Zraněná chodkyně opět na přechodu na Horním náměstí v Jablonci

04.03.2023 22:59:25 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zraněná chodkyně opět na přechodu na Horním náměstí v Jablonci

Policisté na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou v tomto týdnu šetřili již druhou dopravní nehodu - střet vozidla s chodcem na stejném přechodu pro chodce. Navíc k oběma nehodám došlo vždy ráno kolem půl osmé na přechodu pro chodce v dolní části Horního náměstí.

První nehoda, o které jsme již informovali, se stala v pondělí. Druhou policisté zaevidovali v úterý. „Řidička s vozidlem BMW X4 jela ve směru do centra města, kde na uvedeném přechodu pro chodce nejprve dala jednomu přecházejícímu chodci přednost. Následně se rozjela, přičemž přehlédla ještě z levé strany přecházející chodkyni, do které narazila. Jednatřicetiletá chodkyně po střetu s vozidlem upadla na vozovku a utrpěla zranění, jehož charakter a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Zraněnou chodkyni převezla posádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje do nemocnice. „Alkohol u řidičky i chodkyně policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří i nadále šetří veškeré okolnosti celé události, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," dodala Sochorová.

Obě dopravní nehody, které se tento týden na jednom přechodu pro chodce staly, mají mimo jiného společné to, že v té době po ránu v daném místě vycházelo slunce a řidičům tak snižovalo viditelnost. Policie proto upozorňuje řidiče, aby v takových situacích byli více obezřetní, a plně se věnovali řízení motorových vozidel. Samozřejmě také apeluje i na chodce, kteří jsou tou nejzranitelnější skupinou v silničním provozu, aby při přecházení vozovek dbali zvýšené opatrnosti, a na přechod pro chodce vstupovali vždy, když řidič s vozidlem před přechodem pro chodce zastaví. Vždy se vyplatí chvilku počkat a vozovku bezpečně přejít.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pod vlivem alkoholu narazil řidič v Jablonci do dvou zaparkovaných aut
Řidič oslněný sluncem srazil v Jablonci chodce na přechodu
Řidička nezvládla v Rádle řízení na zasněžené silnici
Opilí řidiči jezdili v ulicích Jablonce
Usnul v Jistebsku za volantem a přejel do protisměru
Opilý řidič narazil v Jablonci do středu kruhového objezdu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace