Mezi suvenýry z Jablonce je nově i Korálkové víno
09.12.2017 08:13:03 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Návštěvníkům Jablonce nabízí turistické infocentrum nově originální Korálkové víno. Je inspirováno zdejší bižuterií, která do města láká turisty ze všech koutů světa.
Po výroční Jablonecké jablkovici přichází novinka v podobě vína. „Korálkové víno je exkluzivně vyrobeno pro Jablonecké kulturní a informační centrum ve spolupráci s vinaři z Vinařství Lednice Annovino a.s., kteří jsou našimi dvorními dodavateli. Pocházejí z Jablonce nad Nisou, mají zde podnikovou prodejnu Dům Vína a k našemu městu mají velmi hezký vztah," vysvětlila vedoucí turistického infocentra Hanka Herkommerová. „A proč právě Korálkové? Jablonec nad Nisou je ve světě proslavený výrobou bižuterie, skla a korálků. Chtěli jsme připomenout tuto tradici a tematicky rozšířit řadu jabloneckých suvenýrů. Víno je také nepostradatelným doplňkem pro romantické zimní večery na horách," dodala s úsměvem Hanka Herkommerová.
Korálkové víno je exkluzivně vyrobeno pro Jablonecké kulturní a informační centrum ve dvou variantách. Korálkové červené - Rulandské modré a Svatovavřinecké - se vyznačuje tmavou červenou barvou s vůní povidel a červeného ovoce doplněné o toustové tóny. Chuť je harmonická, sametová s mírným zbytkovým cukrem. Doporučujeme jej k pečenému vepřovému masu, k divočině i k různým úpravám hovězího. Korálkové bílé - Rulandské šedé a Tramín červený - má slámově žlutou barvu. Ve vůni se snoubí kořenitost, květnatost, medové a hrozinkové tóny. Chuť je plná, s vyšším zbytkovým cukrem, svěží kyselinou a mírnou mineralitou. Víno lze doporučit k dezertům, uzeným sýrům, paštikám.
Obě vína jsou k zakoupení výhradně v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových v Kostelní ulici 1/6 v Jablonci nad Nisou a lahev stojí 139 korun. „Víno nenabízíme jen turistům, ale samozřejmě rádi vidíme mezi našimi zákazníky také místní. Díky originální etiketě s jabloneckým motivem, je to i hezký vánoční dárek. Poprvé se víno prodávalo u příležitosti otevření výstavy Vánoční pohádky s Miloslavem Jágrem o první adventní neděli," doplnila Hanka Herkommerová. Turistické infocentrum má v sortimentu též skleněné zátky na víno s městským znakem Jablonce vyrobené společností Preciosa.
Související články
Svíčky, hudba, vánoční strom a pohádky… advent v Jablonci začíná
Jablonecké infocentrum se po úspěšném létě těší na zimu
Mapy města Jablonec už nedělají ostudu
Turistické infocentrum v Jablonci získalo certifikát kvality
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.