Odešel Gusta Badin...

24.02.2014 19:31:41 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Odešel Gusta Badin...

Dnes se mezi fotbalovými spoluhráči a kamarády jako lavina řítila z Brna smutná zpráva - náhle zemřel bývalý fotbalista jabloneckého Liazu Gustav Badin.

Mládežnický talent z Brna se brzy objevil ve Spartě, ale tam se neprosadil. Byl součástí talentovaných borců Sparty, které jablonecký LIAZ zlákal do svého dresu - Devera, Badin, Schubert. První tragicky zahynul, třetí se neuchytil a nejlepší část své kariéry potom strávil v Mladé Boleslavi, ale Gusta Badin se s jabloneckými poměry popral úspěšně. V ligové sezoně 1976/77 odkopal na pravém beku 28 zápasů, v sezoně 1977/78 jich bylo 19 a na podzim 1979 Gusta z Jablonce odešel. Jako prakticky všichni z brněnské enklávy se do Jablonce vracel a na jablonecké působení vzpomínal.

Ještě minulý týden svým kamarádům do Jablonce telefonoval a zajímal se, co v Jablonci fotbalově nového. Svá nejlepší fotbalová léta prožil v obraně Badin - Patlejch - Húščava -Šrejma a ačkoli jeho fotbalový výuční list zněl na profesi záložník, na pravém beku dal v lize zapomenout i na takového miláčka tribun, jakým býval Mirek Čmarada. Narodil se v roce 1949 a nechce se věřit, že se jeho životní kapitola uzavřela. Velké díky Gusto za tu spoustu poctivých zápasů v jabloneckém dresu, který po žádném z nich nezůstal nepropocený.

Čest Tvojí památce !

Za spoluhráče i přátele, kteří v Jablonci nezapomněli, Jaroslav Hrabák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT