Další borec nasprintoval mezi dědky – Jarda Petrtýl

27.02.2014 07:38:17 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Další borec nasprintoval mezi dědky – Jarda Petrtýl

Ve středu 26. února v duchu svých nejlepších fotbalových vlastností nasprintoval mezi dědky a oslavil svoji kulatou šedesátku Jarda Petrtýl.

Odchovanec Jiskry Mšeno, odkud se svým „dvojčetem" Jirkou Tupcem jako dorostenec přesídlil na Střelnici se bleskově stal členem základní sestavy ligového dorostu, který byl jabloneckou chloubou. Jejím vrcholem bylo jaro 1973 kdy tým trenéra Mikuláše Macháčka postoupil do finále Přeboru republiky. Někdejší mšenské levé křídlo už bylo přesunuto na levého beka, ale to nebránilo trenérovi ligového áčka Láďovi Novákovi, aby mu nedal šanci. Bylo to v pohárovém utkání se Škodou Plzeň. LIAZ vyhrál 4:3 a Jarda si zaběhal na levém křídle, byl mladík, na Luboše Šrejmu to ještě nestačilo... Po vojně, kterou absolvoval v pražské Dukle vedla jeho cesta rychle do ligy. Vyhlédl si ho trenér Josef Masopust, který tehdy Zbrojovku trénoval, a držitel zlatého míče, ač skvělý ofenzivní záložník, vystavěl nevídaně úspěšné zadní řady. Před gólmanem Hronem hrála čtveřice Mazura, Václavíček, Dvořák, Petrtýl a byl z toho historicky první a zatím jediný mistrovský titul Zbrojovky Brno a řada zápasů v tehdejší Lize mistrů.

Po pěti úspěšných zbrojováckých letech zatoužil Jarda po návratu domů a kluby se na jeho říjnovém příchodu docela rychle domluvily. Jednání s brněnským prezidentem Kosem vedl tehdejší místopředseda LIAZ a současně jablonecký starosta Oldřich Jonáš. „U nás má poslední slovo trenér", řekl Kos a přizval tehdejšího brněnského trenéra, kterým nebyl nikdo jiný než Karel Brückner. A jeho slova jablonecké účastníky u stolu zmrazila: „Já Jardovi bránit nebudu, ale teď v sobotu hrajeme s pražskou Duklou a jediný, kdo může vymazat Láďu Vízka, je právě Jarda Petrtýl..." A tak se stěhování do Jablonce o týden odložilo a jablonecký starosta jel domů s velkým zklamáním sám. Brückner je Brückner a není divu, že když v pondělních referátech kluboví jablonečtí činovníci hledali jméno Jardy Petrtýla v sestavě marně, byli u vytržení. A telefonát byl ještě drsnější: „Brückner mě nevzal ani na lavičku, zápas jsem sledoval na tribuně ..."

Nicméně Jarda nastoupil za LIAZ o týden později a odkopal v tomto dresu ještě řadu perfektních zápasů. Měl přezdívku „borůvka" o což se zasloužila jeho černá kudrnatá hříva, ale pravá křídla co hrála proti Jablonci si určitě ještě dnes pamatují, jak ta borůvka byla tvrdá ....

Takže dědo Petrtýle, vítáme Tě do našeho klubu dědků a přejeme Ti nejen pevné zdraví, ale i úspěchů i pozvánku: když už jsme zlomili Tupíka, tak doufám, že se mezi námi objevíš i Ty. Těšíme se s přáním mnoga ljeta a živijó !

Za klan Tvých fanoušků, přátel i spoluhráčů Jaroslav Hrabák

Snímek Jardy Petrtýla z dob jeho krásných dorosteneckých let v dresu LIAZ pořídil Karel Prošek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem:Tanvaldské sportovní hry seniorů
Ze Sparty bez Hovorky a bez bodu
Mšenské školy postoupily do finále Mc Donald‘s Cupu
Změna místa konání středečního MTB poháru
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování

Nejčtenější články

18.05.: Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
18.05.: V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína
18.05.: Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn