Akce Pomáháme fotbalem proběhne v Harrachově pošesté

02.06.2017 09:01:10 | Autor: Martin Soukup | Rubrika: Sport | Obce: Harrachov

Akce Pomáháme fotbalem proběhne v Harrachově pošesté

První červnový víkend bude horské středisko Harrachov doslova fotbalem nabité. Na místním fotbalovém hřišti se totiž v sobotu 3. června po celý den uskuteční 6. ročník charitativní akce Pomáháme fotbalem. Součástí benefičního počinu bude i dětský den s mnoha atrakcemi.

„V loňském roce se nám podařilo ve prospěch harrachovských rodin majících ve svém středu handicapovanou osobu rozdělit částku ve výši 80 tisíc korun. Letos by to měla být minimálně ta samá cifra. Hodně nám v tomto pomáhají sponzoři a také veřejná sbírka pro širokou veřejnost na transparentní účet," prozradil Tomáš Vašíček, jeden ze spolupořadatelů akce. Vybrané příspěvky budou posléze rozděleny harrachovským rodinám pečujícím o dítě s handicapem, které si o podporu požádají skrz podanou žádost u nadačního fondu Pomáháme fotbalem.

Harrachovský benefiční den na fotbalovém hřišti započne již v 10 hodin dětským dnem a souběžné též fotbalovými zapasy. Pro děti zde bude k dispozici mnoho zajímavých atrakcí. Jen namátkou: skákací hrad, chůze po laně, dětská diskotéka, střelba ze vzduchovky.

V rámci miniturnaje se proti sobě postupně střetnou tyto týmy: Stará garda Harrachov, AFK Vetrusy SG, OREA resort Sklář team, Lyžaři (legendy českého lyžování),All stars team, polští fotbalisté z týmu Tatra Krzeniów Nowy Kosciol a třešničkou bude účast týmu HC Olymp, jehož zakladatelem je Martin Dejdar. Slavnostní předání benefičního šeku proběhne v 15 hodin. Sobotní fotbalový den v Harrachově pak zakončí ve 20 hodin vystoupení DJ Lojza a tradiční harrachovské kapely VHS.

Tváří letošního ročníku je i tentokráte úspěšná neslyšící harrachovská lyžařka Tereza Kmochová a se střelbou ze vzduchovky při disciplíně střelbě ze vzduchovky na dětském dni pomůže česká biatlonová reprezentantka Eva Puskarčíková.

„Díky opravdu upřímně projevenému zájmu partnerů a sponzorů bude i letošní ročník Pomáháme fotbalem opět nadmíru pestrý. Návštěvníci mohou na místě podpořit tento počin i nákupem upomínkových odznáčků, magnetek s motivem akce," uvedl druhý spolupořadatel akce Tomáš Ploc.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pátý ročník Pomáháme fotbalem přinesl pro handicapované děti 80 tisíc
Fotbalisté v Harrachově pomohli vybrat pro handicapované 109 tisíc

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz
Jediná šance jak to napravit je Baník
Jablonecký magistrát bude 10. července bez proudu
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
03.07.: Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn