Obrazem: Bauer na Jizerské 50 nestačil pouze na Auklanda

13.01.2013 13:34:41 | Autor: Jan Žíla, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov

Obrazem: Bauer na Jizerské 50 nestačil pouze na Auklanda

Velmi povedenou premiéru absolvoval Lukáš Bauer při své účasti na 46. ročníku Jizerské padesátky, když skončil na 2. místě. Těsně před cílem nestačil na drtivou soupaž Nora Anderse Auklanda, který zvítězil v Bedřichově už potřetí. Čeští běžci na domácí trati slavili velký úspěch, když do první šestky se vešla hned trojice Bauer, Řezáč, Novák. Nejlepší češkou se stala Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec.

Bauer za vítězem zaostal 24 sekund, ale ani to mu nesebralo dobrou náladu a v cíli rozdával úsměvy. „Rozhodly jednoznačně zkušenosti," přiznal nejlepší z českých závodníků. "Přesně věděl, kdy nastoupit a v závěru si mě vyloženě vychutnal. Do cíle už jsem neměl šanci. Byl to hodně náročný závod a já jsem před startem pořádně netušil, co od sebe můžu čekat, protože po Tour de Ski těch sil moc nebylo," přiznal Bauer po své premiéře.

Vítěz závodu Anders Aukland ovšem vysekl svému soupeři poklonu a pasoval ho na jednoho z vítězů na nadcházejícím mistrovství světa. „Lukáš byl velmi silný v tom prvním kopci, ale podařilo se mi ho stáhnout a společně jsme jeli skoro až do cíle. Lukáš Bauer je jedním z nejlepších jezdců a myslím, že ve Val di Fiemme bude na klasické padesátce hodně silný."

Na třetí příčce skončil druhý Aukland ve startovní listině Jörgen. Stanislav Řezáč, který obhajoval loňské prvenství, dojel do cíle na 5. místě následován dalším českým běžcem Novákem. Stanislav Řezáč v cíli komentoval nejen svůj výkon, ale i umístění Lukáše Bauera. „S výsledkem jsem spokojený vzhledem k tomu, co se v posledních dnech stalo a já přestoupil do týmu Xtra personell. I to mě stálo dost psychických sil. V první půlce byla trať trochu měkčí, což mi vyhovovalo méně a rozjel jsem se především ve druhé půlce závodu. Letos Lukášovi nahrálo i počasí a dalo se s ním počítat v těchto podmínkách mezi nejlepší trojku."

Vítězkou ženského závodu se stala Valentina Ševčenková z Ukrajiny, která je známá především ze Světového poháru, i když už několik sezón kombinuje svůj program i s laufařskými závody. Nejlepší českou závodnicí byla Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec, která na vítězku ztratila přes 6 minut.

Výsledky 46. ročníku Jizerská 50

Muži: 1. A. Aukland (Nor.) 2:12:19,4, 2. Bauer (ČR) -24,7, J. Aukland -2:55,3, Östensen (oba Nor.) -3:21,1, 5. Řezáč -3:45,5, 6. Novák (oba ČR) -3:48,3, 7. Södergren (Švéd.) -3:48,8, 8. Sorin (Rus.) -3:50,6, 9. Rönning (Nor.) -3:51,1, 10. Karp (Est.) -3:54,3.

Ženy: 1. Ševčenková (Ukr.) 2:36:15,6, 2. Bonerová (Švýc.) -31,1, 3. Saarinenová (Fin.) -2:33,1, 4. S. Hanssonová (Švéd.)-3:52,4, 5. Michajlovová (Rus.) -4:55,7, 6. J. Hanssonová (Švéd.) -4:55,9, ...9. Moravcová -6:10,2, 16. Kocumová -21:47,7, 17. Jetmarová (všechny ČR) -22:51,1.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Start Jizerské 50
Ski klub Wolfganga Samesche se na Jizerské 50 neztratil
Ročánek dominoval i na Jizerské 25
Ročánek v cíli porazil Magála, Jetmarová ujela všem ženám

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 62 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn