Dva góly a dvě červené

14.02.2016 08:24:10 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Že to bude jednoduché, to se nečekalo a ono to také jednoduché nebylo. Ačkoli hrála sestava z prvních poločasů posledních přípravných zápasů, přesto mě hra na jednoho útočníka a dva defenzivní halvy doma proti Jihlavě poněkud překvapila.

FK Jablonec - Vysočina Jihlava 2:0 (0:0)

Hráči se prezentovali v těchto sestavách:

FK Jablonec: Bárta - Kysela, Pernica, Beneš, Karavajev - Hübschman - Masopust (53. Trávník), Pospíšil (53. Doležal), Greguš, Breda (73. Mihálik) - Tecl. Náhradníci: Valeš - Matěj Hanousek, Rossi, Kubista.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš (45+2. Rakovan) - Vaculík, Krejčí, Šourek, Mišůn - Kučera, Hronek - Kukoľ, Bazal (66. Jungr), Šulek - Voltr (82. Fulnek). Náhradníci: Kryštůfek, Urdinov, Demeter, Dvořák.

Zpočátku nic nenasvědčovalo nějaké velké změně oproti Šilhavému. Hosté bojující o záchranu v lize prostě bojovali a v mnoha chvílích si s míčem a přihrávkou tykali viditelně úspěšněji než domácí. Diváci registrovali dvě významné změny v sestavě, tou první byl v přípravě výborný gólman Bárta, tou druhý mladý talent Breda. Byl to právě Breda, co v 17. výborně vystřelil, ale míč šel těsně nad břevno. Ve 25. unikl Tecl, hnal se do vápna, ale na jeho hranici ho Kukol srazil. Viděl za to červenou, hosté šli do deseti a trestný kop Breda poslal do tyče! Poslední šancí půle byl a trma vrma ve 44. minutě, to nejprve Hübschman dal do Hanuše a Karavajevova dohrávka skončila na tyči!

<br />Autor: Antonín Bělonožník Po obrátce trenér střídal, do hry přišel na hrot Doležal a Jablonec se nadechl k velkému tlaku. V 58. si celá Střelnice oddechla, to když Pernica se ve vápně nejlépe zorientoval a prudkou střelou dal první jarní gól - 1:0. Hosté i v deseti zlobili a měli smůlu, Voltr byl ve vápně sražen, ale Lerch byl k domácím velkorysý. Pak se ještě zaskvěl Greguš pěknou střelou z dálky, ovšem Rakovan, který nahradil v jihlavské bráně zraněného Hanuše chytat umí a vyrazil na roh!

V 63. minutě v oslabení hrající Jihlava měla blízko ke gólu, byl to Hronek co se ještě nedávno učil fotbal v Jablonci, šel sám na Bártu, ale jeho reflex byl znamenitý. V 72. minutě měli Jihlavští opět blízko ke gólu, když Vaculík překvapivě z velké dálky vystřelil a míč se otřel o horní tyč Bártovy brány. Rozhodnutí přišlo v 78. minutě, opět byl u toho Standa Tecl, někdejší jablonecký hráč Krejčí s ním svedl ve vápně souboj, oba hráči upadli a sudí Lerch Krejčímu ukázal červenou, pak ještě Šulkovi za protesty žlutou a ukázal na punťu: míč si postavil Tecl a Rakovanovi nedal šanci, penaltu proměnil a zápas rozhodl na 2:0.

Závěrečné minuty diváky nenadchly, domácí nevyužili příležitosti, aby soupeře dorazili, zvolnili tempo, přihrávali všude jinam než dopředu a divák v ochoze si hvízdl. Právem. Ještě v 82. minutě měli domácí blízko ke gólu, střídající Trávník dal patou na Karajeva, ale ten svoji velkou šanci neproměnil.

Branky: 58. Pernica, 78. Tecl (PK). Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Kotík. Diváci: 2.460. Karty: ŽK: 36. Karavajev (JAB), 79. Trávník (JAB) - 62. Bazal (JIH), 77. Šulek (JIH), 78. Rakovan (JIH) ČK: 25. Kukoľ (JIH), 78. Krejčí (JIH). Držení míče: 58 % : 42 %. Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 11:1. Rohy: 11:3.

Premiéra se tedy bodově povedla, a tak se budeme těšit, jak to bude v dalších kolech. A to příští zavede Jablonec k Nise do Liberce!