Dvořák je favoritem víkendového šampionátu sdruženářů v Harrachově

20.03.2013 08:43:36 | Autor: vz | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Dvořák je favoritem víkendového šampionátu sdruženářů v Harrachově

České sdruženáře čeká tento týden vrchol domácí sezony. V pátek 22. března se v Harrachově uskuteční mistrovství republiky v severské kombinaci a start kompletní špičky zatím komplikují pouze zdravotní problémy Tomáše Slavíka.

Slavík je současně držitelem posledního národního titulu z roku 2011, neboť loni se kvůli špatným klimatickým podmínkám šampionát nekonal.

V Harrachově mají muži, junioři a starší dorostenci na programu od 9 hodin nejprve oficiální trénink na můstku HS 90 a hned poté absolvují soutěžní kolo. Hodinu po poledni vyrazí na dvoukilometrový okruh pod Čerťákem, který musejí zdolat pětkrát, přičemž startovat budou v časových rozestupech propočítaných po skoku Gundersenovou metodou.

„Přiznám se, že už toho máme všichni plné zuby! Sezona byla dlouhá a náročná a psychicky nám nepřidal ani její nepříliš vydařený závěr vlivem nejrůznějších onemocnění. Reprezentanti však patří k favoritům a uvědomují si, že národní mistrovství je jednou z mála příležitostí, jak se představit domácím příznivcům," přiznal reprezentační trenér Luděk Šablatura.

Ve startovním poli budou ze širšího kádru chybět dlouhodobě zranění Aleš Vodseďálek a Lukáš Havránek. Nejistá je však také účast Tomáše Slavíka, jemuž se před závěrečným finále Světového poháru na Holmenkollenu obnovily bolesti zad.

„Snažím se dát dohromady, jezdím k fyzioterapeutovi do Prahy a rád bych závodil. Problémy se zády jsem míval i dříve, ale posledních pět-šest let mi daly pokoj. Objevily se znovu hned při první rozcvičce na Holmenkollenu, proto jsem do závodu vůbec nemohl nastoupit. Definitivně se rozhodnu ve čtvrtek ráno," vysvětlil Tomáš Slavík, poslední český sdruženářský šampion z roku 2011.

Mezi hlavní aspiranty na zlato patří další závodníci Dukly Liberec - Pavel Churavý a především Miroslav Dvořák, dvanáctý muž celkové klasifikace tohoto ročníku Světového poháru. Na své zkušenější kolegy se nepochybně pokusí vytáhnout i momentálně největší česká sdruženářská naděje, v dubnu sedmnáctiletý Tomáš Portyk z Lomnice nad Popelkou.

„V porovnání se začátkem sezony jsem na tom hůře, ale určitě v Harrachově odevzdám maximum. Titul mě samozřejmě láká. Mistrovství republiky už sice nejsou takové nervy jako Světový pohár, ale určitě se na nás budou chtít vytáhnout ostatní soupeři. Bude to pro ně ideální příležitost, aby si porovnali svou aktuální výkonnost a překvapili," řekl Miroslav Dvořák, mistr České republiky z roku 2010.

V pátek 22. března začíná v Harrachově mistrovství ČR v severské kombinaci od 9 hodin skokem na můstku HS 90, od 13 hodin se uskuteční běžecká část závodu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí
Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka

Nejčtenější články

27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn