Jablonecké infocentrum se po úspěšném létě těší na zimu

23.11.2017 22:46:02 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké infocentrum se po úspěšném létě těší na zimu

S prvním sněhem je Jablonecké kulturní a informační centrum na novou sezonu připraveno. Po návštěvnicky úspěšném létu, infocentrum láká na zimní zážitky.

„Zájem o Jablonec má stoupající tendenci. Zatímco v roce 2015 ve vrcholné letní turistické sezoně infocentrum obsloužilo 8.419 návštěvníků, letos to bylo za stejné období 10.130. Podíl zahraničních návštěvníků činí 15%, přičemž nejčastěji to jsou turisté z Německa, Slovenska, Rakouska, Polska a Velké Británie, ale i z Francie, Španělska, Itálie Ameriky, Ruska, Japonska nebo Číny," kladně hodnotil statistiku letní sezony ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra Petr Vobořil.

„K vyšší návštěvnosti přispělo určitě i Mezinárodní trienále skla a bižuterie, jehož část probíhala v kostele svaté Anny přímo naproti infocentru. Také výstava Jablonecké moře, kterou uspořádalo Jablonecké kulturní a informační centrum, měla velký ohlas. S tou byla spojena i novinka letní sezóny - prodej rybářských povolenek, což uvítali především cizinci," dodal Vobořil.

„Snažíme se turistům vždy vyjít maximálně vstříc a doporučit další aktivity, aby se v Jablonci zdrželi co nejdéle. V letošním roce se podařilo s finanční podporou Evropské unie vydat nové propagační materiály, které odrážejí krásu Jizerských hor a jejich rozhleden i zajímavou architekturu Jablonce a historii spjatou s výrobou bižuterie, která na nás dýchne na každém kroku," řekla Hanka Herkommerová, vedoucí turistického infocentra.

Bižuterie, ať už v podobě exponátů ve zdejším muzeu nebo nákupů, bude podle zkušenosti z minulých let lákadlem i na zimní sezónu. „Bižuterie je naše stálice, a zájem o ní roste. Kde nakoupit jablonecké korálky - je jeden z nejčastějších dotazů. Často se lidé ptají i na kulturní akce, co se ve městě děje zajímavého nebo jaké jsou u nás lyžařské podmínky," popsala Herkommerová.

Jindy se zase informační centrum promění téměř v detektivní kancelář. Dotazy tipu: „Nevíte, kdo byl v Rusku jako prezident dříve, Andropov, nebo Černěnko?", nebo „Prosím vás, kde je tady ulice svatého Čecha a Anežky Floriánové", „Nevíte, kdy Amerika vstoupí do Evropské unie?", či „Nemáte k dispozici telefonní seznam na hřbitov?" nejsou v dnešní době internetu již příliš obvyklé. I přesto se čas od času objeví úsměvné dotazy. Pracovníci informačního centra se snaží v takové situaci chovat profesionálně a zároveň neztratit lidský přístup. „Jednou turisté hledali Pečemič. Po delší úvaze jsme dospěli k závěru, že shání Petřín," vzpomněla Hanka Herkommerová.

Jablonecké kulturní a informační centrum kromě zmíněného informačního servisu v zimní sezóně poskytuje i další služby, které zpříjemní návštěvu města. „Sídlíme v nejstarším stojícím jabloneckém domě, který sám o sobě nabízí krásný zážitek z prohlídky. V podkroví domu je od prosince do března zdarma přístupná nová výstava s pohádkovou zimní tematikou. Turisté si u nás mohou nakoupit originální suvenýry, mapy nebo regionální literaturu. Samozřejmostí je u nás možnost přístupu na internet a bezbariérové WC s přebalovacím pultem. Úroveň našich služeb potvrzuje prestižní certifikát Českého systému kvality, jehož nositelem je Jablonecké kulturní a informační centrum od roku 2014," uzavřel Petr Vobořil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mapy města Jablonec už nedělají ostudu
Turistické infocentrum v Jablonci získalo certifikát kvality
Cena za nejlepší mapu míří do Jablonce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace