Divadlo Járy Cimrmana oslaví na Tanvaldsku svou 50. sezonu

30.09.2016 08:07:16 | Autor: Pavel Kachlík | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice,Tanvald

Divadlo Járy Cimrmana oslaví na Tanvaldsku svou 50. sezonu

Český rozhlas Radiožurnál a Divadlo Járy Cimrmana v září zahájily celoroční projekt „Půlstoletí s Cimrmanem". Společně tak oslaví nejen padesát let od chvíle, kdy jméno největšího českého génia poprvé zaznělo v Českém rozhlase, ale hlavně jubilejní padesátou sezonu legendárního divadelního souboru.

Divadlo Járy Cimrmana zahájí jubilejní padesátou sezonu přímo ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál. Celodenní oslavy v Tanvaldu a nedalekých Příchovicích vyvrcholí v sobotu 1. října v 19 hodin slavnostním představením hry Cimrman v říši hudby z tamního kina JAS, které Radiožurnál živě odvysílá.

K „Půlstoletí s Cimrmanem" Radiožurnál pro své posluchače přichystal několik soutěží a programů. „Divadlo Járy Cimrmany je obrovský kulturní a společenský fenomén. Proto jsme velmi rádi, že můžeme být součástí oslav této neuvěřitelné padesáté sezony, a vrátit tak Cimrmana zpátky do rozhlasu, kde má své kořeny," řekl šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan.

Cimrman bude nejen bavit, ale i pomáhat

Fanoušci Járy Cimrmana se mohou do oslav přímo zapojit, a to na nově spuštěné speciální webové stránce www.cimrman.rozhlas.cz. Právě tam mohou celý měsíc hlasovat v anketě o nejoblíbenější hlášku z her DJC. Tu vítěznou pak představí Zdeněk Svěrák přímo při oslavách 1. října.

Tanvaldské setkání „cimrmanologů" z celé republiky první říjnovou sobotu startuje už časně ráno. Kromě spanilých jízd cyklistů a pochodu v historických kostýmech k Majáku Járy Cimrmana je na programu křest vzpomínkové knihy „Půlstoletí s Cimrmanem", hudební vystoupení členů souboru nebo velká přehlídka živých obrazů Járy Cimrmana.

„Padesát let divadla, to už je celkem kus historie. Oslavit takové výročí je milou povinností a jsem rád, že jsme získali silného mediálního partnera v podobě Radiožurnálu. Ostatně propojení divadla, kultury a veřejnoprávního rozhlasu je dané. Ať již osobnostmi, nebo tvorbou. Jsme rádi, že si připomeneme odkaz těch, kteří s námi již nejsou, a věřím, že si oslavy užijeme," doplnil herec divadla Václav Kotek, který je zároveň ředitelem Divadelní agentury ECHO zastupující Divadlo Járy Cimrmana.

„Ještě víc mě ale těší, že budeme během oslav i pomáhat," zdůraznil dále Václav Kotek. Zahájení sezony totiž bude mít i charitativní rozměr. Nadační fond Českého rozhlasu ve spolupráci s Centrem Paraple, které dlouhodobě podporuje Zdeněk Svěrák, a s Nadačním fondem Slunce pro všechny, jež naopak podporoval Ladislav Smoljak, vypsaly sbírku s názvem „Cimrman pomáhá". Výtěžek z dárcovských DMS CIMRMAN, příspěvku na charitativní účet a prodeje sbírkových předmětů půjde na pomoc lidem se zrakovým postižením, s poškozením míchy a na podporu pacientů se speciálními potřebami. V call centru se 1. října u telefonu vystřídají herci divadla, moderátoři Radiožurnálu i členové jednotlivých nadací.

Vše vyvrcholí návratem do Malostranské besedy

V těchto dnech vychází také již zmíněná vzpomínková kniha divadelního souboru se stejným názvem „Půlstoletí s Cimrmanem", v níž současní i bývalí členové souboru vzpomínají na své působení v divadle.

Český rozhlas Radiožurnál a Divadlo Járy Cimrmana chystají i autogramiádu knihy za účasti členů divadelního souboru. Bude se konat 17. října 2016 ve foyer Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2.

Do projektu „Půlstoletí s Cimrmanem" se postupně zapojí i další stanice Českého rozhlasu. Projekt „Půlstoletí s Cimrmanem" vyvrcholí v červnu 2017, kdy se soubor na jeden den vrátí do míst, kde začínal - do Malostranské besedy v Praze.

Kompletní program oslav:

1. 10. 2016 Zahájení jubilejní 50. sezony Divadla Járy Cimrmana

Největší sraz „cimrmanologů" v ČR a oficiální křest knihy „Půlstoletí s Cimrmanem"

Kde: Areál Penzionu „U Čápa" v Příchovicích u Tanvaldu

Slavnost v Tanvaldu začíná už v 9:30 programem pro děti u kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldu-Šumburku a v přilehlém parku. Hry a soutěže pro děti, divadélko. K dobré hudbě orchestru O. V. J. Dixie bude možnost dobrého občerstvení.

Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana startuje hned na 3 stanovištích:

1) 8:55 start v Navarově u mostu (u pensionu Rusalka), kde proběhne zároveň se slavnostním startem i slavnost na mostové vyhlídce. Pamětní desku laskavě odhalí cimrmanolog Jiří Plešinger a Zdeněk Svěrák.
Příjezd na slavnostní start je možný z Tanvaldu vlakem v 8:27 (převážet bicykly se umožňuje). Zpět do místa oslav příjezdu Spanilé jízdy, do Tanvaldu, se pěší účastníci budou moci přesunout z Navarova také rychlým vlakem z Prahy s odjezdem z Navarova v 9:47.

2) 10:00 slavnostně startuje Spanilá jízda také ze Zlaté Olešnice Na Vrších opět za milé účasti herců Divadla Járy Cimrmana.
Přesun z Navavarova na Vrcha bude velocipedistům ulehčen převozem jejich kol.

3) 9:30 do 10:30 Mezistart Hamrska - Minimuzeum Na Mlatě se slavnostním otevřením přírodního kuželníku. K narozeninám Zdeňka Svěráka a k 50 letům divadelní sezony Divadla J.Cimrmana zde bude čekat překvapení pro všechny zúčastněné. Zahraje country skupina Kapelníci. Start samotné Spanilé jízdy v 10:30 za vedení váženého pana Dobroslava Pohla s chotí, přímým směrem do Tanvaldu.

11:30 Program „Půlstoletí s Cimrmanem" začíná u kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldu-Šumburku příjezdem Spanilé cyklojízdy, přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů z Divadla Járy Cimrmana, pokračovat bude velkým defilé spanilých jezdců.

12:06 Zdeněk Svěrák a herci Divadla Járy Cimrmana startují pochod „Sladkou dírou k Majáku Járy Cimrmana".

14:00 Začíná Program oslav v areálu U Čápa a u Majáku s přímým vysíláním a potrvá až do 21:00
Zahájení v přímém přenosu se Zdeňkem Svěrákem a Miloněm Čepelkou, pásmo písní Divadla JC, společné fotografování - velká hromadná fotografie, vyhlášení nejoblíbenější hlášky z her, křest knihy „Půlstoletí s Cimrmanem", živé obrazy z Liptákova, vysílání představení „Cimrman v říši hudby".

19:00 V tanvaldském Kině Jas Járy Cimrmana se hraje představeníCimrman v říši hudby".

Ve foyer kina Jas Járy Cimrmana bude výstava Ze zákulisí Divadla Járy Cimrmana".

Celý den proběhne v v duchu hesla „Cimrman pomáhá", program je charitativní. Výtěžek představení bude věnován dobročinnosti - pro obecně prospěšnou společnost Centrum Paraple, Nadační fond Slunce a Nadační fond Českého rozhlasu Světlušku.

Celodenní oslavy připravují v úzké spolupráci Divadlo Járy Cimrmana, Český rozhlas Radiožurnálu, Svazek obcí Mikroregion Tanvaldsko, Město Tanvald a Areál U Čápa Příchovice.

17. 10. 2016 Autogramiáda vzpomínkové knihy „Půlstoletí s Cimrmanem"

Kde: budova Českého rozhlasu, Vinohradská 12 Praha 1

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v říjnu
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2016
Jára Cimrman se dočkal – bude mít muzeum i maják

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn