Obrazem: Bauer na Jizerské 50 nestačil pouze na Auklanda

13.01.2013 13:34:41 | Autor: Jan Žíla, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov

Obrazem: Bauer na Jizerské 50 nestačil pouze na Auklanda

Velmi povedenou premiéru absolvoval Lukáš Bauer při své účasti na 46. ročníku Jizerské padesátky, když skončil na 2. místě. Těsně před cílem nestačil na drtivou soupaž Nora Anderse Auklanda, který zvítězil v Bedřichově už potřetí. Čeští běžci na domácí trati slavili velký úspěch, když do první šestky se vešla hned trojice Bauer, Řezáč, Novák. Nejlepší češkou se stala Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec.

Bauer za vítězem zaostal 24 sekund, ale ani to mu nesebralo dobrou náladu a v cíli rozdával úsměvy. „Rozhodly jednoznačně zkušenosti," přiznal nejlepší z českých závodníků. "Přesně věděl, kdy nastoupit a v závěru si mě vyloženě vychutnal. Do cíle už jsem neměl šanci. Byl to hodně náročný závod a já jsem před startem pořádně netušil, co od sebe můžu čekat, protože po Tour de Ski těch sil moc nebylo," přiznal Bauer po své premiéře.

Vítěz závodu Anders Aukland ovšem vysekl svému soupeři poklonu a pasoval ho na jednoho z vítězů na nadcházejícím mistrovství světa. „Lukáš byl velmi silný v tom prvním kopci, ale podařilo se mi ho stáhnout a společně jsme jeli skoro až do cíle. Lukáš Bauer je jedním z nejlepších jezdců a myslím, že ve Val di Fiemme bude na klasické padesátce hodně silný."

Na třetí příčce skončil druhý Aukland ve startovní listině Jörgen. Stanislav Řezáč, který obhajoval loňské prvenství, dojel do cíle na 5. místě následován dalším českým běžcem Novákem. Stanislav Řezáč v cíli komentoval nejen svůj výkon, ale i umístění Lukáše Bauera. „S výsledkem jsem spokojený vzhledem k tomu, co se v posledních dnech stalo a já přestoupil do týmu Xtra personell. I to mě stálo dost psychických sil. V první půlce byla trať trochu měkčí, což mi vyhovovalo méně a rozjel jsem se především ve druhé půlce závodu. Letos Lukášovi nahrálo i počasí a dalo se s ním počítat v těchto podmínkách mezi nejlepší trojku."

Vítězkou ženského závodu se stala Valentina Ševčenková z Ukrajiny, která je známá především ze Světového poháru, i když už několik sezón kombinuje svůj program i s laufařskými závody. Nejlepší českou závodnicí byla Klára Moravcová ze Ski klubu Jablonec, která na vítězku ztratila přes 6 minut.

Výsledky 46. ročníku Jizerská 50

Muži: 1. A. Aukland (Nor.) 2:12:19,4, 2. Bauer (ČR) -24,7, J. Aukland -2:55,3, Östensen (oba Nor.) -3:21,1, 5. Řezáč -3:45,5, 6. Novák (oba ČR) -3:48,3, 7. Södergren (Švéd.) -3:48,8, 8. Sorin (Rus.) -3:50,6, 9. Rönning (Nor.) -3:51,1, 10. Karp (Est.) -3:54,3.

Ženy: 1. Ševčenková (Ukr.) 2:36:15,6, 2. Bonerová (Švýc.) -31,1, 3. Saarinenová (Fin.) -2:33,1, 4. S. Hanssonová (Švéd.)-3:52,4, 5. Michajlovová (Rus.) -4:55,7, 6. J. Hanssonová (Švéd.) -4:55,9, ...9. Moravcová -6:10,2, 16. Kocumová -21:47,7, 17. Jetmarová (všechny ČR) -22:51,1.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Start Jizerské 50
Ski klub Wolfganga Samesche se na Jizerské 50 neztratil
Ročánek dominoval i na Jizerské 25
Ročánek v cíli porazil Magála, Jetmarová ujela všem ženám

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 62 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn