Helena Erbenová mistryní světa v terénním triatlonu

14.07.2013 09:22:21 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Nová Ves nad Nisou,Jablonec nad Nisou

Helena Erbenová mistryní světa v terénním triatlonu

Obyvatelka Nové Vsi nad Nisou a členka jabloneckého bike teamu Eleven Helena Erbenová, se v nizozemském Haagu stala mistryní světa v terénním triatlonu. Zvítězila suverénním způsobem a je první Češkou, která se raduje z tohoto titulu.

V závodě pořádaném triatlonovou organizací ITU se uděluje titul mistryně světa v terénním triatlonu a v Haagu se bojovalo na tratích 1 kilometr plavání, 26 kilometrů na horském kole a 9 kilometrů běhu v terénu a vzhledem k lokalitě se jednalo o rovinatý závod.

Česká reprezentantka v úvodní části ztratila na nejrychlejší plavkyni více než minutu a půl, ale toto manko velmi rychle smazala. Na kole i v závěrečném běhu byla suverénně nejrychlejší a s velkým přehledem zvítězila. Helena 26 kilometrů na horském kole zvládla za 1:25:53 a druhé nejrychlejší Renatě Bucherové nadělila tři a půl minuty. Podobný scénář měla i běžecká část a česká reprezentantka navyšovala své vedení. V této části na ni i druhá nejrychlejší běžkyně Lesley Patersonová ztratila přes dvě minuty.

V cíli závodu zvítězila Erbenová před druhou Britkou Lesley Patersonovou o více než pět minut a raduje se z prémie 4375 eur, což je v přepočtu více než sto deset tisíc korun, což alespoň trochu přikryje náklady na téměř každotýdenní cestování za závodu tohoto druhu.Třetí místo bere Kanaďanka Chantell Widneyová.

"Ještě že se nám na poslední chvíli podařilo sehnat gumy na písek, bez nich by to bylo ještě mnohem horší. Trať sice placatá, ale ten písek z toho udělal peklo. Jsem moc šťastná, že jsem vyhrála. Na kole jsem spadla a písek měla snad úplně všude, ale kolo bylo v pohodě a sedřená noha taky. Pak přišel běh, a to bylo ještě dvakrát horší. Devadesát procent v hlubokém písku. Ale nakonec to vyšlo. Bylo nádherné vystoupat na nejvyšší stupínek a poslechnout si českou hymnu. Děkuji všem, kteří mně věřili. Tohle vítězství věnuji svojí mamince a dcerce Mariánce," řekla po závodě šťastná Erbenová.

V holandském Haagu se Heleně Erbenové daří, protože téméř přesně na den se zde loni stala i mistryní Evropy v této triatlonové disciplíně.

Výsledky: MS v terénním triatlonu, Haag, Nizozemí

Ženy: 1. Helena Erbenová (ČR) 02:22:11, 2. Lesley Patersonová (Brit.) 02:27:25, 3. Chantell Widney (Kan.) 02:30:43, 4. Renata Bucherová (Švýcarsko) 02:34:16, 5. Jacqueline Slacková (Brit.) 02:36:44.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Helena Erbenová vyhrála ve Francii a vede Evropský pohár

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT