Koncertoval Lafata a nováčci

17.04.2011 19:22:50 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Budějovičtí jsou na tom v tabulce jo a ne a není divu, že do Jablonce přijeli s chutí. Však také úvodních 12 minut nepustili domácí prakticky na svou polovinu, nešetřili pohybem a kombinací a proti nim domácí vypadali jakoby dožívali svůj druhopoločasový olomoucký sen.

Jenže ve 12. minutě po faulu Beneše odnesli na nosítkách budějovického střelce Ondráška, minutu na to Vošahlíkův centr prodloužil k tyči hlavou Piták a tam se objevil Lafata a jak dostal míč do sítě, to ví jen on - 1:0.

Komňackého hochy ten gól uklidnil až příliš a tak z utkání bez pohybu a agresivity vyčuhovaly jednotlivosti, ale ty stály zato ! Ve 27. otřásl Kovařík břevnem, ve 34. zlikvidoval Pitákovo sólo Kučera a ve 36. se povedla akce i přihrávka Jarolímovi a Lafata mohl oslavit svůj gól č.14. Ve 39. měl Lafi další tutovku. Kučera byl proti, ale v poslední minutě jablonecký ostrostřelec svůj hatrik zkompletoval: Horejš srazil Pitáka a Lafi penaltu proměnil s přehledem suveréna a zaokrouhlil svoji ligovou letošní bilanci na číslu 15 ! Tolik ligových gólů dal za Jablonec jenom legendární Ruda Svoboda v ročníku 1974/5 !

Po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí si to strkali tam, kde je hosté moc neobtěžovali a tak rušno začalo být až když Komňacký střídal. Postupně poslal na hřiště Vaňka, Kocourka a Třešňáka. Nejprve se dostal vtipně do šance Loučka v 71., ale jistému gólu zabránil na brankové lajně Černák. A pak začalo představení střídajících mladíků: Vaněk v 77. poslal nádherný balon do šibenice Kučerovy brány a bylo co oslavovat, byl to jeho první ligový gól ! Vaněk mohl dát i druhý, ale po sóle se zaskvěl golman Kučera. Závěrečný koncert mladíků korunoval další střelecký debutant Kocourek, když vtipně zužitkoval přihrávku právě Vaňka - 5:0.

Zápas s výbornými momenty tak skončil střeleckou exhibicí a dát tři hatriky za půlku soutěže, tak to se v Jablonci zatím nikomu v historii nepodařilo. A podařilo se to vůbec jinde? Zkrátka David Lafata opět uchvátil jablonecké ochozy.