Zřítila se část budovy v areálu bývalé Textilany Liberec
27.01.2025 19:43:32 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj
Na pozemku bývalé Textilany v Liberci se v pondělí před půl druhou odpoledne zřítila část zchátralé budovy (takzvaný Blaupunkt). Došlo tím k poškození parovodu, který zásobuje výměníkovou stanici v Mlýnské ulici.
Dočasně je proto v této lokalitě omezena dodávka tepla a teplé vody od Teplárny Liberec. Dodávky budou podle teplárny obnoveny do 24 hodin. Aktuálně je uzavřena liberecká Klicperova ulice, včetně komunikace pro pěší. V následujících dnech se bude torzo budovy bourat, proto je oblast uzavřena až do odvolání.
„Zasahujeme nedaleko centra Liberce, na Perštýně, u destrukce objektu. Provádíme průzkum, nasadili jsme hasičské bezpilotní letouny - drony. Na místo se již dostavil statik HZS Libereckého kraje. Naše operační středisko přijalo informaci o události ve 13:28. Krajské operační a informační středisko HZS LBK cestou NOPIS vyžádalo, aby se na místo dostavila také záchranná kynologická skupina MP hl. m. Prahy. Částečně destruovaný objekt byl prohledán psy a dronem - výsledek je negativní, v sutinách by se pravděpodobně neměl nikdo nacházet," potvrdili krajští hasiči.
******
„Z důvodu aktuálního stavu budovy bývalé Textilany v Liberci, kde dnes došlo ke zborcení části zdi, je uzavřena ulice Mlýnská ve směru k ulici Klicperově. V okolí budovy je vyznačen bezpečný perimetr a z důvodu omezení vjezdu jsou využity mobilní zábrany. Poškozenou budovu střežíme spolu se strážníky Městské policie Liberec. Žádáme veřejnost, aby respektovala vymezený prostor a k objektu se nepřibližovala. Děkujeme za spolupráci," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Výročí konce 2. světové války tradičně připomenou i v Jablonci
Primátor města Jablonec nad Nisou zve na připomenutí 81. výročí konce 2. světové války, které se uskuteční ve čtvrtek 7. května od 10 hodin v Rýnovicích u památníku obětí 2. světové války.
Plánovaná uzavírka v Pasecké ulici
Od 1. května se úplně uzavře ulice Pasecká v úseku od ulice Podzimní po ulici Jitřní včetně křižovatky Pasecká - Jitřní. Důvodem uzavírky jsou stavební práce na rekonstrukci plynovodu a obnově kanalizace i vodovodů včetně přípojek. Uzavírka potrvá do konce července. Objízdná trasa povede obousměrně ulicemi Podzimní, Vysoká, Skelná, Slunečná a Jitřní.
Nejnovější články
MP Jablonec: Motocykl bez značky i nezletilý pod vlivem alkoholu
Krajští radní podpořili bezpečnost středních škol třemi miliony korun
U konečné tramvaje se bude opravovat chodník
Aplikace Záchranka bude v Libereckém kraji s rozšířenými funkcemi
Kolaps, oslava i agresivní muž – tak začal květen městské policii
Nejčtenější články
05.05.: Do Jablonce se vrátil Horváth
05.05.: Obrazem: 7. ročník Maloskalského půlmaratónu
04.05.: Krajští hasiči měli o prodlouženém víkendu napilno
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.