Na přehradě nejrychlejší Kozubek a Pechanová

12.08.2015 12:51:13 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na přehradě nejrychlejší Kozubek a Pechanová

Plavecký oddíl jablonecké TJ Bižuterie uspořádal již 16. ročník O´Style cupu 2015 plavání přes jabloneckou přehradu, který byl i dalším kolem Českého poháru v dálkovém plavání. Závodu se na jablonecké přehradě zúčastnilo na 120 plavců z celé ČR. Vítězem nejprestižnější a zároveň i nejdelší trati se stal plavec Bohemians Matěj Kozubek, vedoucí muž letošního pořadí Českého poháru, a mezi ženami vyhrála účastnice olympijských her a reprezentantka Jana Pechanová.

Závěrečný souboj v hlavní kategorii mužů na 10 kilometrů byl finišem jak v závodě na 100 metrů a Kozubek porazil loňského vítěze Ingedulda z Brna o 4 desetiny sekundy, a ten třetího oddílového kolegu Kútnika o 1,2 sekundy, tedy rozdílem na 10 kilometrů téměř neuvěřitelným. Šesté místo vybojoval fyzioterapeut biatlonistů ČR a bývalý plavec TJ Bižuterie Roman Karpíšek. Jablonecký plavecký oddíl měl i zastoupení v dorostenecké katergorii, kterou vyhrál Tomáš Kozubek a domácí Petr Sádovský obsadil páté místo. Mezi ženami byla nejrychlejší již zmíněná účastnice OH Jana Pechanová, osmá v Pekingu a devátá v Londýně.

Nejvíce závodníků (46) bylo odprezentováno na trati 3 km, kde byl absolutně nejrychlejší dorostenec TJ Bižuterie Kryštof Nosek, druhý byl jeho oddílový kolega Filip Zadražil. V mužské části bojovali jablonečtí Prokopové - když Matěj (1991) byl čtvrtý a jeho otec Evžen (1988) vyhrál katergorii vetránů. Úspěšná byla i domácí dorostenka Lenka Táborská, nejlepší v této katerorii a Jana Janoušková byl pátá mezi ženami.

Na „střední" trati pěti kilometrů startovalo 29 závodníků bez jablonecké účasti. Veřejného závodu na jeden kilometr se zúčastnilo 28 dospělých a dalších 18 dětí na tratích 100 až 500 metrů. Nejrychlejší byl domácí Jiří Vavruška, který chvíli před tím vyhrál Gigathlon, druhý byl, v dopoledním závodě rovněž na bedně, Pavel Mužíček třetí byl Adam Rydlo (TJ Bižuterie). Ženský závod vyhrála patnáctiletá všestranná domácí plavkyně Natálie Bělinová, před Klárou Zrůstová a třetí Iveta Marešová rovněž z Bižuterie. Veteránské kategorie vyhráli rovněž bývalí domácí plavci Tomáš Svačina a Markéta Harakaĺová.

Na nejkratších tratich 100 metrů těch nejmenších dětí vyhrály domácí naděje Matouš Martinka a Zdeňka Janatová, dvěstěmetrovu trať nejrychleji absolvovali Václav Kohout z Kladna a domácí Zuzana Táborská. „Přeborem Jablonecka" byl závod na 500 metrů, kde se o vítězství prali domácí žáci a dorostenci. Kluci měli vítěze v Janu Táborském a Kryštofu Noskovi, děvčata v Rozálii Bělinové a Kláře Holubetzové.

Nedílnou součástí sobotního plaveckého dne bylo i vyhodnocení krále a královny jablonecké přehrady 2015. Soutěž probíhá pod patronací města Jablonec nad Nisou a vítězem se stane nejúspěšnější závodník a závodnice ze součtu běžeckého závodu kolem přehrady - Běh do pohody a plavecké části před jabloneckou přehrady.

Pořadí o krále:                                              královnu:
1. Jiří Vavruška                                              1. Natálie Bělinová
2. Adam Rydlo                                                2. Kláta Zrůstová
3. Tomáš Svačina                                           3. Iveta Marešová

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči na Semilsku absolvovali cvičení zásahu u nehody se zraněnými

Dvě prověřovací cvičení zaměřená na zásah u dopravní nehody s velkým počtem zraněných osob absolvovali profesionální a dobrovolní hasiči na Semilsku. Zasahující jednotky měly za úkol po příjezdu na místo události zajištění autobusu, zabezpečení protipožárních opatření a za využití metody START (Snadná Terapie a Rychlé Třídění) vyřešit situaci, při které je na místě výrazně více zraněných osob než záchranářů. Další informace na Našem Pojizeří

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Klenoty kousek za hranicemi: ZOO, skvělé koupání i staleté památky
Aktuální opatření na linkách MHD od 1. listopadu
V jablonecké ulici Liberecká se srazilo osobní a nákladní auto
Seniorská Akademie zdraví má další absolventy
Za dívkou z hájovny a lukem z tisového dřeva na Dračí vrch

Nejčtenější články

18.10.: Odešel Jaroslav Dočkal…
18.10.: Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
18.10.: Ohlédnutí za MČR ve skoku na lyžích v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn