Helena Erbenová mistryní světa v terénním triatlonu

14.07.2013 09:22:21 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Nová Ves nad Nisou,Jablonec nad Nisou

Helena Erbenová mistryní světa v terénním triatlonu

Obyvatelka Nové Vsi nad Nisou a členka jabloneckého bike teamu Eleven Helena Erbenová, se v nizozemském Haagu stala mistryní světa v terénním triatlonu. Zvítězila suverénním způsobem a je první Češkou, která se raduje z tohoto titulu.

V závodě pořádaném triatlonovou organizací ITU se uděluje titul mistryně světa v terénním triatlonu a v Haagu se bojovalo na tratích 1 kilometr plavání, 26 kilometrů na horském kole a 9 kilometrů běhu v terénu a vzhledem k lokalitě se jednalo o rovinatý závod.

Česká reprezentantka v úvodní části ztratila na nejrychlejší plavkyni více než minutu a půl, ale toto manko velmi rychle smazala. Na kole i v závěrečném běhu byla suverénně nejrychlejší a s velkým přehledem zvítězila. Helena 26 kilometrů na horském kole zvládla za 1:25:53 a druhé nejrychlejší Renatě Bucherové nadělila tři a půl minuty. Podobný scénář měla i běžecká část a česká reprezentantka navyšovala své vedení. V této části na ni i druhá nejrychlejší běžkyně Lesley Patersonová ztratila přes dvě minuty.

V cíli závodu zvítězila Erbenová před druhou Britkou Lesley Patersonovou o více než pět minut a raduje se z prémie 4375 eur, což je v přepočtu více než sto deset tisíc korun, což alespoň trochu přikryje náklady na téměř každotýdenní cestování za závodu tohoto druhu.Třetí místo bere Kanaďanka Chantell Widneyová.

"Ještě že se nám na poslední chvíli podařilo sehnat gumy na písek, bez nich by to bylo ještě mnohem horší. Trať sice placatá, ale ten písek z toho udělal peklo. Jsem moc šťastná, že jsem vyhrála. Na kole jsem spadla a písek měla snad úplně všude, ale kolo bylo v pohodě a sedřená noha taky. Pak přišel běh, a to bylo ještě dvakrát horší. Devadesát procent v hlubokém písku. Ale nakonec to vyšlo. Bylo nádherné vystoupat na nejvyšší stupínek a poslechnout si českou hymnu. Děkuji všem, kteří mně věřili. Tohle vítězství věnuji svojí mamince a dcerce Mariánce," řekla po závodě šťastná Erbenová.

V holandském Haagu se Heleně Erbenové daří, protože téméř přesně na den se zde loni stala i mistryní Evropy v této triatlonové disciplíně.

Výsledky: MS v terénním triatlonu, Haag, Nizozemí

Ženy: 1. Helena Erbenová (ČR) 02:22:11, 2. Lesley Patersonová (Brit.) 02:27:25, 3. Chantell Widney (Kan.) 02:30:43, 4. Renata Bucherová (Švýcarsko) 02:34:16, 5. Jacqueline Slacková (Brit.) 02:36:44.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Helena Erbenová vyhrála ve Francii a vede Evropský pohár

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT