Obrazem: Bauer na Jizerské 50 nestačil pouze na Auklanda

13.01.2013 13:34:41 | Autor: Jan Žíla, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov

Obrazem: Bauer na Jizerské 50 nestačil pouze na Auklanda

Velmi povedenou premiéru absolvoval Lukáš Bauer při své účasti na 46. ročníku Jizerské padesátky, když skončil na 2. místě. Těsně před cílem nestačil na drtivou soupaž Nora Anderse Auklanda, který zvítězil v Bedřichově už potřetí. Čeští běžci na domácí trati slavili velký úspěch, když do první šestky se vešla hned trojice Bauer, Řezáč, Novák. Nejlepší češkou se stala Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec.

Bauer za vítězem zaostal 24 sekund, ale ani to mu nesebralo dobrou náladu a v cíli rozdával úsměvy. „Rozhodly jednoznačně zkušenosti," přiznal nejlepší z českých závodníků. "Přesně věděl, kdy nastoupit a v závěru si mě vyloženě vychutnal. Do cíle už jsem neměl šanci. Byl to hodně náročný závod a já jsem před startem pořádně netušil, co od sebe můžu čekat, protože po Tour de Ski těch sil moc nebylo," přiznal Bauer po své premiéře.

Vítěz závodu Anders Aukland ovšem vysekl svému soupeři poklonu a pasoval ho na jednoho z vítězů na nadcházejícím mistrovství světa. „Lukáš byl velmi silný v tom prvním kopci, ale podařilo se mi ho stáhnout a společně jsme jeli skoro až do cíle. Lukáš Bauer je jedním z nejlepších jezdců a myslím, že ve Val di Fiemme bude na klasické padesátce hodně silný."

Na třetí příčce skončil druhý Aukland ve startovní listině Jörgen. Stanislav Řezáč, který obhajoval loňské prvenství, dojel do cíle na 5. místě následován dalším českým běžcem Novákem. Stanislav Řezáč v cíli komentoval nejen svůj výkon, ale i umístění Lukáše Bauera. „S výsledkem jsem spokojený vzhledem k tomu, co se v posledních dnech stalo a já přestoupil do týmu Xtra personell. I to mě stálo dost psychických sil. V první půlce byla trať trochu měkčí, což mi vyhovovalo méně a rozjel jsem se především ve druhé půlce závodu. Letos Lukášovi nahrálo i počasí a dalo se s ním počítat v těchto podmínkách mezi nejlepší trojku."

Vítězkou ženského závodu se stala Valentina Ševčenková z Ukrajiny, která je známá především ze Světového poháru, i když už několik sezón kombinuje svůj program i s laufařskými závody. Nejlepší českou závodnicí byla Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec, která na vítězku ztratila přes 6 minut.

Výsledky 46. ročníku Jizerská 50

Muži: 1. A. Aukland (Nor.) 2:12:19,4, 2. Bauer (ČR) -24,7, J. Aukland -2:55,3, Östensen (oba Nor.) -3:21,1, 5. Řezáč -3:45,5, 6. Novák (oba ČR) -3:48,3, 7. Södergren (Švéd.) -3:48,8, 8. Sorin (Rus.) -3:50,6, 9. Rönning (Nor.) -3:51,1, 10. Karp (Est.) -3:54,3.

Ženy: 1. Ševčenková (Ukr.) 2:36:15,6, 2. Bonerová (Švýc.) -31,1, 3. Saarinenová (Fin.) -2:33,1, 4. S. Hanssonová (Švéd.)-3:52,4, 5. Michajlovová (Rus.) -4:55,7, 6. J. Hanssonová (Švéd.) -4:55,9, ...9. Moravcová -6:10,2, 16. Kocumová -21:47,7, 17. Jetmarová (všechny ČR) -22:51,1.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Start Jizerské 50
Ski klub Wolfganga Samesche se na Jizerské 50 neztratil
Ročánek dominoval i na Jizerské 25
Ročánek v cíli porazil Magála, Jetmarová ujela všem ženám

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 62 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Advent na Valdštejně byl důstojně zahájen

Jeden z nejstarších hradů Českého ráje minulý týden zahájil svůj bohatý adventní a vánoční program. Lidé se na Valdštejně navíc podívali i do krásně vyzdobeného Slavnostního sálu. Liberecký pěvecký soubor A my taky v kapli sv. Jana Nepomuckého zazpíval spolu s přítomnými vánoční koledy. Při koncertu tvořila důstojnou kulisu i výzdoba celého barokního prostoru, přičemž nechyběl ani slaměný betlém u oltáře. Další informace

Libštátský vánoční jarmark se koná popatnácté ve dvoře U Janatů

Už 15. ročník vánočního jarmarku v Libštátě se bude konat v sobotu 14. prosince od 10 hodin U Janatů ve dvoře pod zastávkou Českých drah. Nově bude stánek s vyřezávanými dřevěnými figurkami a puzzle výrobky. Také pečení sejkor bude nově na otevřeném ohni. Současně bude prodej vánočních stromků všeho druhu. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se mění v jízdním řádu od 15. prosince 2019?
Eva Urbanová rozzářila úplňkovou noc a otevřela srdce dokořán
Ceny za komunální odpad se v Jablonci zvýší od dubna o 35 korun
Do nového rozpočtu město Jablonec hospodaří v rozpočtovém provizoriu
Adventní a vánoční akce 2019 na hradech a zámcích

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
13.12.: Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
11.12.: Zdravotně postiženým z Jablonce se podnikatelé složili na nové auto

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn