Na Slunkách to žilo hudbou a dobrou náladou

29.07.2019 17:19:34 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Slunkách to žilo hudbou a dobrou náladou

Letní souznění na Slunkách, akce, která se nezalekla nedaleké Benátské noci, nabídla návštěvníkům jablonecké přehrady, respektive Slunečních lázní akci par excelence. I přes hrozící déšť se v areálu Slunek sešlo na čtyři sta platících milovníků hudby, další lidé si ovšem vychutnávali hudební produkci na březích vodní nádrže, či na balkonech mšenských paneláků.

Velmi chytře promyšlená dramaturgie nabídla v úvodu libereckou kapelu Životu, jenž spustila produkci energického, rockem řízlého popu a dokázala naladit publikum do toho nejlepšího letního rozpoložení. Skupina, kterou tvoří dle slov kapelníka normální kluci z Liberce Radim Šlechta, Martin Sluka, Petr Malý a Vojta Peterka, rozparádila nejen přítomné, ale i sebe sama a nedalo se nevšimnout si jejich rozzářených obličejů.

Další z účinkujících, Vltavín, tedy liberecký acoustic big beat s Romanem Pirochem, Jiřím Šimkem a Davidem Turkem, který více než dvacet let hraje písně z vlastní dílny. Vydali pět CD a známí jsou nejen z hospůdek a klubů, ale i z festivalů, přivezl do Jablonce dvouhodinové pásmo písní, které jsou průřezem jejich tvorby, ale nechyběly ani novinky a skvěle propracované texty, kterými jsou Vltavíni pověstní. To všechno, spolu se zapadajícím sluncem a přehradou za zády naladilo hudbymilovné publikum tak nějak romanticky. A když se za zvuků jejich songu Osudová objevilo za zády kapely velké srdce tvořené bílými mraky, kolorit scény byl až kýčovitě dojemný.

Zlatý hřeb večera, revivalová company ABBA Stars, jenž sklízí úspěchy po celém světě, sice měla zhruba půlhodinové zpoždění, způsobené dopravou na dálnicích, ovšem s o to větší vervou se pustila do největších pecek notoricky známé švédské čtveřice ABBA. Kapela ABBA Stars slaví letos patnácté výročí na scéně, tvoří ji Dan Dobiáš, Beatric Todorová, Michal Vaněk, Petra Peterová, Lucie Vaškových a Genny Ciatti. Od doby svého vzniku se postupně vypracovala až na dnešní post, kdy je jednou z nejúspěšnějších světových revivalových kapel. A řeknu vám, mně ta jejich produkce zní v hlavě ještě teď.

Tancovali mladí i staří, některé děti byly před pódiem, našel se i muž s holčičkou na ramenou, kteří neúnavně protrsali všechny hity a následně účinkujícím pro mladíkovo zranění netradičně zatleskali chlapáckou rukou na dětskou ručičku, paní na vozíku se rovněž dokázala roztančit, až se vozík vlnil, zkrátka a dobře, neseděl nikdo. A k tomu všichni zpívali, měli pusy od ucha k uchu, popíjeli skvělé pivo a ještě lepší drinky, a jestli neumřeli, tak tam tančí dodnes ;-) To už samozřejmě vtipkuji, ale pravdou je, že ještě na hrázi bylo vidět taneční kroky a sem tam se dala zaslechnout nějaká ´Abbácká tutovka´. Letní souznění na Slunkách si beze studu zaslouží tu největší jedničku s hvězdičkou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letní souznění na Slunkách nabídne tu pravou prázdninovou atmosféru
Hudební léto 2019 aneb Přehled koncertů a festivalů na Jablonecku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn