Odešel Gusta Badin...

24.02.2014 19:31:41 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Odešel Gusta Badin...

Dnes se mezi fotbalovými spoluhráči a kamarády jako lavina řítila z Brna smutná zpráva - náhle zemřel bývalý fotbalista jabloneckého Liazu Gustav Badin.

Mládežnický talent z Brna se brzy objevil ve Spartě, ale tam se neprosadil. Byl součástí talentovaných borců Sparty, které jablonecký LIAZ zlákal do svého dresu - Devera, Badin, Schubert. První tragicky zahynul, třetí se neuchytil a nejlepší část své kariéry potom strávil v Mladé Boleslavi, ale Gusta Badin se s jabloneckými poměry popral úspěšně. V ligové sezoně 1976/77 odkopal na pravém beku 28 zápasů, v sezoně 1977/78 jich bylo 19 a na podzim 1979 Gusta z Jablonce odešel. Jako prakticky všichni z brněnské enklávy se do Jablonce vracel a na jablonecké působení vzpomínal.

Ještě minulý týden svým kamarádům do Jablonce telefonoval a zajímal se, co v Jablonci fotbalově nového. Svá nejlepší fotbalová léta prožil v obraně Badin - Patlejch - Húščava -Šrejma a ačkoli jeho fotbalový výuční list zněl na profesi záložník, na pravém beku dal v lize zapomenout i na takového miláčka tribun, jakým býval Mirek Čmarada. Narodil se v roce 1949 a nechce se věřit, že se jeho životní kapitola uzavřela. Velké díky Gusto za tu spoustu poctivých zápasů v jabloneckém dresu, který po žádném z nich nezůstal nepropocený.

Čest Tvojí památce !

Za spoluhráče i přátele, kteří v Jablonci nezapomněli, Jaroslav Hrabák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT