Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

10.06.2014 08:19:31 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Plavy,Velké Hamry,Tanvald

Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Za nádherného slunečného počasí proběhla v sobotu 7. června již 9. spanilá jízda krajem českého génia Járy Cimrmana. I tentokrát se nesla ve znamení několika novinek.

Poprvé se startovalo u nově vzniklého Minimuzea Na Mlatě ve Velkých Hamrech II, poprvé spanilí jezdci projížděli obcí Plavy, kde byli slavnostně chlebem a solí přivítáni místní paní starostkou Věrou Mužíčkovou a poprvé si trať na vlastní kůži vyzkoušela hlavní organizátorka celé akce paní Kateřina Preusslerová. 

Jak jsme již zmínili, letošní start byl na Hamrskách, kde místní nositelé odkazu Járy Cimrmana manželé Pohlovi s požehnáním patronů Spanilé jízdy krajem Járy Cimrmana herců jeho stejnojmenného divadla vybudovali nové minimuzeum doby českého velikána. Po prohlídce minimuzea se jezdci vydali směrem do Plavů a po malém občerstvení se všichni přemístili do  Zlaté Olešnice. Zde proběhl již tradiční start.

Ve 12 hodin pak všichni jezdci dorazili ke kostelu sv. Františka z Assisi na Šumburku v Tanvaldě. Zde již od 11 hodin hrála dobová hudba, místní hasiči připravili bohaté občerstvení. Připraveny byly i seminář herců Divadla Járy Cimrmana na čele s Janem Svěrákem a Česká beseda v podání českošumburských vlastenců. Celá akce se nesla již v tradičním slavnostním a poklidném duchu. Nezbývá tedy než si přát, aby i příští jubilejní ročník byl opět tak zdařilý a hlavně nám vydrželo to neskutečné počasí, které tuto akci každý rok provází. 

Další fotogalerie Zdeňka Horáka ze Spanilé jízdy

Jaký byl kompletní program se podívejte v podrobné pozvánce: Spanilá jízda cyklostezkou Járy Cimrmana povede znovu kolem Liptákova

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 234 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
21.06.: V Bělé po duelu se Smržovkou převzali pohár pro Mistra I.B třídy!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn