů 4:00.98, která běžela ve složení Kumstátová, Markalousová, Plecháčová, Šmilauerová.

Nejúspěšnější disciplínou byla dálka se ziskem 28 bodů, ve které nastala kuriozní situace. Tři závodnice zakončily soutěž stejným výkonem 544 cm. O vítězství se podělily Kadavá s Brýdlovou z Vysokého Mýta, obě měly druhý pokus stejný /jediný platný/ 539, a třetí tak skončila Sochorová, která měla druhý pokus 534 cm. Druhé místo v disciplíně získala jistá účastnice na ME do 23 let v Estonském Tallinu Kateřina Šmilauerová na 400 metrů a 4x 400 metrů, ale v tomto kole běžela 200 metrů za 25.77 a ještě byla členkou vítězné štafety v běhu na 4x 400 metrů. Třetí byla Veronika Jégrová v trojskoku 11,23. Čtvrté místo obsadila Andrea Papayová v běhu na 3000 metrů překážek v čase 15:42.28.

Celkový bodový stav ve druhém kole: 1. Atletika Stará Boleslav 144 bodů, 2. AC Slovan Liberec 141,5, 3. Sokol Kolín 141,5, 4. Sokol Hradec Králové 136, 5. VTŽ Chomutov 116,5, 6. LIAZ Jablonec 113, 7. Vysoké Mýto 94,5., 8. AC Mladá Boleslav 84.