Na Jabloneckých tónech vystoupí Jaroslav Hutka

26.05.2019 21:41:30 | Autor: Adéla Říhová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Jabloneckých tónech vystoupí Jaroslav Hutka

Už tento týden začíná hudební festival Jablonecké tóny. Na programu má celkem 41 koncertů na různých místech v Jablonci nad Nisou. V rámci festivalu vystoupí český folkový hudebník, skladatel a písničkář Jaroslav Hutka, jablonecká rodačka Marta Kloučková nebo americká bluegrassová skupina Rapidgrass.

„O Jablonci se říká, že je městem skla a bižuterie nebo třeba sportu. Přes léto bude díky festivalu Jablonecké tóny také městem hudby. Hudba k létu patří a patří k němu i pohoda, odpočinek a setkávání s přáteli. To všechno můžete na festivalu Jablonecké tóny zažít, stačí si vybrat, kdy a kam vyrazíte," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Festival zahájí Prague Cello Quartet 28. května 2019 od 19.00 na letní scéně Eurocentra. Signatář Charty 77 Jaroslav Hutka vystoupí na Mírovém náměstí symbolicky 21. srpna, v den vpádu vojsk Varšavské smlouvy na území Československa.

Do Jablonce míří také řada zahraničních kapel. Kromě zmíněných Rapidgrass (28. 7., letní scéna Eurocentra) na festivalu například zahrají Iona Fyfe & Aidan Moodie ze Skotska (22. 8. letní scéna Eurocentra) nebo německý Munich String Band (1. 9. letní scéna Eurocentra), který pochází z partnerského města Jablonce Kaufbeuren.

Festival je rovněž příležitostí k představení interpretů z Jablonce a okolí. Přehlídkou místních talentů budou vystoupení souborů Základní umělecké školy Jablonec nad Nisou, které se konají v červnu. Ze známějších jabloneckých jmen na festivalu zahrají kapela Nautica (24. 7., Mírové náměstí) nebo Marta Kloučková (4. 8., letní scéna Eurocentra).

Na své si přijdou také milovníci vážné a duchovní hudby, kterým patří program především v jabloneckých kostelech. Vážná hudba zazní i na závěrečném koncertu festivalu v podání souboru Musica Florea a jabloneckého dětského sboru Iuventus, Gaude!, který se uskuteční 13. září na mole jablonecké přehrady.

Hudební festival Jablonecké tóny se koná od 28. května do 13. září 2019 a volně navazuje na projekty Město plné tónů a Rok české hudby. Cílem festivalu je oživit ulice Jablonce nad Nisou hudbou různých žánrů. Koncerty se konají převážně na Mírovém náměstí a letní scéně Eurocentra. Za hudebním zážitkem je možné zajít i do jabloneckých kostelů, na molo jablonecké přehrady nebo například na náměstí Dr. Farského. U většiny z 41 akcí je vstup zdarma, zpoplatněny jsou pouze koncerty Holky Elky (30. 5., Klub Na Rampě) a Phoenix Musicae (31. 5., kostel sv. Anny).

Hlavním organizátorem festivalu je statutární město Jablonec nad Nisou, spoluorganizátory jsou Eurocentrum Jablonec nad Nisou, Jablonecké kulturní a informační centrum a Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou. Finančním partnerem projektu je společnost KBS Security.
Festival se koná pod záštitou náměstka primátora Davida Mánka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební festival Jablonecké tóny startuje 28. května
Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn