Brod utrpěl doma s Náchodem debakl

06.04.2014 10:26:19 | Autor: Jaroslav Kletečka, lj | Rubrika: Sport | Obce: Železný Brod

Velmi důležitý zápas o záchranu Brod nezvládl. Průběh ovlivnil rychlý vlastní gól v sedmnácté vteřině zápasu. Brod neuhlídal akci Náchoda po své pravé obranné straně a centr náchodského hráče před branku si za záda vlastního brankáře usměrnil J. Kordík.

FK ŽBS Železný Brod - Náchod 0:4 (0:1)

A tak byly karty rozdány. Náchod, který patřil jednoznačně mezi slabší divizní soupeře, se poté soustředil na pečlivé bránění a na podnikání rychlých brejků. Ve 13. min. skončil jeden z brejků Náchoda střelou vedle. Brod byl před brankou Náchoda téměř neškodný. Za celý zápas si Brod moc šancí nevytvořil a za zmínku stojí technická střela Wanackého v 15. min., kterou hostující gólman efektně chytil. Asi největší šanci měli domácí ve 21. minutě, kdy se po samostatné akci Hlouška dostal do nadějné pozice Holeček, ale jeho střela levačkou byla zoufalá. Ve 31. min. kontr hostí zhatil na poslední chvíli J. Kordík. Ve 34. min. přímý kop Peškára skončil vedle branky Náchoda. A to bylo asi vše co přinesl první poločas. Brod měl míč sice více na svých kopačkách, ale pevnou obranu Náchoda skoro neohrozil a hosté se do útoku moc nehrnuli.

Druhý poločas začal náporem Brodu, který ve druhé minutě přinesl roh. A jak se ukázalo, tak právě výhoda standardní situace ve prospěch Brodu přinesla tři góly vždy druhé straně. Ve 48. minutě, po zmíněném rohu, se hra rychle přelila na polovinu Brodu, kde po nedůrazné hře domácích vstřelil druhý gól náchodský Vejprava. A další dva góly padly prakticky hned z brejku po Brodem špatně zahrané standardní situaci. V 61. min. do prázdné branky skóroval Plšek a stejný hráč dal i čtvrtý gól v 70. minutě, když ještě navíc chyboval Toman. Brod tak existenční zápas nezvládl a vše nasvědčuje, že Brod divizi, bohužel, neudrží, protože všichni soupeři ze spodku zvítězili a Brod ztrácí už propastných devět bodů od příček, které znamenají záchranu. Každopádně i když většina jarních zápasů nebyla špatná, tak tentokrát to špatné bylo.

Nejlepší výkon na brodské straně tak tentokrát podal ochotný a obětavý Zdeněk M., který celkem třikrát úspěšně vylovil míč z Jizery za cenu totálního promočení.

Branky: 61. a 70. Plšek, 1. vlastní, 58. Vejprava. Rozhodčí: Pěkný, ŽK: 3:2. Diváků: 139.

Sestava: M. Kordík - Honc (35. Kovář), J. Kordík, Toman, Kraus - Maryško, Wanacki (58. Picek), Peškár ( 87. Šefr), Havrda, Hloušek , Holeček (58. Šilhán).