Jablonec rozezpívala ABBA

28.05.2020 19:35:06 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec rozezpívala ABBA

Řeč je samozřejmě o revivalové kapele ABBA stars ve složení Michal Vaněk, Dan Dobiáš, Anna Baťková a Genny Ciatti, kteří zavítali do našeho města na pozvání ředitele Městského divadla Jablonec Pavla Žura.

Ten se pustil do projektu ´Divadlo pro 100´s neuvěřitelným nasazením a díky němu a jeho týmu náš kulturní stánek otevřel své brány po koronavirové krizi jako první v republice a i nadále patří mezi nejaktivnější divadla v zemi. V rámci projektu Divadlo pro 100 mají zájemci jedinečnou příležitost znovu se po odmlce nadechnout kulturní atmosféry v našem krásném secesním stánku a pro ty, na něž se (především díky nutnosti dodržování bezpečnostních opatření) nedostane, je zde ještě možnost, shlédnout koncerty na YouTube, jelikož jsou zároveň přenášeny on line.

Jak jsme již uvedli, tentokrát to u nás rozparádila ABBA stars a je nad slunce jasnější, že pecky švédské popové skupiny přilákaly do divadla Jablonečany, kteří je znají slovo od slova. Mezi dospělými se ovšem našlo i několik dětí, které se ovšem bavily stejně dobře jako dospělí. Holčička v první řadě, která se původně ostýchala zatleskat, nakonec v závěru tančila na pódiu spolu se zpěváky, a malý Toník se zase, pod dojmy písně, hrdě hlásil ke své lásce Alence ze školky.

ABBA stars v jabloneckém divadle<br />Autor: Martin Kubišta O tom, že to ABBA stars umí roztočit, jsme se přesvědčili již v létě loňského roku, kdy to tato čtveřice rozbalila na Slunečních lázních u naší krásné přehrady. V divadle sice chyběl prostor pro pořádný tanec, ale i tak se tleskalo, dupalo, pohupovalo a dámy z prvního balkónu dokonce předvedly slušnou choreografii tance ´od pasu nahoru´. O co nám bylo upřeno na pohybu, o to nám naopak bylo přidáno na humoru, hláškách a ´lidském povídání´. A tak jsme s protagonisty probrali svá kila, nabytá v období karantény, spotřebu alkoholu, své aktuální lásky a mnoho dalších zajímavých věcí. A mezi tím zněly hity jako Dancing Queen, Chiquitita, Fernando, Mamma Mia, Super Trouper či Waterloo.

A řeknu vám, báječný večer to byl. Navzdory vynechaným řadám, navzdory rouškám a navzdory strachu, který nás ještě donedávna obklopoval. A já jsem si dobře všimla devadesátileté divačky z Jablonce, říkejme jí třeba Boženka (jelikož nechtěla být jmenovaná), která tleskala a vlnila se jako dvacetiletá a nad rouškou byly vidět její smějící se oči. A takhle na nás kapela ABBA stars zapůsobila. V závěru jsme stáli všichni, každý alespoň trochu ´potrsával´ a ovace nebraly konce. Děkujeme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Magda Malá přivezla do Jablonce krásné melodie i pohodovou atmosféru
Boss Babiš obnovil činnost divadel v celé České republice
Na Slunkách to žilo hudbou a dobrou náladou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
Tip na výlet v našem kraji, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Na led vyjedou jablonečtí hokejisté až v polovině srpna

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
10.07.: Do Jablonce míří Pilař a Hrubý

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn