Mšeno vyhrálo 3:1 derby s Velkými Hamry

05.11.2018 13:53:31 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou

V sobotním dopoledni bylo vybojováno historické derby v divizi mezi Jiskrou Mšeno a Velkými Hamry, které se uskutečnilo v jabloneckých Břízkách. Šance před zápasem byly vyrovnané, i když hosté na to byli bodově lépe a navíc jsou, i po zápase, na samotné špici soutěže.

Jiskra Mšeno - FK Velké Hamry 3:1 (1:0)

Již ve 13. kole soutěže měli oba soupeři pro zranění potíže se sestavou, ale to na kvalitě utkání nic neměnilo. Do Břízek dorazilo 633 diváků a na úvodní branku derby nečekali vůbec dlouho. Už ve 3. minutě měl dost prostoru na levé straně Daníček, před branku načasoval ideální balon pro Čížka, který střelou na bližší tyč otevřel brankový účet utkání - 1:0.

Hamrováci získávali mírnou převahu a převyšovali domácí v rychlosti i bojovnosti. Šance byly na obou stranách a balóny míjely branky jen těsně. Své kvality musel předvádět jablonecký brankář Masařík, především díky němu zůstávalo skóre stále stejné. Po čtvrthodině hry vysunul hostující Radzinevičius Rudolfa, tomu ale ve skórování zabránil právě skvělý Masařík! O deset minut později šel Rudolf znovu sám na jabloneckého brankáře, i v druhé své šanci ale vynikl strážce jablonecké svatyně a jeho střelu vyrazil! Mšeno odpovědělo až střelou Daníčka, která mířila jen doprostřed branky. Až před brankáře Hamrů se poté probil Čížek, ale zblízka trefil jen tělo gólmana Kobachidze. Velké štěstí měla Jiskra v samém závěru první půle, Rudolf nejdříve trefil břevno jablonecké branky, následnou střelu dorážejícího Šidla Masařík stačil vyrazit a z další dorážky rozezvonil tyčku Vencbauer!

Fotbalové divizní derby Jiskra Mšeno - FK Velké Hamry<br />Autor: Jiří Endler Také po změně stran pokračoval v Břízkách velmi pohledný fotbal. Vencbauer protáhl táhlou střelou Masaříka. V 55. minutě měl v brejkové situaci až příliš prostoru Vitković, ale své zakončení nasměroval jen do břevna. Těch střel hostů do brankové konstrukce až příliš - snad pět ! Průnikovou přihrávku dostal posléze střídající Žitka, v zakončení zvolil tentokrát lob přes gólmana, ale míč skončil na horní síťce branky Mšena. Až poté se dostali ke slovu i hráči Jiskry, po přihrávce Housera pálil z blízka hodně vysoko Daníček. Vedle skončila hlavička Skuhravého a jen do středu branky mířil po sólové akci Daníček. V 69. minutě vybojoval balon Štěpánek, našel na hranici vápna Daníčka, ten se kličkami prosadil přes trojici bránících hráčů Velkých Hamrů a pak z úhlu ke vzdálenější tyči vstřelil důležitou druhou branku Mšena na 2:0.

Jenže soupeř se stačil jen o čtyři minuty později vrátit do zápasu snížením, po standardní situaci Linky se míč odrazil od vzdálenější tyčky do Masaříkovi sítě na 2:1. Mšeno si udržovalo těsné vedení a dvě minuty před koncem definitivně rozhodlo. U rohového praporku zakombinovala trojice jabloneckých hráčů, následoval přesný centr Rozkovce do vápna, kde nehlídaný Munzar pečetil vítězství na 3:1.

Utkání to bylo pro oba týmy těžké, ale přineslo velmi zajímavý zápas pro přítomné fanoušky obou stran a samozřejmě i ty nezávislé. Hamry si vytvořily mnohem více šancí a potvrdily svoji pozici na špici tabulky. Zápasu nechybělo nasazení ani důraz a přišlo hodně lidí, což odpovídalo i významu derby. Mšeno se díky sobotní výhře dotáhlo na samé čelo divizní tabulky, na Velké Hamry ztrácí už jen jediný bod.

Branky: 3. Čížek, 68. Daníček, 89. Munzar - 72. Linka. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 2:3. Diváků: 633. Mšeno: Masařík - Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý - Štěpánek (89. Hartman), Rozkovec (90. Nulíček), Houser, Pelta (58. Štajner) - Čížek (53. Munzar), Daníček. Velké Hamry: Kobachidze - Barcuch, Černý, Šedý, Vencbauer (72. Macháček) - Linka, Vitkovič (68. Soukup), Rudolf, Dorničák (56. Žitka) - Radzinevičius, Šidlo.