Dvořák je favoritem víkendového šampionátu sdruženářů v Harrachově

20.03.2013 08:43:36 | Autor: vz | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Dvořák je favoritem víkendového šampionátu sdruženářů v Harrachově

České sdruženáře čeká tento týden vrchol domácí sezony. V pátek 22. března se v Harrachově uskuteční mistrovství republiky v severské kombinaci a start kompletní špičky zatím komplikují pouze zdravotní problémy Tomáše Slavíka.

Slavík je současně držitelem posledního národního titulu z roku 2011, neboť loni se kvůli špatným klimatickým podmínkám šampionát nekonal.

V Harrachově mají muži, junioři a starší dorostenci na programu od 9 hodin nejprve oficiální trénink na můstku HS 90 a hned poté absolvují soutěžní kolo. Hodinu po poledni vyrazí na dvoukilometrový okruh pod Čerťákem, který musejí zdolat pětkrát, přičemž startovat budou v časových rozestupech propočítaných po skoku Gundersenovou metodou.

„Přiznám se, že už toho máme všichni plné zuby! Sezona byla dlouhá a náročná a psychicky nám nepřidal ani její nepříliš vydařený závěr vlivem nejrůznějších onemocnění. Reprezentanti však patří k favoritům a uvědomují si, že národní mistrovství je jednou z mála příležitostí, jak se představit domácím příznivcům," přiznal reprezentační trenér Luděk Šablatura.

Ve startovním poli budou ze širšího kádru chybět dlouhodobě zranění Aleš Vodseďálek a Lukáš Havránek. Nejistá je však také účast Tomáše Slavíka, jemuž se před závěrečným finále Světového poháru na Holmenkollenu obnovily bolesti zad.

„Snažím se dát dohromady, jezdím k fyzioterapeutovi do Prahy a rád bych závodil. Problémy se zády jsem míval i dříve, ale posledních pět-šest let mi daly pokoj. Objevily se znovu hned při první rozcvičce na Holmenkollenu, proto jsem do závodu vůbec nemohl nastoupit. Definitivně se rozhodnu ve čtvrtek ráno," vysvětlil Tomáš Slavík, poslední český sdruženářský šampion z roku 2011.

Mezi hlavní aspiranty na zlato patří další závodníci Dukly Liberec - Pavel Churavý a především Miroslav Dvořák, dvanáctý muž celkové klasifikace tohoto ročníku Světového poháru. Na své zkušenější kolegy se nepochybně pokusí vytáhnout i momentálně největší česká sdruženářská naděje, v dubnu sedmnáctiletý Tomáš Portyk z Lomnice nad Popelkou.

„V porovnání se začátkem sezony jsem na tom hůře, ale určitě v Harrachově odevzdám maximum. Titul mě samozřejmě láká. Mistrovství republiky už sice nejsou takové nervy jako Světový pohár, ale určitě se na nás budou chtít vytáhnout ostatní soupeři. Bude to pro ně ideální příležitost, aby si porovnali svou aktuální výkonnost a překvapili," řekl Miroslav Dvořák, mistr České republiky z roku 2010.

V pátek 22. března začíná v Harrachově mistrovství ČR v severské kombinaci od 9 hodin skokem na můstku HS 90, od 13 hodin se uskuteční běžecká část závodu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.

Josef Šír: Smrt si jej našla mezi knihami

Letos uplyne 100 let od úmrtí „spisovatele Krkonoš" Josefa Šíra (1859-1920). Knihovna Krkonošského muzea Správy KRNAP, která vlastní Šírovo mnohosvazkové dílo, chce v letošním roce tuto výjimečnou osobnost různými cestami připomenout. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Platby nájmů v nebytových prostorách se v Jablonci odloží do července
Kraj se zapojí do kampaně na podporu autistů alespoň symbolicky
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Místní poplatky se v době nouzového stavu posouvají do 30. června

Nejčtenější články

30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn