Florbalisté Jablonce ani po 5. kole neztratili jediný bod

23.10.2011 16:48:45 | Autor: Martin Vosáhlo | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve 4. a 5. kole přivítali florbalisté Jablonce v Tanvaldě mužstva Rokycan a Plzně. První zápas proti Rokycanům měli domácí hráči již od začátku ve svých rukou a pět minut před koncem vedli 7:2. Poté přišla slabší pětiminutovka a hosté třemi brankami korigovali na 7:5. Druhý zápas Jablonec jasně ovládl a první třetinu vyhrál 7:1. Celý zápas pak skončil vysokou výhrou 13:3.

1. FbK Jablonec nad Nisou - FbC Sokol Rokycany 7:5 (1:0, 3:2, 3:3)

V sobotním utkání přivítali florbalisté Jablonce v Tanvaldě mužstvo Rokycan. Na první gól se čekalo poměrně dlouho a velkou šanci měli v 9. minutě domácí, kteří hráli přesilovku po vyloučení hostujícícho Peterka. Přesilovku se ještě nepodařilo využít, ale přesto to byli domácí, kdo šel do vedení. Po přihrávce Ondřeje Kujana skóroval Měkota. Vyrovnat mohli hosté o dvě minuty později, když dostali taky šanci zahrát si přesilovou hru, vyloučen byl Strýček.

Florbalisté 1 FBC Campus Jablonec hostili FBC Rokycany

Hned úvod druhé třetiny se domácím povedl na výbornou a po dvanácti vteřinách zvýšil na 2:0 Sekyra. Poté následovaly dvě přesilové hry, které ovšem zůstaly bez využití. Branky začaly znovu padat až v druhé polovině utkání. Do tříbrankového vedení dostal Jablonec v 31. minutě opět Pavel Sekyra. Hosté korigovali v 34. minutě brankou Vlacha. Domácí tým ale v poslední minutě druhé třetiny opět vedl o tři branky, když bratrovu přihrávku využil Marek Kujan. Ani tentokrát se Jablonci nepovedlo udržet odstup tří branek a ještě do konce třetiny stihli hosté zásluhou Topinky vyrovnat.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny zkompletoval hattrick Sekyra a Jablonec opět vedl o tři branky. Hosté dostali o minutu později šanci na snížení výsledku, když se na trestnou lavici poroučel Hašek, ale přesilové hry se tento zápas ani jednomu týmu nedařily a tak skóre zůstávalo nezměněno. V 51. minutě přidal svou čtvrtou branku Sekyra a když o minutu později zvyšoval již na 7:2 Ondřej Kujan, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Hosté ovšem utkání nevzdali a v poslední pětiminutovce třemi brankami utkání zdramatizovali a domácí byli rádi, že udrželi alespoň vítězství 7:5.

Branky Jablonce (asistence): 14:54 Daniel Měkota (Ondřej Kujan), 20:12 Pavel Sekyra, 30:29 Pavel Sekyra (Jan Drnec), 39:03 Marek Kujan (Ondřej Kujan), 43:28 Pavel Sekyra, 51:48 Pavel Sekyra (Jan Drnec), 52:24 Ondřej Kujan (Marek Čeřovský). Rozhodčí: Valenta, Žďarský. Vyloučení: 3:2. Využití 0:0. Střely: 32:26. Počet diváků: 31.
Sestava Jablonce: Lukáš Javůrek - Schlindenbuch, Čeřovský, Škodný, Hašek, Čurda, Chlistovská - Pospíšil, Řeřicha, Háva, Ondřej Kujan, Marek Kujan, Měkota, Jelínek, Strýček, Hadrbolec, Drnec, Král, Sekyra

1. FbK Jablonec nad Nisou - Slavia VŠ Plzeň 13:3 (7:1, 4:2, 2:0)

Nedělní utkání proti soupeři z Plzně začali domácí ve velkém stylu a již po čtyřiceti vteřinách vedli brankou kanonýra Sekyry. Ve třetí minutě už vedl FbK 2:0, když po Sekyrově asistenci skóroval Háva. V 8. minutě měli hosté výhodu přesilové hry, ale vylouření Čurdy zůstalo nevyužité. Už na 3:0 zvyšoval ve 12. minutě Ondřej Kujan a když Pavel Sekyra přidal v 13. minutě čtvrtou branku, hosté se rozhodli vystřídat brankáře. V té samé minutě se jim podařilo i skórovat, na 4:1 snižoval Červenka. Náhradní hostující brankář ale v brance nebyl ještě ani minutu, a už lovil míček ze své sítě po střele Krále. V 18. minutě zkompletoval Sekyra svůj hattrick a v téže minutě již na 7:1 zvyšoval druhou brankou Ondřej Kujan.

V třetí minutě druhé třetiny domácí po brance Měkoty vedli již 8:1. V 27. minutě přidal třetí branku utkání i Ondřej Kujan, který využil přesilovou hru. V 31. minutě již domácí tým vedl 10:1, svou druhou branku v utkání vstřelil Háva. Hosté poté využili pětiminutové vyloučení domácího Chlistovského a brankami Kubince a Šimice snížili na 10:3. V 35. minutě pak domácí ve čtyřech načali druhou desítku gólů, trefil se Strýček.

Ve třetí třetině čekali diváci na branku 105 vteřin, poté Jelínek zvýšil na 12:3. Konečnou podobu výsledku dal tentýž hráč v přesilové hře v 49. minutě. Posledních deset minut už se pouze dohrávalo a další branky nepřibyly. Domácí trenér zhodnotil utkání následovně: „První dvě třetiny ukázaly, co se učíme na tréninku, výborný výkon, třetí třetina bohužel už jen údržba, zde je potřeba zlepšit nasazení i za rozhodnutého stavu."

Branky Jablonce (asistence): 00:39 Pavel Sekyra (Pavel Řeřicha), 02:58 Lukáš Háva (Pavel Sekyra), 11:34 Ondřej Kujan (Marek Čeřovský), 12:49 Pavel Sekyra (Jan Drnec), 13:42 Michal Král (David Strýček), 17:10 Pavel Sekyra (Pavel Řeřicha), 17:39 Ondřej Kujan (Marek Škodný), 22:53 Daniel Měkota (Ondřej Kujan), 26:51 Ondřej Kujan (Marek Kujan), 30:11 Lukáš Háva, 34:58 David Strýček (Tomáš Jelínek), 41:45 Tomáš Jelínek, 48:06 Tomáš Jelínek (David Pospíšil). Rozhodčí: Kulhánek, Michálek. Vyloučení: 1:2 + Chlistovský 5 minut. Využití 2:2. Střely: 35:24. Počet diváků: 30.
Sestava Jablonce: Petr Bárta - Schlindenbuch, Čeřovský, Škodný, Čurda, Chlistovská - Pospíšil, Řeřicha, Háva, Ondřej Kujan, Marek Kujan, Měkota, Jelínek, Strýček, Hadrbolec, Drnec, Král, Sekyra