Na Prosečském hřebenu viděli šelmu, varují před vstupem do lesa

26.09.2019 16:17:29 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Prosečském hřebenu viděli šelmu, varují před vstupem do lesa

Aktuální doplnění: Na Prosečském hřebenu byla ve středu 25. záři zpozorovaná divoká šelma. Dle vyjádření odborníků může jít zhruba o roční exotickou kočkovitou šelmu, proto bezpečnostní složky důrazně varují, aby se k ní lidé nepřibližovali, ale okamžitě volali linku 158 nebo 156.

„V současné době po šelmě pátrá Policie ČR společně s myslivci a jabloneckou městskou policií. Jelikož jde zřejmě o exotické zvíře, které požívá dle mezinárodní úmluvy ochrany, není možné ji odlovit, ale musí být odchycena," řekl zástupce ředitele jablonecké městské policie Michal Švarc s tím, že by lidé v současné době rozhodně neměli vstupovat do lesů na Prosečském hřebenu. „Nedoporučujeme venčit zde psy, chodit na houby. Hlavně nedoporučujeme, aby si děti chodily do lesa hrát," varoval Švarc.

Pokud by snad někdo zvíře zahlédl, nejlepší je neprodleně zavolat na linku 156 nebo 158 a pohyb šelmy ohlásit, aby bezpečnostní složky mohly neprodleně konat. Pokud by se podařilo zvíře vyfotit, nechť foto autor odešle na e-mail operačního střediska MP v Jablonci nad Nisou mp156@mestojablonec.cz společně s několika informacemi: bližší popis zvířete - velikost, barva, kresba na srsti, chování zvířete - je agresívní, nebo naopak přítulné a směr pohybu zvířete.

Aktuální doplnění 27. 9. 2019:

Varování před pohybem kočkovité šelmy na Prosečském hřebenu stále trvá. Magistrát města Jablonec nad Nisou i nadále nabádá občany, aby do lesů v dané lokalitě nevstupovali. Pokud zvíře zpozorují, neměli by se k němu přibližovat, ale okamžitě volat linku 158 nebo 156.

Po šelmě pátrají bezpečnostní složky společně s myslivci, neboť je pravděpodobné, že se na Prosečském hřebeni stále pohybuje. „Nebezpečí stále trvá a nejlepší ochranou je prevence," konstatoval jablonecký primátor Jiří Čeřovský. Proto i nadále město nedoporučuje pohyb v lese zvláště s volně pobíhajícími psy. „Nevstupujte do hustého mlází, varujte své děti," připomíná Čeřovský s tím, že obyvatelé by měli dávat pozor i v jiných lesích v okolí Jablonce, jelikož rádius teritoria takového zvířete se může přibližovat až velikosti dvou set kilometrů. „Tím, že veřejnost nebude do lesů vstupovat, nebude na zvíře pořádat hony, ani jinak ho plašit a dráždit, napomůže jejímu rychlejšímu odchytu," dodal primátor.

Odborníci tvrdí, že zvíře není bezprostředně nebezpečné a raději se člověku vyhne. Je mezinárodními úmluvami chráněné před odstřelem, může být jen odchycené. „Ozbrojené složky jsou připravené, stejně jako zvěrolékaři s narkotizačními puškami. Společně s myslivci jsme rozmístili daleko více fotopastí na zachycení pohybu šelmy a další technická opatření, která nyní nebudeme popisovat," vysvětlil plukovník Pavel Langr, vedoucí Územního odboru Policie ČR Jablonec nad Nisou.

Jestliže potkáte divokou kočkovitou šelmu, nezačněte zmatkovat. Nepřibližujte se k ní a neotáčejte se zády a hlavně neutíkejte, ale pomalu od ní couvejte pryč. 

Nové informace o pátrání: Kočkovitá šelma stále nemá majitele, naposledy viděna v Kořenově

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy
Pád do bahna v Lučanech se stal pro koně osudným
Hasiči zachraňovali v Jiřetíně jorkšíra z betonové skruže
Bernský salašnický pes blokoval D10, pak se nechal uplatit klobásami
Jablonečtí strážníci vyjeli krotit tygra, vyklubal se z něj spící manžel

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na jablonecký úřad můžete zajít i v sobotu 6. června

První červnovou sobotu, 6. 6., bude otevřená budova jabloneckého magistrátu v ulici Komenského 8. Zájemci si od 8 do 12 hodin mohou vyřídit občanské průkazy, cestovní pasy, otevřené budou i přepážky evidence obyvatel, registr řidičů a vozidel.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
KAM ZA SPORTEM: 6. 6. – 12. 6. 2020
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn