Eva Šafaříková v Anconě Mistryní Evropy na krátkých překážkách

07.04.2016 11:57:27 | Autor: Václav Novotný, Eva Šafaříková | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Eva Šafaříková v Anconě Mistryní Evropy na krátkých překážkách

Ve dnech 29. 3. - 4. 4. 2016 se uskutečnilo v Anconě v Itálii 11. ročník halového mistrovství Evropy v atletice ve veteránských kategoriích. Jablonecká překážkářka Eva Šafaříková v kategorii 40+ vyhrála titul halové Mistryně Evropy časem 8.81 s.

O samotném mistrovství sama řekla:

Po příjemné zkušenosti z ME veteránů v roce 2012 v Žitavě a 2013 v San Sebastiánu, kde jsem získala dvě stříbrné medaile na 60 metrů a 60 metrů překážek, jsem se rozhodla připravit po mateřské dovolené na další mistrovství do Itálie v Anconě. Tentokrát s cílem získat dvakrát zlato. Slíbila jsem to také svým malým svěřencům, které již druhým rokem trénuji.

Příprava probíhala všelijak, v rámci možností rodiny, práce a dvou dětí. Snažila jsem se držet hesla méně znamená více, ale moje vlastní cílevědomost mě v tom často bránila.

Do závodní sezóny jsem vstoupila vcelku úspěšně na začátku února halovou středou v Jablonci. Na dalších závodech se mi už tak nedařilo, ačkoli tréninky krátce před mistrovstvím ukazovaly celkem dobrou formu. Chyběla mi konkurence v mojí kategorii a chuť závodit. O to víc jsem se těšila na pořádný závod...

Do Ancony jsem odcestovala s jasnými ambicemi, ale popravdě i s lehkými pochybami, zda jsem udělala maximum. Cestovali jsme autem s partnerem a dalšími dvěmi zasloužilými veterány bezmála 11 hodin, což bylo velice náročné.

Na místo jsme dorazili den před závodem. Kolem haly a atletického stadionu se nedalo pomalu ani zaparkovat. Všichni se přijeli odprezentovat, okouknout halu a okolí stadionu pro rozcvičení, včetně nás.

Po tak dlouhé cestě jsem se potřebovala rozhýbat a protáhnout, ale pocity nebyly zrovna pozitivní, věřila jsem, že další den už budou. 

V mojí celkově druhé věkové kategorii 40+  se na 60 metrů přihlásilo 24 žen z různých zemí Evropy. Byly jsme tam čtyři s časem pod 8 s. Rozběh jsem o setinku vyhrála za 7,98 s nad favoritkou z Rumunska, ale bohužel jsem těsně před cílem ucítila hýžďový sval!

Finále mělo být druhý den odpoledne, rozhodla jsem se nenastoupit, ačkoli jsem měla druhý nejlepší čas a raději se šetřit a léčit na moji hlavní disciplínu 60 metrů překážek. Na léčbu jsem měla pouze dva dny, byly to dny nervů a pochyb, ale díky podpory a pomoci lidí, kteří kolem mě byli, jsem to zvládla. 

Do finále na překážky jsem se dostala hladce po vítězství v rozběhu. 

Sobotní finále jsem i po dvou ulitých startech soupeřek vyhrála byť o prsa s Portugalkou a bronzovou již zmiňovanou Rumunkou. S časem 8,81 s jsem spokojená, ačkoli jsem na začátku sezóny měla jinou představu, ale po zranění svalu jsem štastná, že to takto dobře dopadlo a čas, který jsem tomu věnovala na úkor rodiny a dvou dcer se zúročil. Dcery se spolu s dětmi, které trénuji, těšily ze zlaté, krásně barevné medaile.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn