Zraněná chodkyně opět na přechodu na Horním náměstí v Jablonci

04.03.2023 22:59:25 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zraněná chodkyně opět na přechodu na Horním náměstí v Jablonci

Policisté na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou v tomto týdnu šetřili již druhou dopravní nehodu - střet vozidla s chodcem na stejném přechodu pro chodce. Navíc k oběma nehodám došlo vždy ráno kolem půl osmé na přechodu pro chodce v dolní části Horního náměstí.

První nehoda, o které jsme již informovali, se stala v pondělí. Druhou policisté zaevidovali v úterý. „Řidička s vozidlem BMW X4 jela ve směru do centra města, kde na uvedeném přechodu pro chodce nejprve dala jednomu přecházejícímu chodci přednost. Následně se rozjela, přičemž přehlédla ještě z levé strany přecházející chodkyni, do které narazila. Jednatřicetiletá chodkyně po střetu s vozidlem upadla na vozovku a utrpěla zranění, jehož charakter a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Zraněnou chodkyni převezla posádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje do nemocnice. „Alkohol u řidičky i chodkyně policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří i nadále šetří veškeré okolnosti celé události, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," dodala Sochorová.

Obě dopravní nehody, které se tento týden na jednom přechodu pro chodce staly, mají mimo jiného společné to, že v té době po ránu v daném místě vycházelo slunce a řidičům tak snižovalo viditelnost. Policie proto upozorňuje řidiče, aby v takových situacích byli více obezřetní, a plně se věnovali řízení motorových vozidel. Samozřejmě také apeluje i na chodce, kteří jsou tou nejzranitelnější skupinou v silničním provozu, aby při přecházení vozovek dbali zvýšené opatrnosti, a na přechod pro chodce vstupovali vždy, když řidič s vozidlem před přechodem pro chodce zastaví. Vždy se vyplatí chvilku počkat a vozovku bezpečně přejít.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pod vlivem alkoholu narazil řidič v Jablonci do dvou zaparkovaných aut
Řidič oslněný sluncem srazil v Jablonci chodce na přechodu
Řidička nezvládla v Rádle řízení na zasněžené silnici
Opilí řidiči jezdili v ulicích Jablonce
Usnul v Jistebsku za volantem a přejel do protisměru
Opilý řidič narazil v Jablonci do středu kruhového objezdu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace