Na Slunkách to žilo hudbou a dobrou náladou

29.07.2019 17:19:34 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Slunkách to žilo hudbou a dobrou náladou

Letní souznění na Slunkách, akce, která se nezalekla nedaleké Benátské noci, nabídla návštěvníkům jablonecké přehrady, respektive Slunečních lázní akci par excelence. I přes hrozící déšť se v areálu Slunek sešlo na čtyři sta platících milovníků hudby, další lidé si ovšem vychutnávali hudební produkci na březích vodní nádrže, či na balkonech mšenských paneláků.

Velmi chytře promyšlená dramaturgie nabídla v úvodu libereckou kapelu Životu, jenž spustila produkci energického, rockem řízlého popu a dokázala naladit publikum do toho nejlepšího letního rozpoložení. Skupina, kterou tvoří dle slov kapelníka normální kluci z Liberce Radim Šlechta, Martin Sluka, Petr Malý a Vojta Peterka, rozparádila nejen přítomné, ale i sebe sama a nedalo se nevšimnout si jejich rozzářených obličejů.

Další z účinkujících, Vltavín, tedy liberecký acoustic big beat s Romanem Pirochem, Jiřím Šimkem a Davidem Turkem, který více než dvacet let hraje písně z vlastní dílny. Vydali pět CD a známí jsou nejen z hospůdek a klubů, ale i z festivalů, přivezl do Jablonce dvouhodinové pásmo písní, které jsou průřezem jejich tvorby, ale nechyběly ani novinky a skvěle propracované texty, kterými jsou Vltavíni pověstní. To všechno, spolu se zapadajícím sluncem a přehradou za zády naladilo hudbymilovné publikum tak nějak romanticky. A když se za zvuků jejich songu Osudová objevilo za zády kapely velké srdce tvořené bílými mraky, kolorit scény byl až kýčovitě dojemný.

Zlatý hřeb večera, revivalová company ABBA Stars, jenž sklízí úspěchy po celém světě, sice měla zhruba půlhodinové zpoždění, způsobené dopravou na dálnicích, ovšem s o to větší vervou se pustila do největších pecek notoricky známé švédské čtveřice ABBA. Kapela ABBA Stars slaví letos patnácté výročí na scéně, tvoří ji Dan Dobiáš, Beatric Todorová, Michal Vaněk, Petra Peterová, Lucie Vaškových a Genny Ciatti. Od doby svého vzniku se postupně vypracovala až na dnešní post, kdy je jednou z nejúspěšnějších světových revivalových kapel. A řeknu vám, mně ta jejich produkce zní v hlavě ještě teď.

Tancovali mladí i staří, některé děti byly před pódiem, našel se i muž s holčičkou na ramenou, kteří neúnavně protrsali všechny hity a následně účinkujícím pro mladíkovo zranění netradičně zatleskali chlapáckou rukou na dětskou ručičku, paní na vozíku se rovněž dokázala roztančit, až se vozík vlnil, zkrátka a dobře, neseděl nikdo. A k tomu všichni zpívali, měli pusy od ucha k uchu, popíjeli skvělé pivo a ještě lepší drinky, a jestli neumřeli, tak tam tančí dodnes ;-) To už samozřejmě vtipkuji, ale pravdou je, že ještě na hrázi bylo vidět taneční kroky a sem tam se dala zaslechnout nějaká ´Abbácká tutovka´. Letní souznění na Slunkách si beze studu zaslouží tu největší jedničku s hvězdičkou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letní souznění na Slunkách nabídne tu pravou prázdninovou atmosféru
Hudební léto 2019 aneb Přehled koncertů a festivalů na Jablonecku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy
Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn