Mezinárodní trienále JABLONEC 2020 – sklo ve všech podobách!

25.05.2020 17:46:52 | Autor: Šárka Labusová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Mezinárodní trienále JABLONEC 2020 – sklo ve všech podobách!

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2020 se zaměřuje na prezentaci toho nejlepšího, co se ve skle, bižuterii a šperku objevilo v uplynulých třech letech, a to nejen na českém trhu, ale též v oblasti umění a designu. Projekt pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou po celý rok až do dubna 2021.

Celý výstavní projekt plánovaný od března 2020 do jara 2021 s pěti výstavami a několika doprovodnými akcemi musel být s ohledem na události minulých dní omezen. „První výstavu projektu GLASS WORKS, která měla kompletně přijet z Německa, jsme museli zrušit, stejně jako slavnostní program k zahájení projektu plánovaný na sobotu 20. června," uvedla ředitelka muzea Milada Valečková.

Od tohoto termínu až do konce října bude k vidění hlavní výstava TRENDY.DESIGN.PRODUKCE, která obsadí všechny výstavní prostory muzea, včetně části nové moderní přístavby ve tvaru krystalu. „Představíme novinky z oblasti skla, bižuterie, autorského šperku a svítidel od 80 značek z 8 zemí světa. Návštěvníci budou moci dát svůj hlas vystaveným kolekcím, které je nejvíce zaujmou," řekl hlavní kurátor projektu Petr Nový. Přes léto ji doplní zábavná rodinná dílna HRÁTKY (NEJEN) SE SKLEM. Výstava MATERIÁL: SKLO - Architektura, která měla probíhat souběžně v areálu výstaviště Eurocentra, se uskuteční jen ve virtuální podobě na stránkách muzea a projektu.

Mezinárodní trienále skla a bižuterie pak bude pokračovat 19. listopadu slavnostním předáním ocenění vybraným kolekcím z výstavy TRENDY.DESIGN.PRODUKCE, o kterých rozhodnou mezinárodní komise, partneři i samotní návštěvníci. Současně budou zahájeny další dvě výstavy - REFLEXE představí zahraniční sklářské výtvarníky tvořící v České republice, DESIGNOVÁ 10⁰ zmapuje jedno desetiletí akvizičních aktivit Muzea skla a bižuterie v oblasti současného designu.

Celý program, včetně doprovodných aktivit, najdete na www.trienale-jablonec.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do skleněného krystalu budou moci návštěvníci od 20. června
Jablonecké muzeum se opět těší na návštěvníky
Rok Křišťálového údolí: desetitisíce turistů i zmínka v New York Times
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu
Křišťálové údolí láká k desítkám zážitků na jednu vstupenku
FOTO: Muzejní krystal v Jablonci je dokončen

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červenci

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn