Na přehradě nejrychlejší Kozubek a Pechanová
12.08.2015 12:51:13 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Plavecký oddíl jablonecké TJ Bižuterie uspořádal již 16. ročník O´Style cupu 2015 plavání přes jabloneckou přehradu, který byl i dalším kolem Českého poháru v dálkovém plavání. Závodu se na jablonecké přehradě zúčastnilo na 120 plavců z celé ČR. Vítězem nejprestižnější a zároveň i nejdelší trati se stal plavec Bohemians Matěj Kozubek, vedoucí muž letošního pořadí Českého poháru, a mezi ženami vyhrála účastnice olympijských her a reprezentantka Jana Pechanová.
Závěrečný souboj v hlavní kategorii mužů na 10 kilometrů byl finišem jak v závodě na 100 metrů a Kozubek porazil loňského vítěze Ingedulda z Brna o 4 desetiny sekundy, a ten třetího oddílového kolegu Kútnika o 1,2 sekundy, tedy rozdílem na 10 kilometrů téměř neuvěřitelným. Šesté místo vybojoval fyzioterapeut biatlonistů ČR a bývalý plavec TJ Bižuterie Roman Karpíšek. Jablonecký plavecký oddíl měl i zastoupení v dorostenecké katergorii, kterou vyhrál Tomáš Kozubek a domácí Petr Sádovský obsadil páté místo. Mezi ženami byla nejrychlejší již zmíněná účastnice OH Jana Pechanová, osmá v Pekingu a devátá v Londýně.
Nejvíce závodníků (46) bylo odprezentováno na trati 3 km, kde byl absolutně nejrychlejší dorostenec TJ Bižuterie Kryštof Nosek, druhý byl jeho oddílový kolega Filip Zadražil. V mužské části bojovali jablonečtí Prokopové - když Matěj (1991) byl čtvrtý a jeho otec Evžen (1988) vyhrál katergorii vetránů. Úspěšná byla i domácí dorostenka Lenka Táborská, nejlepší v této katerorii a Jana Janoušková byl pátá mezi ženami.
Na „střední" trati pěti kilometrů startovalo 29 závodníků bez jablonecké účasti. Veřejného závodu na jeden kilometr se zúčastnilo 28 dospělých a dalších 18 dětí na tratích 100 až 500 metrů. Nejrychlejší byl domácí Jiří Vavruška, který chvíli před tím vyhrál Gigathlon, druhý byl, v dopoledním závodě rovněž na bedně, Pavel Mužíček třetí byl Adam Rydlo (TJ Bižuterie). Ženský závod vyhrála patnáctiletá všestranná domácí plavkyně Natálie Bělinová, před Klárou Zrůstová a třetí Iveta Marešová rovněž z Bižuterie. Veteránské kategorie vyhráli rovněž bývalí domácí plavci Tomáš Svačina a Markéta Harakaĺová.
Na nejkratších tratich 100 metrů těch nejmenších dětí vyhrály domácí naděje Matouš Martinka a Zdeňka Janatová, dvěstěmetrovu trať nejrychleji absolvovali Václav Kohout z Kladna a domácí Zuzana Táborská. „Přeborem Jablonecka" byl závod na 500 metrů, kde se o vítězství prali domácí žáci a dorostenci. Kluci měli vítěze v Janu Táborském a Kryštofu Noskovi, děvčata v Rozálii Bělinové a Kláře Holubetzové.
Nedílnou součástí sobotního plaveckého dne bylo i vyhodnocení krále a královny jablonecké přehrady 2015. Soutěž probíhá pod patronací města Jablonec nad Nisou a vítězem se stane nejúspěšnější závodník a závodnice ze součtu běžeckého závodu kolem přehrady - Běh do pohody a plavecké části před jabloneckou přehrady.
Pořadí o krále: královnu:
1. Jiří Vavruška 1. Natálie Bělinová
2. Adam Rydlo 2. Kláta Zrůstová
3. Tomáš Svačina 3. Iveta Marešová
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.