Divadelní sezonu zahájí koncert Petra Hostinského a Pavla Herzoga

05.09.2015 10:11:32 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Divadelní sezonu zahájí koncert Petra Hostinského a Pavla Herzoga

Aktualizováno: V neděli 6. září od 19 hodin rozezvučí varhany společně s trubkou Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova na Horním náměstí v Jablonci. Tento koncert Petra Hostinského a Pavla Herzoga již tradičně slavnostně zahájí novou divadelní sezonu.

Oba interpreti s jabloneckým divadlem úzce spolupracují již řadu let. Mnozí si určitě vybaví jejich špičkové vystoupení při slavnostním svěcení varhan v kostele sv. Anny v září 2009. Petr Hostinský je spoluautorem a producentem pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem. Jsou to umělci mnoha tváří, věnují se nejen vážné hudbě, ale vystupují např. ve skupině Sto zvířat, která svou skočnou muzikou roztančila na svém loňském koncertě celé Mírové náměstí.

Mladí umělci se do Jablonce nad Nisou moc těší a pro Jablonečáky si připravili poutavý a líbivý program: Ch. M. Charpentier - Preludium (Te deum), J. S. Bach - Preludium a fuga a moll, T. Albinoni - Adagio g moll , M. Reger - Introdukce a passacaglia d moll, P. Baldasarre - Sonata F dur 1. Allegro, 2. Grave, 3. Allegro, L. Janáček - Varhanní solo z Glagolské mše, P. J. Vejvanovský - Sonata g moll, Ch. M. Widor - Toccata F dur z 5 varhanní symfonie a varhanní improvizace.

Pavel Herzog s sebou přiveze klarinu, trubku a piccolo trubku. Koncert se koná v rámci Projektu Město plné tónů pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody a s finanční podporou statutárního města Jablonec nad Nisou a Státního fondu kultury ČR. Pro čtenáře Našeho Jablonecka je přichystána soutěž o vstupenky na tento koncert. Soutěž již byla ukončena!

Výherci naší soutěže jsou a po dvou vstupenkách na nedělní koncert získávají: Jaroslava Petrnouskova, Hana Hübelová a Jaroslav Lopatka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Koncert na mole jablonecké přehrady
Hudba na vodě, amfiteatru i parku
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa.
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn