Jiří Zemler a Milan Fukal v Klubu legend jabloneckého FK

01.11.2016 08:56:41 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jiří Zemler a Milan Fukal v Klubu legend jabloneckého FK

Před zápasem proti Slavii byl rozšířen jablonecký Klub legend o dva mimořádné fotbalisty historie jabloneckého fotbalu - Jiřího Zemlera a Milana Fukala.

K zakládající dvanáctce byli do Klubu legend uvedeni dva noví členové. Z rukou prezidenta klubu Andrého Krufa a výkonného ředitele Petra Flodrmana převzali čestnou plaketu a historický dres dva velcí patrioti. V neděli vstoupili do vybrané společnosti bývalý skvělý brankář Jiří Zemler a stále ještě aktivní obránce Milan Fukal.

45300/prev_1477987503_fuki.jpg Klub legend s celkem dvanácti zakládajícími členy byl založen před rokem u příležitosti oslav výročí 70 let od založení jabloneckého klubu. Společenství významných postav historie klubu se tak rozroste na čtrnáct osob.

Milan Fukal

(* 16. 5. 1975)
Rodák z Kokonína je jedním z nejslavnějších odchovanců jabloneckého klubu, kde působil od svých dvanácti let. Brzy také dostal šanci v dospělém týmu, kam se nastálo prosadil po vojně v druhé polovině devadesátých let. Tehdy se stal oporou zadních řad úspěšného jabloneckého výběru za trenéra Kotrby. Talentovaného obránce s čichem na góly si vyhlédla Sparta, v jejímž dresu dokonce nakoukl do Ligy mistrů a díky startům za reprezentaci si brzy řekl o zahraniční angažmá. V roce 2000 přestoupil do německého Hamburku a v Bundeslize si nakonec připsal v pěti sezónách více než sto zápasů. V roce 2006 se vrátil do Jablonce a po tříletém působení v rakouském Kapfenbergu ještě okusil naposledy českou nejvyšší soutěž v Hradci Králové.

Jiří Zemler

(* 13. 4. 1939)
Brankářská legenda jabloneckého fotbalu šedesátých let, rodák z Anděla Strážce nad Rychnovem s brankářským talentem od pánaboha, začala kariéru právě v Rychnově a už od žáků se tam Zemler potkával s vrstevníkem Václavem Halamou. S ním také brzy putoval přes kopec do Jablonce, kde silná generace vykopala dorosteneckou ligu. Vojnu si Zemler odkroutil v Českých Budějovicích a po návratu na Střelnici vytvořil slavnou brankářskou dvojici s Jardou Rouskem. Společně tvořili pilíř mužstva, které pro Jablonec v roce 1963 poprvé vybojovalo druhou ligu. Slavnou partu trenéra Čulíka ale brzy potom opustil a vrcholnou kariéru zakončil v Liberci či později ve Velkých Hamrech, ve Mšeně nebo v Libochovicích.

Dosavadní členové Klubu legend:

Max Adamíra, Ladislav Čulík, Jaroslav Dočkal, Václav Halama, Zdeněk Jánoš, David Lafata, Petr Majer, Ladislav Novák, Miroslav Pelta, Oldřich Polák, Rudolf Svoboda, Luboš Šrejma.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Střelnici se zase vrátil fotbal

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT