Zubní pohotovost bude mít od nového roku upravené ordinační hodiny

26.10.2017 08:17:20 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Zubní pohotovost bude mít od nového roku upravené ordinační hodiny

Změnu provozu lékařské zubní pohotovosti poskytovanou v Krajské nemocnici v Liberci projednala rada kraje. Od příštího roku bude během státních svátků a o víkendech služba zajišťována v době od 8 do 13 hodin, ordinační hodiny Liberecké dentální, s.r.o. zůstávají stejné jako doposud.

„Zajištění personálního obsazení pohotovostních služeb v Krajské nemocnici v Liberci je dlouhodobě obtížné. Jedním z opatření je zkrácení ordinačních hodin při zachování finanční dotace nemocnici v částce 1.302.600 Kč za rok, čímž se otevře prostor pro ekonomickou motivaci sloužících lékařů," komentoval Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.

Liberecký kraj zajišťuje zubní lékařskou pohotovostní službu o víkendech a svátcích dvěma poskytovateli. Při náhlé bolesti zubů mohou občané využít ošetření v Krajské nemocnici v Liberci, kde služba funguje od 8 do 15 hodin (s polední pauzou od 12 do 12.30 hodin. Nově, od 1. ledna 2018, budou její ordinační hodiny od 8 hodin do 13 hodin (bez polední pauzy). Zubní pohotovost rovněž zajišťuje Liberecká dentální, s.r.o. v časech od 18 do 22 hodin (tato doba po Novém roce zůstane zachována).

V minulosti se odbor zdravotnictví krajského úřadu snažil formou veřejné zakázky oslovit zubní lékaře na Českolipsku a Semilsku, bohužel bez výsledku.

„Problémem jsou také množící se slovní útoky pacientů na sloužící personál. Chceme proto vybavit kamerovým systémem čekárnu a propojit ji s ostrahou nemocnice. Naštěstí zatím nedošlo k žádnému fyzickému napadení," dodal k jednání rady kraje náměstek Sobotka.

Za zajištění zubní pohotovosti Liberecký kraj ročně platí 2 202 600 Kč (Krajské nemocnici Liberec platí 1 302 600 Kč, Liberecké dentální, s.r.o. 900 000 Kč).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj zajistil večerní zubní pohotovost na další dva roky
Zubní pohotovost v krajské nemocnici rozšíří v červenci ordinační dobu

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku

Nejčtenější články

02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace