Na Slunkách to žilo hudbou a dobrou náladou

29.07.2019 17:19:34 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Slunkách to žilo hudbou a dobrou náladou

Letní souznění na Slunkách, akce, která se nezalekla nedaleké Benátské noci, nabídla návštěvníkům jablonecké přehrady, respektive Slunečních lázní akci par excelence. I přes hrozící déšť se v areálu Slunek sešlo na čtyři sta platících milovníků hudby, další lidé si ovšem vychutnávali hudební produkci na březích vodní nádrže, či na balkonech mšenských paneláků.

Velmi chytře promyšlená dramaturgie nabídla v úvodu libereckou kapelu Životu, jenž spustila produkci energického, rockem řízlého popu a dokázala naladit publikum do toho nejlepšího letního rozpoložení. Skupina, kterou tvoří dle slov kapelníka normální kluci z Liberce Radim Šlechta, Martin Sluka, Petr Malý a Vojta Peterka, rozparádila nejen přítomné, ale i sebe sama a nedalo se nevšimnout si jejich rozzářených obličejů.

Další z účinkujících, Vltavín, tedy liberecký acoustic big beat s Romanem Pirochem, Jiřím Šimkem a Davidem Turkem, který více než dvacet let hraje písně z vlastní dílny. Vydali pět CD a známí jsou nejen z hospůdek a klubů, ale i z festivalů, přivezl do Jablonce dvouhodinové pásmo písní, které jsou průřezem jejich tvorby, ale nechyběly ani novinky a skvěle propracované texty, kterými jsou Vltavíni pověstní. To všechno, spolu se zapadajícím sluncem a přehradou za zády naladilo hudbymilovné publikum tak nějak romanticky. A když se za zvuků jejich songu Osudová objevilo za zády kapely velké srdce tvořené bílými mraky, kolorit scény byl až kýčovitě dojemný.

Zlatý hřeb večera, revivalová company ABBA Stars, jenž sklízí úspěchy po celém světě, sice měla zhruba půlhodinové zpoždění, způsobené dopravou na dálnicích, ovšem s o to větší vervou se pustila do největších pecek notoricky známé švédské čtveřice ABBA. Kapela ABBA Stars slaví letos patnácté výročí na scéně, tvoří ji Dan Dobiáš, Beatric Todorová, Michal Vaněk, Petra Peterová, Lucie Vaškových a Genny Ciatti. Od doby svého vzniku se postupně vypracovala až na dnešní post, kdy je jednou z nejúspěšnějších světových revivalových kapel. A řeknu vám, mně ta jejich produkce zní v hlavě ještě teď.

Tancovali mladí i staří, některé děti byly před pódiem, našel se i muž s holčičkou na ramenou, kteří neúnavně protrsali všechny hity a následně účinkujícím pro mladíkovo zranění netradičně zatleskali chlapáckou rukou na dětskou ručičku, paní na vozíku se rovněž dokázala roztančit, až se vozík vlnil, zkrátka a dobře, neseděl nikdo. A k tomu všichni zpívali, měli pusy od ucha k uchu, popíjeli skvělé pivo a ještě lepší drinky, a jestli neumřeli, tak tam tančí dodnes ;-) To už samozřejmě vtipkuji, ale pravdou je, že ještě na hrázi bylo vidět taneční kroky a sem tam se dala zaslechnout nějaká ´Abbácká tutovka´. Letní souznění na Slunkách si beze studu zaslouží tu největší jedničku s hvězdičkou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letní souznění na Slunkách nabídne tu pravou prázdninovou atmosféru
Hudební léto 2019 aneb Přehled koncertů a festivalů na Jablonecku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidiči náklaďáku se v Desné nevešla pod most hydraulická ruka
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn