Nová zbraň biatlonistů představena

11.11.2017 10:26:26 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nová zbraň biatlonistů představena

Vedení reprezentace českého biatlonu získalo speciální návěs, který na cestě mezi zastávkami Světového poháru pojme tuny materiálu a zároveň ho lze díky speciálním výsuvným nohám dokonale ukotvit na nezpevněném povrchu v areálech Světového poháru. K němu je nezbytná kvalitní logistická podpora, spolehlivý tahač a zkušený tým dispečerů a řidičů, kterou zajišťuje logistický partner DB Schenker.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Sen českého biatlonového týmu o vlastním servisním zázemí se tak proměnil v realitu. V jeho útrobách naleznou místo stovky párů lyží a holí, dva velké mazací stoly se čtyřmi pracovními místy, místnost pro strukturovací stroj a další nezbytné zázemí či technologie. Během sezóny najezdí kamion po Evropě na 15 000 kilometrů. Návěs, jehož cena činila 4,6 milionu korun, je v majetku ČSB.

Nový servisní kamion české biatlonové reprezentace představili šéftrenér týmu Ondřej Rybář, šéf českého biatlonu Jiří Hamza spolu s šéfservismanem Tomášem Žídkem tento týden v Jablonci nad Nisou.

Představení speciálního kamionu pro českou biatlonovou reprezentaci<br />Autor: Václav Novotný Uvnitř je rozdělen do dvou částí - v té první je na 350 párů lyží a k tomu dva mazací stoly se čtyřmi pracovními místy. V té druhé zase bruska, kterou ještě v minulé sezoně vozili Češi v dodávce, dále pak televize ke sledování závodnímu na trati, lednička nebo menší pohovka v národních barvách. U mazacích stolů je instalované výkonné odsávání, které odvádí všechny zdraví škodlivé výpary z vosků, prášků a dalších chemikálií, což šetří zdraví všech „mazačů". Právě nedostatečná ventilace trápila servisní tým v minulých letech.

Česká reprezentace se tak přidala k Norsku, Švédsku, Rusku, Německu, Francii, Kanadě a Rakousku, které už servisní truck v minulých sezonách využívaly.

Již tento pátek odjel kamion na premiérovou sezéonu po Světových pohárech. Nejdříve zamíří do Švédska na tréninkový kemp v Idre. Tam po cestě napříč celou Evropou a trajektem přijede o čtyři dny později. Dál už budou následovat zastávky Světového poháru švédským Östersundem počínaje a Ťumení v Rusku v březnu příštího roku končí. Snad jen v průběhu Zimních olympijských her v Koreji bude tahač jezdit se standardním nákladem po Evropě a návěs bude zaparkován v tréninkovém středisku Jablonci nad Nisou. Včas se k biatlonu zase vrátí.

Přítomní novináři ještě shlédli trénink reprezentanta Matěje Krupčíka na nově instalovaném unikátním běžeckém pásu pro trénink na kolečkových lyžích.

Sezona Světového poháru v biatlonu 2017/2018:

I. díl SP Östersund,     SWE 26. 11. - 3. 12. 2017
II. díl SP Hochfilzen,   AUT 8. - 10. 12. 2017
III. díl SP Annecy,        FRA 14. - 17. 12. 2017
IV. díl SP Oberhof,      GER 4. - 7. 1. 2018
V. díl SP Ruhpolding,   GER 10. - 14. 1. 2018
VI. díl SP Antholz,       ITA 18. - 21. 1. 2018
VII. díl SP Kontiolahti, FIN 8. - 11. 3. 2018
VIII. díl SP Oslo,         NOR 15. - 18. 3. 2018
IX. díl SP Ťumeň,        RUS 22. - 25. 3. 2018

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Český pohár v letním biatlonu pořádali v Břízkách
Obrazem: Gábina Koukalová potěšila fanoušky v Kunčicích
Obrazem: Biatlonová exhibice v Břízkách zakončila skvělou sezonu
Stříbrná Gábina má další malý globus
Čeští biatlonisté dostali novou zbraň

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pes zavinil úraz cyklisty v Rokytnici, jeho majitelce nyní hrozí vězení

Do velkých potíží přivedla fenka křížence svou paničku poté, co na silnici v Rokytnici nad Jizerou polekala 47letého cyklistu. Policisté oznámenou nehodu prošetřovali a dospěli k závěru, že za zranění cyklisty je plně zodpovědná majitelka psa. Ta si v minulém týdnu převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za který ji soud může poslat do vězení až na dva roky. Více podrobností

Kraj požádá o dotaci na rekonstrukci páteřní turnovské komunikace

Rada kraje schválila předložení projektové žádosti projektu Silnice II/610 Turnov - hranice Libereckého kraje (vč. mostních objektů). Projekt bude předložen do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Jedná se o šestou žádost Libereckého kraje týkající se rozvoje sítí regionální silniční infrastruktury navazující na síť TEN-T. Celkové náklady projektu činí 176,9 milionu korun. Stavba by mohla začít ve druhé polovině roku 2018. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muž a žena byli arogantní v restauraci, hrozí jim pokuta 20 tisíc
Samurajská katana byla zakončena v Jablonci
Klienti chráněných dílen se opět blýskli na krajských vánočních trzích
Dětem se líbil na jablonecké radnici primátorský řetěz
Závěrečná zkouška ohněm fotbalistů FK

Nejčtenější články

21.11.: Pád do bahna v Lučanech se stal pro koně osudným
21.11.: Srážka dvou nákladních automobilů komplikuje provoz na R35
22.11.: K dopravním nehodám došlo po ránu u Jablonce i v České Lípě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT